Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 83
W ostatnich dniach zauważyłem nasilenie wpisów o narracji "kiedyś za granicą to się żyło, teraz to już nie to samo, wszyscy wrócili do Polski". Z dużym naciskiem na #niemcy jednak innych popularnych krajów jak #uk czy #hoalndia także się to dotyczy. Zastanawiam się sam nad #emigracja i mam teorię, że może to być akcja pokroju #60groszyzawpis mająca na celu wybicie tego pomysłu z głowy niezdecydowanym w obliczu #nowylad. Co sądzicie?
  • 52
@Kosedek: Sądzę że nie powinieneś się kierować zdaniem innych, z tego względu iż każdy człowiek jest inny oraz ma swój światopogląd. Dlatego polecam spróbować emigracji zawsze możesz wrócić, a na stare lata jak nie spróbowałeś to będziesz gdybać i pluć sobie w brodę że nie wyjechałeś.
@Kosedek: To w sumie ciężki temat. To, że takie nasilenie tych wpisów to sprawka pisowskich trolli to raczej pewniak. Raczej nie potrafię sobie wyobrazić zwolennika pisu na emigracji który nie jest pracownikiem fizycznym ze słabą znajomością języka, nie dziwię się, że kogoś takiego może dobić życie za granicą. Co do emigracji ciężko powiedzieć, zależy od osoby. Sama jestem od roku w UK i szczerze mówiąc niezbyt pasuje mi ten kraj pod
@Kosedek: emigracja to spoko pomysł ALE: żeby żyć godnie musisz znać język kraju docelowego LUB być specjalistą i mieć dograną robotę w korpo w którym wymagają jedynie angielskiego

Czasy w których Polak ze średnim zawodem (nie wiem, nawet jakaś pani od przerzucania papierów w korpo) jechał na Zachód przyjmować gówno pracę typu szparagi i i tak rósł mu status materialny minęły.

Ogólnie to tak:
- jak masz w Polsce gówno pracę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kosedek: u mnie jeden znajomy tylko wrócił, bo mu było źle, bo lochy nie mógł znaleźć i uważa, że tu znajdzie. ale nie znajdzie, bo jest paskud
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kosedek: potwierdzam propagande, sam wrocilem bo mialem mozliwosc na home office siedziec we wlasnym dawno juz splaconym mieszkaniu z zagraniczna pensja i zatrudnieniem przez oddzial w PL zamiast placic 1000 eur za mieszkanie, ale te oszczednosci to jedyny plus xD poza tym jestem ogolnie mowiac ciagle #!$%@?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Kosedek: ale o czym konkretnie.. o szarym krajobrazie, smutnych ludziach, rozpadajacych sie budynkach nawet w duzych miastach, cwaniakach-uslugodawcach ktorzy chca Cie oszukac zamiast zrobic robote jak nalezy a nawet do nich trzeba czekac kilka tygodni bo ci lepsi juz dawno wyjechali xD, braku opieki zdrowotnej chyba ze prywatnie, dziurawych drogach, #!$%@? rzadzie ktory wymysla coraz glupsze rzeczy i okrada Polakow a 40% i tak na niego zaglosuje, karynach i sebach zalegajacych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kosedek: niech podsumowaniem tego bedzie, ze w Niemczech kupilem labradora- pies aniol, 1.5 roku jak szczekal to tylko z ekscytacji, do kazdego sie cieszyl, nawet do psow za bramami- przyjechalismy do PL, nagle wszystkie burki zza ogrodzen zaczely byc do niego agresywne, na spacerze to samo, obojetnie czy duzy czy maly pies to 70% #!$%@? zwierzeta zupelnie niewychowane, teraz po 2 latach moj juz domyslnie sie jezy na prawie kazdego psa
@Kosedek:

Zabawni są ludzie, którym mózgoczaszkę wypełnia jedynie 8 gwiazdek... Po pierwsze, życie na emigracji, jak fajnie by tam nie było, to zawsze tęsknota za domem, za zwyczajami, za bliskimi, za krajobrazami. Większość ludzi dobrze czuje się tam, gdzie się wychowało, w środowisku, które zna.

Druga sprawa... nawet najwięksi krytycy rządu, chcąc podchodzić do tematu uczciwie, nie twierdzą, że #nowylad będzie niekorzystny dla większości społeczeństwa. Ba, jest dokładnie odwrotnie. Można dyskutować
@kryptonim_putas: W momencie w którym radcy podatkowi już zacierają rączki, a popularne stają się dyskusje, jak unikać podatku na JDG, czy to ryczałtem, czy przekształceniem działalności w spółkę - nie jest to nonsens. A pensja minimalna będzie rosła, więc szybciej niż później i te podwyżki kwoty nieopodatkowanej nic nie dadzą i będzie trzeba kombinować. Ciągłe kombinatorstwo uwłaszcza ludzkiej godności, a te wysokie podatki wolałbym płacić w Danii i czerpać z nich
@Kosedek to zależy, kto ma jakie kwalifikacje i jakie chce mieć życie prywatne. Sporo Polaków, których poznałam, planuje wrócić, ale większość to ludzie z produkcji, gdzie walą kupę nadgodzin ze zmianami, aby wyczesać te magiczne 2k euraczy z dodatkami (wiadomo, wkład na mieszkanie w PL itp.). Z drugiej strony znam też specjalistów, którzy zarabiają te 3-4k€, tęsknią i mogą już powoli zarabiać podobne hajsy w PL przy o wiele niższych cenach nieruchomości.
@KaWuSia89: Całe szczęście nie rozważam pracy na magazynie za najniższą, a Twoja opinia pokrywa się bardzo z tym, co słyszę od znajomych. Martwi mnie jedynie łatka Polaka na starcie, na jaką rodacy od kilkudziesięciu lat pracuję. Spotkałaś się kiedyś z krzywdzącymi stereotypami, które utrudniały Ci znacząco życie?