Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza domków jednorodzinnych w miastach?
Przecież to są grunty w centrach miast, które służą garstce bogaczy.

Nawet nie chodzi o to żeby je zabrać i koniecznie betonować budując tysiące mieszkań,
ale można z nich równie dobrze zrobić miejsca do pracy dostępne dla wszystkich, a nie jakieś zamknięte księstwa udzielne dla wybranych z ujemną wartością dla innych,
bo co najwyżej można tam poczuć zapach palonych grilli i libacje bananowców.

A tak wygląda przestrzeń 1 km od metra wierzbno i 4km do pałacu kultury.
elgebar - #nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza ...

źródło: 3571809

Pobierz
  • 92
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

ale można z nich równie dobrze zrobić miejsca do pracy dostępne dla wszystkich


@elgebar: jaki problem tu próbujesz rozwiązać, jest jakiś kryzys ilości przestrzeni biurowej na "miejsca pracy"? Nie wiem gdzie są miejsca pracy "dostępne dla wszystkich", w domkach jednorodzinnych bardzo często jest prowadzona działalność. Jak masz taką ambicję to nikt nie broni ci się zatrudnić, obok mnie jest kilka sklepików w przyziemiu domków jednorodzinnych, mogę popytać.
@sylwke3100: Masz działkę którą dzierżawisz za 0zł. Jakim cudem to nie jest dotowanie? Ta działka jest też moja, państwa, nas wszystkich. A siedzi na niej uprzywilejowana kasta bo jest silna wyborczo.

Wręcz przeciwnie takie ROD hamują bańkę na rynku nieruchomości.


@sylwke3100: Niby w jaki sposób ograniczenie terenów zabudowy hamuje bańkę na nieruchomościach.
@lagopus No takim że ta działka jest miasta. Poza tym za działkę rod się płaci. Dodatkowo to nawet nie jest dzierżawa w sensie prawnym bo jest ti więcej ograniczeń (choćby to że ty tą działką nie możesz rozporządzać jak chcesz oraz że mogą cię z niej usunąć jak będziesz nie przestrzegał regulaminu ROD)

Poza tym tam nie siedzi żadną wybiórcza kasta, przecież każdy może sobie kupić w miastach prawo do takiej działki.