Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 551
Moi rodzice mają piętrowy dom (120m) na wsi i sporo przestrzeni dookoła. Dom jest zaraz przy lesie, z dala od drogi głównej. Cisza, spokój i natura, czyli coś co kocham. Coraz częściej myślę o tym, żeby zrobić sobie całe piętro dla siebie z osobnym wejściem i tam zamieszkać. Ogarnięcie wszystkiego to jakieś 100 tysięcy. Jestem jedynakiem, to wszytko i tak kiedyś będzie moje. Nie uśmiecha mi się brać kredytu na 30 lat i być niewolnikiem banku do emerytury, tym bardziej, że po drodze różne rzeczy mogą się wydarzyć. Dzieci nie zamierzam mieć. Im jestem starszy tym więcej widzę ku temu powód, nie będę się rozpisywał na ten temat.
Trzy lata temu mieszkałem z Poznaniu przez rok i to była cudowna przygoda, jednak życie w mieście nie jest totalnie dla mnie. Jestem typem samotnika, z różnymi dziwnymi zajawkami i kocham naturę. Najbardziej cenię święty spokój i samotność.
Z rodzicami mam świetny kontakt i kocham ich.
Sami proponują mi, żebym zamieszkał z nimi. Przynajmniej miałbym ich blisko i mógłbym pomagać im, kiedy już będą starsi.

PS. Nie jestem żadnym przegrywem czy coś i nie uważam, że opcja zamieszkania z rodzicami to wstyd.

Co o tym myślicie?

#pytanie #wies #zycie #przemyslenia
  • 148
@Varmandoble: Doskonały pomysł. Zadbaj jednak o swoją niezależność i nie daj sobie wejść na głowę rodzicom. Rodziny wielopokoleniowe kiedyś były normą i to dobra opcja pod warunkiem, że każda ze stron rozumie swoją rolę. Z czasem rodzice powinni ustąpić Ci miejsca u steru i zejść do roli starszyzny plamiennej a Ty powinieneś zająć się "dowodzeniem statkiem".
@Varmandoble a masz różowego? Sądzę że nie bo nie wspominasz nic o jej decyzji, więc tylko ostrzegam że wyprowadzka na wieś to jest społeczne samobójstwo. Mam kuzyna który mieszka w takim domu co go opisałeś, wieś zabita dechami 10km od najbliższej cywilizacji, i mu po prostu odbiło z tej samotności. Czyta jakieś biblie non stop, nie myje się, foliarz do kwadratu nie gada przez telefon bo go ruscy podsł#!$%@?ą xD

To oczywiście