Wpis z mikrobloga

Przeczytałem dziś dyskusje na wykopie nt. praw LGBT i odniosę się.

Tak, jest to robienie fikołków, jednak jak usiąść do tego merytorycznie, to ludzie LGBT nie są dyskryminowani. Maja takie same prawa jak my. Ja mam prawo do zawarcia związku małżeńskiego z kobietą, geje również. Nigdzie nie ma zapisu „wyłącznie osoby heteroseksualne mają prawo do zawarcia związku małżeńskiego”. Prawo jest równe dla wszystkich.

Wiem, że to pewnego typu fikołek i omijanie kwestii niewygodnych, ale jest to całkowicie pokryte z rzeczywistością. Walcząc o śluby mężczyzna - mężczyzna, kobieta - kobieta, walczą o coś dodatkowego, coś ekstra.
Tak jak dane grupy społeczne walczą o podwyżki na ulicach.

#bekazlewactwa #bekaztwitterowychjulek #bekazlgbt #lgbt #lewackalogika #prawackalogika
  • 190
  • 14
Jeżeli LGBT miało by możliwość brania ślubu facet z facetem i kobieta z kobietą. To Ty także mógłbyś to zrobić. Oni nie chcą tego dla siebie na wyłączność. Poza tym to co mówisz to też nie do końca tak. Bo jeżeli facet bierze slub z kobietą, to gdy później jedna z tych osób chce rozpocząć korektę płci to musi najpierw wziąć rozwód.
@30062018 ale środowiska LGBT walczą o możliwość zawarcia małżeństw kobieta-kobieta i mężczyzna-mężczyzna dla wszystkich niezależnie od orientacji, więc to osoby heteroseksualne będą głównym beneficjentem tych zmian, gdyż jest ich najwięcej w społeczeństwie i najczęściej będą mogli zakładać takie małżeństwa. Powinieneś zatem uszanować to, że LGBT walczą głównie o prawa takich jak Ty (jeśli jesteś hetero), walczą, żebyś miał więcej możliwości.
Powinieneś zatem uszanować to, że LGBT walczą głównie o prawa takich jak Ty (jeśli jesteś hetero), walczą, żebyś miał więcej możliwości.


@puolalainen: A co jeśli ja i większość hetero nie chcę mieć tych możliwości? Obejdzie się.
@puolalainen: Ale świat to nie jest koncert życzeń, że ktoś sobie czegoś chce. Ja bym chciał miliona na koncie, mój sąsiad ślubu z siostrą, jego kolega ślubu z psem, a ktoś inny z rowerem.
Każdy z nas ma równe prawo do zawarcia ślubu małżeńskiego z osoba odmiennej płci. Nie jest to nakaz. Nie ma tez zakazu brania ślubu osób homo, trans, czy innych. Maja takie samo prawo jak ja czy Ty.
@30062018: Rzeczywiście życie nie jest koncertem życzeń, ale to nie znaczy, że jesteśmy przez nie całkowicie zniewoleni. Niektóre rzeczy, fakt, są poza naszym zasięgiem, ale inne da się zmienić, jeśli będziemy dostatecznie mocno działać w tym kierunku. Możesz mieć milion na koncie, jeśli założysz dochodowy biznes i będziesz ciężko pracował. Tak samo środowiska LGBT mogą doprowadzić do rozszerzenia definicji małżeństwa poprzez wieloletni aktywizm i przekonywanie ludzi do swoich racji. Na zachodzie