Wpis z mikrobloga

@bardzospokojnyczlowiek:

a co jest nie tak w moralności katolickiej? Kochaj bliźniego jak siebie samego? Nie zabijaj, nie kradnij? To zła moralność?


- masz rodzić dziecko, nawet jeśli masz 10 lat, zgwałcił cię stary, a ciąża zagraża twojemu życiu;
- masz utrzymywać dożywotni celibat, jeśli jesteś gejem;
- masz cierpieć, jeśli jesteś terminalnie chory, żadnej eutanazji;
- nie możesz się masturbować, uprawiać seksu przed ślubem, ani nawet mieszkać z narzeczoną;
- nie
  • Odpowiedz
@Daleth2202: na szczęście tego nie robią, niemniej uważają istotę, która to kazała robić, za moralnie doskonałą. Jezus mówił sam ze nie zmienia ani kropki ze starego testamentu, zresztą on sam jest tą istotą/jej synem. Więc możemy się zachwycać miłością do bliźniego... Ale gdzieś tam z tyłu rzuca się cień tych wszystkich okropieństw. A jeśli doceniasz miłość bliźniego i w ogóle to śmiało możesz to praktykować bez wiary w Boga i tym
  • Odpowiedz
@Kedlov: większość co napisałeś to nie jest moralność katolicka, tylko polityka kościoła. To że kk zboczył w złą stronę to wiadomo. Pytanie tylko co nam nowoczesność zaproponuje w zamian, bo natura nie lubi pustki. Wolę sprawdzony kk niż to co reprezentuja Julki z Twittera.
  • Odpowiedz
@Vakabayaschi: to nie jest polityka kościoła
Nic z tego co wymieniłem nie jest działaniami kościoła, wszystko jest wzięte z Biblii - z działań samego Boga.
A ja nie chcę ani tego ani tego. Chociaż nie wiem co twoim zdaniem proponują dokładnie Julki z Twittera i co w tym złego
  • Odpowiedz
Proszę Cię, nie wybieraj sobie tylko tych ładnych i miłych elementów


@Kedlov: Proszę Cię, nie wybieraj sobie tylko tych złych i jednostkowych elementów, które nie należą nawet do moralności chrześcijańskiej.
  • Odpowiedz
@Kedlov: To co napisałeś to nie jest nauka bilbli. Kk jako pierwszy wprowadził równość ludzi, czyli zniósł niewolę. Nienawiść do innowierców? Gdzie to masz napisane w Biblii? Fajnie się rzuca hasłami bez pokrycia. Wiadomo zniszczymy kościół i będziemy żyć w dostatku.
  • Odpowiedz
Pytanie tylko co nam nowoczesność zaproponuje w zamian, bo natura nie lubi pustki. Wolę sprawdzony kk niż to co reprezentuja Julki z Twittera.


@Vakabayaschi: Bardzo lubię te przejścia w skrajności. Jeśli nie podzielasz wartości kk to jesteś jak Julka z Twittera.
  • Odpowiedz
Jezus mówił sam ze nie zmienia ani kropki ze starego testamentu, zresztą on sam jest tą istotą/jej synem.


@Kedlov: wy potraficie tak pisać bez opluwania monitora ze śmiechu? Podziwiam xD
  • Odpowiedz
Przeprowadzanie czystek etnicznych? Niewola? Nienawiść do homoseksualistów i innowierców? Moralność napędzana lękiem przed karą?


@Kedlov: To co napisałeś to nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Coś Ci się pomyliło.
  • Odpowiedz
Proszę Cię, nie wybieraj sobie tylko tych złych i jednostkowych elementów, które nie należą nawet do moralności chrześcijańskiej.


@Bubo_bubo: Piszemy o katolickiej, a nie chrześcijańskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przykładowo Ewangelicy nie mają takich popieprzonych wykładni jak KK ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz