Wpis z mikrobloga

Najlepszy i tak jest ból d--y wykopowych programistów, którzy w komentarzach wyzywają od "j-----j patoli" wszystkich uczciwych ludzi, którzy po prostu ciężko pracują na etacie od poniedziałku do piątku (a często też w soboty), płacą podatki i mają dziecko (albo, o zgrozo, dwójkę dzieci), ale nie zarabiają 10k na miecha. Wielcy przedsiębiorcy, którzy zamiast siedzieć na zwykłej umowie o pracę, kombinują tylko jak tu wrzucić nowe xiaomi albo ps5 w koszta. XD I jeszcze to poczucie wyższości, że ich klepanie gównostronek jest bardziej wartościowe dla społeczeństwa, niż zamiatanie ulic albo praca na kasie w biedronce. Mi się nowy ład nie podoba, ale ma jedną niepodważalną zaletę - wywołał pyszny ból doopki samozwańczej elity.

#nowylad #bekazpisu #bekazprogramistow
lysyzlombardu - Najlepszy i tak jest ból d--y wykopowych programistów, którzy w komen...

źródło: comment_1621092355HBsbjiLjp9b5dKnlsf8d9E.jpg

Pobierz
  • 320
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a za mieszkanie? Wiem, za jedzenie powinni wiecej placic bo to chyba potrzebne do zycia?


@6poziomprokrastynacji: Mieszkanie jest prawem. Już istnieją bony żywieniowe z tego co wiem. Można wprowadzić różny VAT, ale wydaje mi się to zbyt skomplikowane na ten moment do realizacji. No i znowu nietrafioną analogia, bo nie płacimy żadnych składek na żywność.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesusOfSuburbia: oczywiście, w 100% się zgadzam. Wystarczy pracować dla firmy outsourcingowej i tworzyć/testować gry dla jej klientów. Niestety bez podpisanej NDA pan urzędnik nie może poznać szczegółów.
  • Odpowiedz
ludzie, ja p------ę pis i ten ich nowy ład, mi chodzi o nazywanie przez mireczków zwykłych osób "patologią", bo nie zarabiają 15k i mają dzieci. Miejcie pretensje do pisowskich karakanów, a nie do ciężko pracujących na etacie osób. W takich tematach neistety zawsze wychodzą kompleksy i dowartościowywanie się tym, że "ja jestem programistą, zarabiam 10k na b2b i jestem kiiiiimś, rozumiecie, jestem kiiiiiiiimś!!!".


@lysyzlombardu: Tu nie o to chodzi. Tu
  • Odpowiedz
@Emkacf: mi, jako osobie, ktora chce miec dzieci (w licz. mn.), tak samo sie te pomysly nie podobaja
nie podoba mi sie brak racjonalnosci, brak planowania przyszlosci
co z tego, ze teraz moglabym sie hipotetycznie nachapac kosztem bezdzietnych? jesli dzisiaj mozna grzebac w czyichs kieszenich w imie mojej grupy, to jutro beda grzebac w moich w imie kogos innego. tylko jakie bede miec mozliwosci rzucenia wszystkiego i wyjechania bedac odpowiedzialna
  • Odpowiedz
Większość tej samozwańczej elitki po prostu wynegocjuje większe zarobki a ciebie cebulaku będzie nadal piekła dupka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jako programista freelancer jestem dumny z możliwości dopłaty bezpośrednio do służby zdrowia, to na plus. Natomiast z radością będę patrzył jak ból dupska będzie kontynuowany za rok tak jak gołodupców bez mieszkań xD
  • Odpowiedz
@naprawtagi: Świadczę usługi w większości jednej firmie, ale zagranicznej, a pracuję zdalnie z Polski. Osobno mamy spółkę z mężem i szwagrem, ponieważ na boku rozkręcamy własną aplikację. Dodatkowo czasami wpadają zlecenia na zdjęcia (takie moje hobby na boku).

@FiglarzStalin: Ja też chciałabym mieć dzieci, ale wszystko wskazuje na to, że chęci nie wystarczają i podwójnie bolą mnie te wszystkie decyzje, ponieważ to jak podwójny policzek w twarz.
  • Odpowiedz
wywołał pyszny ból doopki samozwańczej elity.


@lysyzlombardu: brzmisz jak Polak. Przyznaj, że w środku cieszy cię strata innych niczym typowego robaka.
Jeszcze jakby za tą podwyżką podatków szły jakieś realne zmiany, ale wierzysz, że oni coś zreformują? Służbę zdrowia wyleczą? Ktoś kto będzie płacił kilka tysięcy powinien dostać coś w zamian, ciekawe czy w takiej sytuacji można pozwać rządzących za nieudolność
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: Bo jest bardziej wartościowe niż zamiatanie ulic. Wiedzą o tym Niemcy i wiedzą Szwajcarzy którzy zamiatają ulice i zarabiają przy tym 3 razy tyle co Polak na tym samym stanowisku. A mogą tyle zarabiać dzięki informatykom i inżynierom którzy powodują, że Niemcy i Szwajcaria eksportuja high tech i jego wytwory. Polska do tej pory zatzymywała przy sobie tych informatyków i programistów niskimi kosztami życia. Mimo że zarabiało się mniej
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu typowy polak. Zamiast myśleć jak zrobić żeby wszystkim panstwo mniej zabierało, to lepiej żeby innym zabierali tak samo. Ta sama mentalność jak cierpów w wojnie z uberem. Zamiast walczyć o mniejsze opłaty, to lepiej żeby było innym tak samo źle jak i mi.
  • Odpowiedz
  • 2
@lysyzlombardu "pyszny bol doopki" ? Masz jakieś zboczenia? Chociażby praca inżyniera, lekarza czy nauczyciela jest znacznie bardziej wartosciowa niż praca śmieciarza, kasjerki z biedronki czy pielegniqrki, bo bez nich swiat sobie poradzi i nie chodzi tu baranie o szacunek do pracy, bo szanować należy każdego i każdą prace, tylko o to ze przede wszystkim i w pierwszej kolejności ludzie wykształceni powinni zyc komfortowa, chyba ze krajem rządzi banda p-----w i stawiają
  • Odpowiedz