Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 982
Typowy wykopek jest typowy. Myśli, że młodzi boją się powrotu do szkoły przez "sprawdzian z pszyrki", albo że pani będzie kazała pokazać zeszyt. Nie pomyśli, że może to być chociażby z powodu gnębienia przez innych uczniów czy nauczycieli. Że młodzi ludzie coraz częściej mają zaburzenia lękowe i inne problemy, a z nikąd pomocy.

to niech się zapiszą na terapię hehe


To sam spróbuj się zapisać do psychologa czy psychiatry na NFZ jako dorosły i pomyśl sobie, że z dziecięcą psychiatrią jest w Polsce jeszcze gorzej.

za moich czasów nie było takich problemów hehe pokolenie mięczaków


Za twoich (i moich) czasów nie było instagrama, tiktoka czy nawet facbooka, więc nie było tak tego widać. Problem wtedy też istniał i były dzieciaki, które wręcz wymiotowały ze stresu przed pójściem do szkoły

ja tam chodziłem do szkoły i jakoś przeżyłem


Brawo, gratuluję, że nie miałeś nigdy problemów ze zdrowiem psychicznym. Nie wszyscy mieli/mają to szczęście
#bekazpodludzi #bekazwykopkow #psychiatria #szkola
ItWasATypo - Typowy wykopek jest typowy. Myśli, że młodzi boją się powrotu do szkoły ...

źródło: comment_1621259933XWx0Lcl36HcISornkRyXCm.jpg

Pobierz
  • 79
@ItWasATypo z jednej strony może masz rację że kiedyś o tym nie było głośno. Z drugiej dowiedzione jest że ludzie pracujący mają mniejsze skłonności do depresji czy bym problemów psychicznych niż tacy którzy nic nie robią. Jak wiemy model wychowania dzieci też się zmienił, od takiego gdzie dawniej dziecko pomagało przy wszystkim do obecnego gdzie rodzic wysyła dziecko na komputer żeby mu nie przeszkadzało.

Dzieci żyją pod ogromnym kloszem co niestety jest
@turok2016 oczywiście jeszcze powiedz że tak nie jest. Jedynka w szkole? Matka u dyrektora. Poszarpali się na boisku? Matka u rodzica z mordą.

Uwierz mi że wiem co się dzieje w szkołach i poza nimi. Mam jeszcze sporo osób po rodzinie w tych towarzystwach.

Płakałeś bo kolega powiedział że masz brzydki plecak czy jednak miałeś to głęboko w dupie?
@turok2016 skoro ludzie w ten sposób wolą rozwiązywać swoje problemy? Bo nagle okazuje się że z problemem trzeba się zmierzyć samemu? Trzeba wziąć życie w swoje ręce a ludzie którzy wpadli w syndrom ofiary mają z tym spory problem.

Kiedyś usłyszałem bardzo fajne zdanie. "Jeśli potrzebujesz pomocy pomóż sobie sam"

Jest to jak najbardziej trafne bo w końcu to ty musisz wziąć życie w swoje ręce, nawet jeśli idziesz po pomoc do
Nie pomyśli, że może to być chociażby z powodu gnębienia przez innych uczniów czy nauczycieli. Że młodzi ludzie coraz częściej mają zaburzenia lękowe i inne problemy, a z nikąd pomocy.


@ItWasATypo: Tak tak, teraz każdy każdego gnębi, a jak nie gnębi to jest gnębiony, normalnie hierarchia jak w potężnym korpo albo modzie na sukces.
To wcale nie jest tak, że jakieś aspołeczne parówy płaczą, że już nie mogą gruszyć w piwnicy