Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 83
W ostatnich dniach zauważyłem nasilenie wpisów o narracji "kiedyś za granicą to się żyło, teraz to już nie to samo, wszyscy wrócili do Polski". Z dużym naciskiem na #niemcy jednak innych popularnych krajów jak #uk czy #hoalndia także się to dotyczy. Zastanawiam się sam nad #emigracja i mam teorię, że może to być akcja pokroju #60groszyzawpis mająca na celu wybicie tego pomysłu z głowy niezdecydowanym w obliczu #nowylad. Co sądzicie?
  • 52
@Kosedek: Ja to widze tak ( z perspektywy zycia w UK) ze duzo z tych osob z gownopracy pouciekalo bo poprostu nie ma perspektyw dla nich, ewentualnie sa to tez osoby ktore z roznych powodow nie mogly otrzymac statusu osiedlenca wiec niejako musialy wrocic.

Z moich kilku znajomych polakow (raczej nie staram sie unikac takowych) nikt nie wyjechal i nie ma zamariu wyjechac, ale kazdy ma poukladane zycie, dobra prace, itp.
@Kosedek: powiem tak na wlasnym przykladzie prawie 16 lat w #uk. Trzeba piac sie w gore, trzeba aspirowac, trzeba kombionowac. Na umowie smieciowej w gowno fabryce na poczatku przyjazdu ludzie sobie przeliczaja o kurde zarabiam x4, x5 tego co na gowno pracy w PL to jest zycie! Mija 10 lat, przychodzi inflacja, zmiany w zyciu a czlowiek tkwi w tej samej gownorobocie i patrzy o w PL teraz to sie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@erni13: @Kosedek: trolle są platne czy nie to nie wiem. Siedze na tagu uk od lat i wiele razy byly akcje gdzie pojawialo sie wpisow masa o tym jak ludzie sa nieszczesliwi i chca wracac albo inne niepowodzenia. Dodam ze od uzytkownikow ktorych kompletnie nie kojarzyłem z tagu (a akurat na tym tagu jest mnostwo nickow ktorzy sa normalnymi uzytkownikami i sie czesto udzielaja). To samo z ludźmi ktorzy sie