Wpis z mikrobloga

Ile czasu zajmuje tankowanie samochodu w trasie 1400km, 80% autostrada (pełny bak-pełny bak)? Tylko tak realnie, włączając stanie przy dystrybutorze, stanie w kolejce do płacenia.

Bo w podobnej trasie elektrykiem, ładowanie sumarycznie zajęło...




I nie jest to post zaczepny, nikomu nie chcę udowadniać co jest dla niego lepsze a co gorsze. To tylko kontrargument w dyskusji, że elektryki są tylko do miasta a każda trasa to minimum 3 dni.

#samochody #samochodyelektryczne #motoryzacja #tesla
  • 101
jeden szybki postój na siku i przekąskę


@paprycjusz: z drugiej strony tylko dlatego że zatrzymałeś się na przekąskę w miejscu gdzie miałeś szybką ładowarkę to się dodało do kupy, a jazda elektrykiem ogranicza mocno ilość miejsc w których możesz zjeść. Ja np. lubię jadąc przez Niemcy na trasie Polska-Holandia zatrzymać się w ulubionej knajpie na wiener Schnitzel i jakbym miał elektryka to miałbym problem, bo raczej szybkiej stacji ładowania koło niej
albo pokaz jak ladowarka jest zajeta


@Norskee: stacje benzynowe też są pełne w święta/wakacje (szczególnie jak się do Chorwacji jedzie, 2 lata temu staliśmy z 40 minut z rodziną XD)

Pozatym, to stacja ładowania są ciągle budowane, a elektryka w większości przypadków możesz ładować w domu.

ktos postawil sie ladowac 2 godziny


@Norskee: raczej się nie zdarza, płacisz dużo $$$ za każdą minutę niepotrzebnego postoju.
@paprycjusz: Aha czyli masz auto A 250-500k z bardzo duza bateria i lądowałes sie na superchargerze. Większość ludzi nie ma dostępu do nich i ceny na innych stacjach ładowania sa absurdalne.

No i jakby to była trasa np weekendowa w weekend to leżysz i kwiczysz bo będą 10x większe kolejki niz do dystrybutorów.
to ile bedzie tych ladowarek w Polsce za 10 lat tak na oko?


@Norskee: w PL wątpię, że z pisem coś się szybko stanie, ostatnio coś nałożyli na panele słoneczne. ha tfu Yebaćpis. Ja mówię o rozwiniętych krajach, takie jak Niemcy.