Wpis z mikrobloga

Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość o 31km/h w zabudowanym zapłaci mandat wysokości 160€, dostanie 2 punkty karne(na 8 możliwych) i zakaz prowadzenia przez 1 miesiąc.
Poza zabudowanym przekraczając o 31km/h dostanie odpowiednio mandat 120€ 1 punkt karny i miesięczny zakaz.
Zarabiając najniższą krajową w najmniej korzystnej klasie podatkowej - 973€ netto - zapłaci odpowiednio mandat wysokości 16.4% swojej pensji za przekroczenie w zabudowanym i 12.3% za przekroczenie poza zabudowanym.

Po zmianie taryfikatora w grudniu p0lak na najniższej krajowej za przekroczenie prędkości 31km/h zapłaci 72.8% swojej pensji a od stycznia 2022 63.7% swojej pensji (od stycznia wzrasta minimalna)
I to zakładając najniższy mandat 1500zł

Najwyższym za to wykroczenie będzie 5000zł czyli 212% pensji od stycznia 2022 roku


Dane z Niemiec: mandaty, płaca minimalna, kalkulator brutto-netto
Pobierz
źródło: comment_1628571707MFKGiisXsTMQgInEK0vAgj.jpg
  • 517
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Monke:

Jeśli ostrożna jazda z dostosowaniem prędkości do warunków dla ciebie jest nierealna albo zbyt męcząca to ja mam nadzieję że dostaniesz tyle mandatów


Nie wiem skąd podejrzenie, że chcę #!$%@?ć w mieście albo zabudowanym rozjeżdżać dzieci i psy.
Jeżdżę z zachowaniem obowiązujących limitów i dostosowując prędkość do warunków, jednak nie przesadzam w drugą stronę wypatrując, że jadąc przez teren zabudowany z każdej bramy wybiegnie mi pies lub dziecko. Bo serio
Coroczny projekt budżetu zawiera pozycję "wpływy z mandatów". Z góry zatem się zakłada, poniekąd w sposób wręcz bandycki, że tyle i tyle trzeba zgolić z kierowców. Zatem są to własciwie podatki, daniny stałe, coroczne. Podnoszenie kwot mandatów do tak aburdalnych wartości jest wyłacznie rozoaczliwym wygrabianiem pieniędzy z portfeli. Tarcze ubiegloroczne trzeba zacząć spłacać.
Polak Polakowi Polakiem nawet w Polsce.

Sami na siebie bat kręcimy. Przynajmniej za 2-3 lata będzie co okrzyknąć wspaniałym sukcesem- zniesienie durnego prawa.

Tak samo jak mandatowanie za alko <0,2 %o po prostu głupie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Coroczny projekt budżetu zawiera pozycję "wpływy z mandatów". Z góry zatem się zakłada, poniekąd w sposób wręcz bandycki, że tyle i tyle trzeba zgolić z kierowców. Zatem są to własciwie podatki, daniny stałe, coroczne. Podnoszenie kwot mandatów do tak aburdalnych wartości jest wyłacznie rozoaczliwym wygrabianiem pieniędzy z portfeli. Tarcze ubiegloroczne trzeba zacząć spłacać.


@Mszanin: a zmiany mają wchodzic w grudniu żeby jeszcze do końca roku zdążyli poprawić wynik finansowy policji xdd
Uważam że może wprowadzić to ogromną korupcje przed wystawieniem mandatu Mireczki i Mirabelki...
obym się mylił...

Rzadko jeżdżę trasy ale jak jadę to trafia mnie, jak jeżdżą ludzie, wyprzedzanie na zakrętach, na podwójnej, na 3, lub prawie czołówkę bo w ostatniej chwili takiemu debilowi lituje się człowiek i hamuje aby ten nie wywalił czołowo i wskakuje przed pojazd który jedzie prawidłowo... to wszystko sytuacje z wczoraj na odcinku 120km.

Nie uważam się
@Nie_quatschen:

Przede wszystkim ważne jest to żeby więcej osób popełniających przestępstwa/wykroczenia drogowe spotkała kara.
Same mandaty trzeba podnieść, ale w mojej ocenie wystarczy 2x.
Liczy się nieuchronność kary, a nie mandat. Ja sam nie pamiętam już jak wygląda kontrola drogowa, a jeżdżę 15.000km rocznie.
Trwale trzeba eliminować tych co popełniają wykroczenia, wypadki po alko, narkotykach, lub w wyniku szaleńczej jazdy - kilka lat odsiadki. Bez zawiasów.
Policja i odcinkowy pomiar tam
@size: Nie zgodzę się. Niemcy z landu A często po złości zajeżdżają swojemu rodakowi drogę tylko dlatego, że jest z landu B. Ameby umysłowe za kierownicą są wszędzie, niezależnie od narodowości. Po prostu infrastruktura drogowa Niemiec pozwala na więcej, niż w Polsce (przynajmniej trzypasmowe autostrady, rozbudowane węzły etc.).
Tak, tak. Szybko ale bezpiecznie. ()


@PiccoloGrande: tak tak, droga dwujezdniowa, 3 pasy ruchu na każdej z jednokierunkowych jezdni i ograniczenie do 60 km/h, witamy w Polsce.
Na takiej drodze jazda 90 km/h jest bezpieczna i ludzie tyle jeżdżą, a organizator ruchu powinien dostać klapsa w dziąsło za takie ograniczenie.
@szyna18: chodzi o to przegrywie ze polavz3ki nie zasługują na niskie mandaty. Zasługujecie żeby #!$%@? was takimi wysokimi mandatami żebyście zarli piach. Moze sie oduczycie #!$%@?, czesto po pijaku. Polskie drogi najniebezpieczniejsze na calym kontynencie nie bez powodu.
@Ligniperdus:

gdzie powstał nowy sklep (biedronka) rosną nowe bloki jak grzyby po deszczu - to tak odnośnie tego co widzisz na zdjęciach


nie widać tego w obrębie tego przejścia na zdjęciach satelitarnych.
Za to widać magazyn UPS i salon Audi

przejście przy 50km/h w polach na drodze 1+1

Takie jeżeli powstają to mają zazwyczaj z czymś związek. Ale skoro po spłycaniu tematyki rozmowy zarzucasz mi brak możliwości zrozumienia, to pozwól, że