Wpis z mikrobloga

@hellyea: true, tylko w Polsce z tymi "szanowny panie" - na świecie człowiek zaczyna maile od Dear X albo po prostu Hello/ Hi i jest ok ;) Podobnie tylko w Polsce ten cały cyrk z Pan/Pani i "przechodzeniem na ty".

Zaorać
  • Odpowiedz
@pawelpablito serio masz problem z tym, że ktoś używa witam? Kim ty jesteś, żeby wyznaczać jakieś ramy używania powitań w internecie? Idź zrob coś ze swoim życiem :(
  • Odpowiedz
Wielce poważni i uczeni ludzie kłócą się o pierdołę, jaką jest użycie 'witam'. Jak dla mnie to brzmicie jak niektórzy kierowcy tirów, co to dostają sraczki na hasło 'tir', bo TIR to jest międzynarodowa konwencja celna a nie zamiennik dla słowa 'ciągnik siodłowy' xD Serio, jak kogoś obraża 'witam' to nie bardzo wiem co na ten temat powiedzieć. Ja to w ogóle pozbyłbym się tego typu zwrotów grzecznościowych jak 'pan','pani' i tym
  • Odpowiedz
@eko_zgonus ja nic nie wykładam. Po prostu dzielę się wiedzą która zdobyłem w różnych sytuacjach :P

Co do smacznego to z tego co mi wiadomo jest to po prostu forma grzecznościowa do kogoś kto je. W sensie że życzysz mu udanego posiłku, żeby był dla niego smaczny, dobry, przyjemny itd.
Może to być również forma błogosławieństwa wśród ludzi wierzących, mówiąc smacznego mogą prosić Boga o to by pobłogosławił dany posiłek. Tego
  • Odpowiedz
@lilitch123 no ale jak to tak? Nie po to język polski rozdziela przywitania na te używane o różnych porach dnia, żeby mieć na to wywalone. Ogromne faux pas, prawie tak wielkie jak używanie "witaj" na początku maila.¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Słowo witam powinno być usunięte ze słownika języka polskiego XD jak ktoś do mnie tak pisze to mnie #!$%@? strzela XD
  • Odpowiedz
"Witaj żegnaj #!$%@?"- najlepsza odpowiedź na takie przywitanie Janusza, bez znaków interpunkcyjnych.¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz