Wpis z mikrobloga

według mnie w niektórych sytuacjach lepiej odpuścić witanie bo jak źle trafisz to ty jesteś na przegranej pozycji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@forkbomb: zdaję sobie z tego sprawę, dlatego tu odpuściłem i już nie "witam" (chyba, że ktoś mnie powita pierwszy), niemniej swoje zdanie mam, zwłaszcza, że teza Bralczyka wydaje mi się dość wydumana. On jest ekspertem od języka, ja skromnym inżynierem, więc polemizował absolutnie nie będę,
@mlodydon: słowo "#!$%@?" jest wulgaryzmem i jest to bezdyskusyjne, więc nazwanie tak kogoś jest obraźliwe bez wątpliwości, amen.
Słowo "witam" jest słowem powitania, jednoznacznie definiowanym w słowniku języka polskiego w ten właśnie sposób, a moda na jego nieużywanie wzięła się jedynie z opinii jednego pana, który stwierdził, że witać może jedynie gospodarz w drzwiach swojego domu, a używanie tego słowa w korespondencji jest nie na miejscu. Szanuję pana Bralczyka, ale uważam,
@pawelpablito: @mlodydon: Język jest płynny, na tej zasadzie ewoluuje. Jeśli odpowiednio duża grupa ludzi przez odpowiednio długi czas będzie używać zwrotu "witam" na początku wiadomości, to on w końcu wejdzie oficjalnie w tym kontekście do języka i nawet najwyższe autorytety będą musiały go uznać. Nie ma innej możliwości.
Poza tym, wiadomość na OLX to nie jest jakieś oficjalne pismo do instytucji czy firmy, więc tym bardziej bez przesady z tą
@Gozdziu: jebniety jestes i tyle. Dobrze wiesz o co pytal, a ty jak zwykly januszolx robisz wioche zeby jakies gowno na wykop wrzucic


@Norskee: Sprzedawałeś coś kiedyś? Czasami ciężko już pisać normalnie. Sprzedając motocykl chyba 5 wiadomości dziennie dostawałem z serii „jaki VMax”, a po tym kontakt magicznie sie urywał. To i inne, bezsensowne pytania. Czasem trzeba odpisać równie głupio.
Jak ktos rozpoczyna rozmowe od witam to od razu wiadomo z kim ma sie doczynienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@elemel90: A co, lepiej brzmi "szanowny panie"? > jak #!$%@? można mówić witam w takich sytuacjach? Wita to gospodarz, jak ty od kogoś coś chcesz to nie witasz go u siebie tylko to ty przychodzisz do tej osoby, nawet jak mówimy dalej o internecie. #!$%@? mnie niepoprawne używanie
Ang. Mail wym. mejl to jest #!$%@? poczta, taka zwykła, a nie elektroniczna.


@medevacs: To akurat jest ok, bo jakby się miało spolszczyć email to brzmiałoby kiepsko i jak jakieś wymuszone tłumaczenie przez różnicę w wymowie "e" w obydwu językach. Poza tym, w UK spotkałem się z ludźmi, którzy używali słowa mail w kontekście emaila, więc tak, tam też się idzie na łatwiznę.
dlaczego dzień dobry średnio pasuje? Według mnie spoko jest


@Thachii: Sam piszę dzień dobry, ale uważam, że jest sztuczne, bo co jeśli ktoś odbiera tego mejla w nocy? Mnie to się kojarzy, jak na stacjach benzynowych często mówię 'dobry wieczór', a kasjer odpowiada 'dzień dobry'. Tu sytuacja jeszcze dziwniejsza, bo nie wiesz, kiedy ktoś to odbierze.

Dlatego nawet jeśli historycznie "witam" nie jest poprawne, to myślę, że słowo w tej nowej