Wpis z mikrobloga

@Kressska: dzieki, moze uda mi sie retrospektywnie obejrzec na eurosporcie pozniej. Przeczytalam pare artykulow ale tak naprawde ciezko cokolwiek oceniac nie siedzac na tym koniu. Tam moglo pojsc wiele rzeczy zle typu zle zalozony sprzet, kon w bolu, aczkolwiek jak to byly jakiekolwiek z tych rzeczy to moglaby wniesc pewnie apelacje. Wydaje mi sie jednak ze tam byl czynnik taki ze kon byl obsrany, jak kon jest obsrany i jezdziec tez
Wiem, że się totalnie na tym nie znam, ale nawet z perspektywy laika to zachowanie jeźdźca ma duży wpływ na zwierzę i nie dziwnie, że w takiej sytuacji nie chciał współpracować.


@Kressska: niby tak, ale ta zawodniczka nie zajmuje się tym od wczoraj, startuje z sukcesami od kilku dobrych lat, więc pojęcie jakieś tam ma. Widać trafiła na konia, z którym nie umiała się dogadać, a jej rozklejenie się było już
@pablo397: na tym ze masz udowodnic ze na losowym koniu pojedziesz parkur, ma byc to dowod tego ze pojedziesz cokolwiek, niby tak jak kawalerzysta ktory byc moze w trakcie wojny musi zmieniac konie bo padl/chory/relokacja etc. Tak jak wspomnualam powyzej zauwaz ze dyscypliny sa bardzo yyyy kawaleryjskie/wojskowe - szermierka, strzelanie, bieganie, plywanie itd.

Na skakanie ze swoim koniem jest inna konkurencja, trudniejszy parkur i duzo lepsi zawodnicy i konie z ktorymi
Kurla, patrząc co ona na tym koniu odwala to ja się nie dziwię że nie chciał współpracować. Wbiła na wysokich emocjach jak nabuzowana nastolatka, chciała pewnie szybko ruszyć z kopa i tak się kończy. Jakby do mnie ktoś na ulicy podbiegł, zaczął szarpać za rękę krzycząc "chodź, szybko, ścigamy się do tamtej linii" to też bym nie ruszyła ochoczo do biegu a mniej więcej tak to wygląda "na ludzkie". Pięciobój to #!$%@?
@Misskiedis: to prawda, ogolnie ten obrazek to nawet na glupich regionalnych zawodach by nie przeszedl przez to jak go lała. Bie jestem jakims wielkim krejzolem nastawionym negatywnie do ostrog czy bata ale nawet konie wyscigowe maja limit na to ile batow moga dostac po dupie.

Rozumiem ze musi umiev jezdzic zeby sie zakwalifikowac na olimpiade ale byl to pokaz obrzydliwego jezdziectwa, juz nie chodzi zeby schodzila i sie poddala tylko opanowala
Rosjankę, która jechała na tym koniu również się nie przeszła eliminacji. Tutaj widać, że koń lepiej współpracuje, chociaż też ma fochy, szczególnie na koniec ;) ciekawa jestem, która pierwsza jechała na nim. Nie mogę znaleźć innego źródła filmu.

https://www.eurosport.de/moderner-funfkampf/olympia-moderner-funfkampf/2021/olympia-2021-saint-boy-verweigert-bereits-ritt-von-gulnaz-gubaydullina_vid1523333/video.shtml