Wpis z mikrobloga

Najlepszy i tak jest ból d--y wykopowych programistów, którzy w komentarzach wyzywają od "j-----j patoli" wszystkich uczciwych ludzi, którzy po prostu ciężko pracują na etacie od poniedziałku do piątku (a często też w soboty), płacą podatki i mają dziecko (albo, o zgrozo, dwójkę dzieci), ale nie zarabiają 10k na miecha. Wielcy przedsiębiorcy, którzy zamiast siedzieć na zwykłej umowie o pracę, kombinują tylko jak tu wrzucić nowe xiaomi albo ps5 w koszta. XD I jeszcze to poczucie wyższości, że ich klepanie gównostronek jest bardziej wartościowe dla społeczeństwa, niż zamiatanie ulic albo praca na kasie w biedronce. Mi się nowy ład nie podoba, ale ma jedną niepodważalną zaletę - wywołał pyszny ból doopki samozwańczej elity.

#nowylad #bekazpisu #bekazprogramistow
lysyzlombardu - Najlepszy i tak jest ból d--y wykopowych programistów, którzy w komen...

źródło: comment_1621092355HBsbjiLjp9b5dKnlsf8d9E.jpg

Pobierz
  • 320
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ExitMan: chciałbym zobaczyć jak pan szlachta-boga-za-nogi-złapał 15k radzi sobie bez tych wszystkich ludzi którymi gardzi i ma ich za margines bo nie są na B2B a dzięki którym może żyć i nie musi sobie sam śmieci na śmietnisko wywozić.
  • Odpowiedz
Bo ktoś musi wykonać pracę na jaką programista nawet nie spojrzy.


@ExitMan: Ale co wy wszyscy z tymi programistami?

@Sasti: No o tym mówię ktoś kto zarabia 10k na UOP płaci więcej niż ktoś kto zarabia 5k na UOP, więc gdzie tu sprawiedliwość?
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl no i widzisz, piszesz o dwuletnim procesie, a nie z marszu z ulicy, no i były to typy z predyspozycjami (grafik, tester). I taki ktoś nie zarabia naście tysięcy bo do takiego poziomu potrzeba lat.
  • Odpowiedz
@Emkacf wiesz że dzieci są potrzebne żeby płacić twoja emeryturę? Jak myślisz że ze składek będziesz mogła mieć przez 30 lat dobra emeryturę to jeszcze raz sobie to policz. Bo dodatni przyrost naturalny jest potrzebny aby system emerytalny nie upadł, więc dołóż swoją cegiełkę a tylko żeruj na innych
  • Odpowiedz
@P3tro: świat sobie poradzi bez śmieciarzy? Programista sam z workiem śmieci na wysypisko pojedzie? Czy raczej oczekujesz stert śmieci na chodnikach i kolejnej czarnej śmierci tym wywołanej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pewnie, tylko na programistach świat stoi, a reszta magicznie robi się sama. Jedzenie w sklepie samo się pojawia, przecież to nie może być tak że bóg-programista kupuje jedzenie dzięki jakiemuś podczłowiekowi który je mu przywiózł
  • Odpowiedz
Ale co wy wszyscy z tymi programistami?


@ekjrwhrkjew: Spotkałem takich, którzy gardzą lekarzami, bo oni jako programiści mają więcej kasy, a poświęcili kilka lat na naukę, gdzie taki lekarz poświęcił całe życie.
  • Odpowiedz
@JesusOfSuburbia: To podpowiem więcej - patrz nie na to co ktoś robi fizycznie, bo waląc w klawiaturę może być tez pisarzem. Patrz na to, co jest w PKD. Generalnie uwaga - ludzie w tym kraju dostawali dotacje, w ramach których kupowali koparki etherum.
  • Odpowiedz
Dlaczego jedni mają płacić 2000zł składki zdrowotnej a drudzy 300zł, skoro każdy otrzymuję taką samą opiekę zdrowotną?


@ekjrwhrkjew: W sumie nigdy tak tego nie postrzegałem. Człowiek się może nawet na wypoku czegoś nauczyć i rozwinąć intelektualnie.
  • Odpowiedz
@Sasti: No to fajnie, że tak czytałeś. Ja tylko twierdzę, że składa zdrowotna powinna być równa dla wszystkich nie wiem co twierdzi cały wykop. Jeżeli brakuję pieniędzy na NFZ to może koniec z 13,14 emeryturami itd?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dirtz: ale wiesz, że w koszta możesz wrzucić dosłownie wszystko? Okej, może zrobisz to w pełni legalnie, może nie i Cię nie złapią, ale może złapią i po prostu zapłacisz karę. Tak jest generalnie ze wszystkim, kto chce to może ryzykować, każdy księgowy Ci powie, że będąc programistą webowym wrzucanie konsoli w koszta jest raczej mocno ryzykowne tak jak np. korzystanie z ryczałtu 8,5%.
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: Nie każdy na b2b to ktoś kto próbuje wydymac system podatkowy, bo sporo osób pracuje dla klientów z innych państw i nie ma innej opcji niż faktura.

Druga sprawa, to za granica tez ludzie prowadzą jednoosobowe działalności jako programiści. W UK to całkiem normalne ze są kontraktorzy i płaci im się w c--j więcej niż osobom na umówię (bo nie trzeba się obawiać kodeksu pracy, można im podziękować kiedy
  • Odpowiedz
Programiści 15k nie ogarniają że oni mogą klepać w klawiaturę dzięki temu że reszta żuczków za 3k ogarnia zawody i wytwarza dobra na których ktoś zarabia żeby potem u programisty 15k kupić program xD

Kuźwa można być bardziej oderwanym od rzeczywistości? xDDDD

Programiści chyba myślą że są izolowanymi bytami oderwanymi od reszty świata, pieniądze na ich pensje biorą się z powietrza i nikt nie musi wcześniej ich wypracować żeby im zapłacić, a
  • Odpowiedz
@Nacr00xx: Nie mogę mieć dzieci przez problemy zdrowotne. Nasz rząd niczego dla takich osób, jak ja, nie oferuje. Jestem tylko dodatkowo b----------a przez społeczeństwo „BO NIE MAM BOMBELKA”.
  • Odpowiedz
Tez mam trochę skrzywione patrzenie na temat, bo siedzę od 7 lat w spółce, a nie na jdg. Jednak nawet ktoś tłuczący webdesign mógłby to argumentować researchem w kierunku zmiany charakteru pracy 8) tak czy owak, programiści z xiaomi, konsolami w kosztach, są w moich oczach uczciwsi niż branie kawy o srajtasmy na fv przez jdg :P
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: Nigdy nie dyskredytowalem ludzi, ktorzy ciezko pracuja i nie wazne czy to za biurkiem czy na przyslowiowej lopacie. Mnie osobiscie nie odpowiada rozdawnictwo. Jezeli NieRzad chce rozdawac pieniadzace, to niech to niech to robi za pomoca ulg podatkowych, a nie na zachecaniu do oszustw czy innego kombinawania jak sie nie narobic.
  • Odpowiedz
Podatek progresywny dochodowy jak i zdrowotny liniowy od dochodu to zwykła kradzież, już lepiej wyjechać i płacić nawet wyższe podatki gdzieś na zachodzie ale mieć coś z tego a nie jak tu wielkie g---o
  • Odpowiedz