Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 83
W ostatnich dniach zauważyłem nasilenie wpisów o narracji "kiedyś za granicą to się żyło, teraz to już nie to samo, wszyscy wrócili do Polski". Z dużym naciskiem na #niemcy jednak innych popularnych krajów jak #uk czy #hoalndia także się to dotyczy. Zastanawiam się sam nad #emigracja i mam teorię, że może to być akcja pokroju #60groszyzawpis mająca na celu wybicie tego pomysłu z głowy niezdecydowanym w obliczu #nowylad. Co sądzicie?
  • 52
  • Odpowiedz
@Kosedek: Ja to widze tak ( z perspektywy zycia w UK) ze duzo z tych osob z gownopracy pouciekalo bo poprostu nie ma perspektyw dla nich, ewentualnie sa to tez osoby ktore z roznych powodow nie mogly otrzymac statusu osiedlenca wiec niejako musialy wrocic.

Z moich kilku znajomych polakow (raczej nie staram sie unikac takowych) nikt nie wyjechal i nie ma zamariu wyjechac, ale kazdy ma poukladane zycie, dobra prace,
  • Odpowiedz
@Kosedek: powiem tak na wlasnym przykladzie prawie 16 lat w #uk. Trzeba piac sie w gore, trzeba aspirowac, trzeba kombionowac. Na umowie smieciowej w gowno fabryce na poczatku przyjazdu ludzie sobie przeliczaja o kurde zarabiam x4, x5 tego co na gowno pracy w PL to jest zycie! Mija 10 lat, przychodzi inflacja, zmiany w zyciu a czlowiek tkwi w tej samej gownorobocie i patrzy o w PL
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 98
@Kidkudi: A co w tym dziwnego? Wiesz jak ogromne farmy trolli ma, np. Rosja? Jeśli byłoby to na rękę naszemu rządowi to wcale bym się nie zdziwił, że takie manipulacje w internecie naprawdę istnieją.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 124
@Kidkudi: tak jak @bidzej i @romek898 piszą, nie wiem, czemu Cię to tak dziwi - w momencie w którym rząd ogłasza niekorzystne zmiany dla każdego zarabiającego powyżej minimalnej nasila się narracja, że nie warto wyjeżdżać. Skoro płacili przed wyborami, skoro opłacane są różne opcje polityczne, dlaczego nie to?
  • Odpowiedz
@Kosedek: Ten kraj juz dawno upadl, zaorac to do golej ziemi i zasadzic jakies kartofle albo cos to przynamniej bedzie jakis pozytek z tego, tak wiec uciekaj zanim rzad nie pozamyka granic.
  • Odpowiedz
@Kosedek: Przecież rząd nie płaci ludziom za wpisy na wykopie do #!$%@? nędzy ludzie XD

Emigracja dla jednych się opłaca, dla innych nie i to tyle. Od zawsze jedni wyjeżdżają, a inni wracają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@erni13: @Kosedek: trolle są platne czy nie to nie wiem. Siedze na tagu uk od lat i wiele razy byly akcje gdzie pojawialo sie wpisow masa o tym jak ludzie sa nieszczesliwi i chca wracac albo inne niepowodzenia. Dodam ze od uzytkownikow ktorych kompletnie nie kojarzyłem z tagu (a akurat na tym tagu jest mnostwo nickow ktorzy sa normalnymi uzytkownikami i sie czesto udzielaja). To samo z ludźmi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Kosedek: jeszcze tylko dodam ze to nie tylko tu sie dzieje, sledze fanpage polishexpress na fejsie i co przejrze fejsa co kilka dni to mi wyskakuje news od nich w stylu Zosia wrocila i radzi sobie zajebiscie, albo Polacy masowo wracaja, itd itp.
  • Odpowiedz
@Kidkudi: typie, podczas wyborów były tu tony zielonek wychealacych Du*e, to myślisz, że nowego wału nie będą bronić za 60 groszy? Przecież wykop to wylęgarnią trolli, wystarczy zapłacić za rogale i możesz robić co chcesz na tym śmietniku internetów. I tak już jest opłacone kilka kont piswizji.
  • Odpowiedz