Wpis z mikrobloga

@Gozdziu: ta rozmowa to idealne podsumowanie rozmów na olx:
- używanie słowa "witam" którego się nie używa w takich sytuacjach
- brak przecinków (tu ujdzie ale często przy dłuższej wypowiedzi ciężko się połapać)
- brak znaków zapytania
- chamstwo
- nieprecyzyjne pytania
  • Odpowiedz
@pawelpablito: nigdy nie zrozumiem srania się o "witam" jak dla mnie to z grzeczności i jak ktoś do mnie pisze i nie używa żadnego dzień dobry czy witam to od razu mam wrażenie że po drugiej stronie jest jakiś burak
  • Odpowiedz
@droid43210: Bo witam się nie powinno stosować do kogoś w rozmowie internetowej czy telefonicznej, bo wita się kogoś do domu (gdy jest się gospodarzem). Witam możesz użyć np. gdy przychodzą do Ciebie goście na imprezę do mieszkania. Wtedy jako gospodarz możesz witać.
Nie wiem co prawda, czy kiedykolwiek się ktoś obraził o witam w Twoim otoczeniu, ale pamiętam jak dziś, jak pewna pani doktor z uczelni, do której wysyłałem maila na
  • Odpowiedz
ak ktos rozpoczyna rozmowe od witam to od razu wiadomo z kim ma sie doczynienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@elemel90: np. z kimś, kto owszem słyszał/czytał opinię prof. Bralczyka na temat słowa "witam" i tezę, że jest to traktowanie odbiorcy z góry i tak dalej, tylko najzwyczajniej w świecie się z tą opinią nie zgadza, a słowa tego używa jako po prostu grzecznego powitania na początku korespondencji?
  • Odpowiedz
np. z kimś, kto [...] najzwyczajniej w świecie się z tą opinią nie zgadza


@Jarek_P: stawiam, że znajda się osobniki, którzy nie zgadzają się co do uznania pewnych słów jako wulgaryzmy.
I to jest jak najbardziej w porządku jeśli masz na ten temat takie zdanie. Tylko, że twój rozmówca może mieć inne i przez to potraktować cię jako aroganta na przykład - według mnie w niektórych sytuacjach lepiej odpuścić witanie bo
  • Odpowiedz