Wpis z mikrobloga

Najlepszy i tak jest ból dupy wykopowych programistów, którzy w komentarzach wyzywają od "#!$%@? patoli" wszystkich uczciwych ludzi, którzy po prostu ciężko pracują na etacie od poniedziałku do piątku (a często też w soboty), płacą podatki i mają dziecko (albo, o zgrozo, dwójkę dzieci), ale nie zarabiają 10k na miecha. Wielcy przedsiębiorcy, którzy zamiast siedzieć na zwykłej umowie o pracę, kombinują tylko jak tu wrzucić nowe xiaomi albo ps5 w koszta. XD I jeszcze to poczucie wyższości, że ich klepanie gównostronek jest bardziej wartościowe dla społeczeństwa, niż zamiatanie ulic albo praca na kasie w biedronce. Mi się nowy ład nie podoba, ale ma jedną niepodważalną zaletę - wywołał pyszny ból doopki samozwańczej elity.

#nowylad #bekazpisu #bekazprogramistow
lysyzlombardu - Najlepszy i tak jest ból dupy wykopowych programistów, którzy w komen...

źródło: comment_1621092355HBsbjiLjp9b5dKnlsf8d9E.jpg

Pobierz
  • 320
  • Odpowiedz
Mnie np. osobiście bardzo uderza fakt, że rozdają na prawo i lewo na bombelki, mi tylko pieniądze zabierają. Jestem gorsza od innych, bo nie mam dzieci? Bo lepiej zarabiam i sobie jakoś w życiu radzę?


@Emkacf: A faktycznie prowadzisz działalność, czy masz co miesiąc jednego stałego fakturobiorcę i Twoje JDG jest tylko po to, żeby płacić mniej podatków? Mam bombelka i dostaję na niego 500+, tylko co z tego skoro
  • Odpowiedz
nie ma żadnego problemu, możesz na żywca rozdać ten hajs, nie potrzebujesz do tego państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@TestoDepot: Pomagam jeśli ktoś potrzebuję pomocy. Nie wspieram prywatnych fundacji. Od pomagania
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: mnie jeszcze śmieszy że ci wszyscy wielcy przedsiębiorcy są tak dobrzy w ekonomii, że myślą że każde zwiększenia kosztów da się w nieskończoność przerzucać na "patolę" czyli konsumenta końcowego.

Ale będzie zdziwienie jak konsument uzna że ich usługa nie jest warta większej ceny i zostanie z większym kosztem i brakiem konsumenta na którego to przerzuci.

Niestety u nas ktokolwiek kto zarabia ciut więcej od razu traci szacunek do wszystkich
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: nie spełniam twoich kryteriów (pracuje na uop), ale nie widzisz, co się już dzieje? Ceny w sklepach rosna jak szalone przez to rozdawnictwo, a efektow żadnych. Oszczędności topnieją. Odkładasz przez lata na mieszkanie a teraz się okazuje, że zamiast się zbliżać do celu, to sie oddalam, bo bardziej opłaca się być biednym, bo już sie pojawiły obietnice umorzenia kredytów itp.

Życie w tym kraju (jestem świadomy, że nie tylko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sz-n: super, w koszta da się wrzucić wszystko, a potem trzeba się tłumaczyć jak się US przyczepi. Równie dobrze możesz wrzucić papier toaletowy w koszta, bo się podcierasz jak zdalnie pracujesz.
  • Odpowiedz
  • 9
@lysyzlombardu: Wypłata nie odzwierciedla wartości dla społeczeństwa wykonanej pracy ale jej wartość rynkową. I tak, klepanie gównostronek ma większą wartość, bo zamiatać ulice może każdy, a taka stronkę już nie każdy wyklepie. Ale po co ja w ogóle odpisuje, na 90% jesteś jakimś trollem
  • Odpowiedz
@Emkacf: np. wynagrodzenie zarządu, można też umowę o lokal - spółka wynajmuje od Ciebie np. Mieszkanie albo jego część wtedy podatek bodajże 8%, sa tysiące możliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wywołał pyszny ból doopki samozwańczej elity.


@lysyzlombardu: Widzisz? Już działa ich indoktrynacja. Ludzi, którzy zarabiają 10 000 miesięcznie uważasz za elity. A na zachodzie ledwie średnie zarobki są powyżej 15 000.
  • Odpowiedz
@zakamuflowany_fetyszysta: Nie wiem dlaczego uważasz, że jeśli jakąś pracę, którą może wykonać każdy jest mniej warta od takiej pracy programisty. Przecież praca programisty wprowadzą mnóstwo negatywów do życia społecznego: uzależnienia, gorsza cera (niebiesko światło niszczy skórę), rozleniwienie (a więc otyłość). Ogólnie sporo by wymieniać. Z pracy sprzątaczki są same plusy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lysyzlombardu: Dlaczego jedni mają płacić 2000zł składki zdrowotnej a drudzy 300zł, skoro każdy otrzymuję taką samą opiekę zdrowotną?

@ekjrwhrkjew: dokładnie podbijam. To samo z emeryturą. Dlaczego nie można ustalić niskiej składki dla wszystkich i elo? Żeby wystarczyło na emeryturę obywatelską i ubezpieczenie zdrowotne?
  • Odpowiedz
w komentarzach wyzywają od "#!$%@? patoli" wszystkich uczciwych ludzi, którzy po prostu ciężko pracują na etacie od poniedziałku do piątku (a często też w soboty), płacą podatki i mają dziecko (albo, o zgrozo, dwójkę dzieci), ale nie zarabiają 10k na miecha.


@lysyzlombardu: krótka piłka. Jeżeli narobiłeś gówniaków a cię na nie nie stać to jesteś debilem i patusem. Nie ma tutaj wielkiej filozofii.
  • Odpowiedz
Zapisanie się do zwykłego lekarza rodzinnego graniczy w moje przychodni z cudem


@ekjrwhrkjew: możesz zmienić przychodnie, ja tak zrobiłam po takiej patologii (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz