Wpis z mikrobloga

Jak w każdy czwartek #umniewbarze wjeżdżają hurtowe ilości wątróbki drobiowej, wiec ktoś musi pokroić cebule. To moje ulubione zajęcie, także ja się zazwyczaj tym zajmuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wideo nagrałem 2 albo 3 tygodnie temu, ale ilości cebuli zawsze są podobne - około 15-20 kg.

Do tego w garach:
100l - fasolowa z fasolki szparagowej
50l - gulaszowa
50l - pomidorowa
20l - sos podgrzybkowy do polędwiczek
3x30l - woda do gotowania klusek nadziewanych mięsem

Dzisiaj wyprodukujemy około 450-500 klusek nadziewanych mięsem lub pieczarka.
Przewidywana sprzedaż:
50-60 kg kapusty zasmażanej
20-25 kg buraczków zasmazanych

Dzisiaj pójdzie mniej ziemniaków (około 80 kg) i surówek bo w czwartki klienci są skoncentrowani głównie na kluskach i gulaszowej.

W komentarzu zdjęcie dzisiejszych hambogirów: sałata, mielony, sos bbq, pomidor, ogórek kiszony, czerwona cebulka, drugi kleks bbq i ser żółty.


#gotowanie #gotujzwykopem #cebula #sniadanie #gotowanietomojapasja
  • 89
@KubaJam otwarte do 15? Na czas "po pracy" zamykacie?

Ile zestawów obiadowych dziennie?

@Goronco: Obecnie gotujemy Ok 300 posiłków na szkoły i około 500 ‚normalnych’. Po 15 mieliśmy zawsze kiepski ruch, a teraz przynajmniej mamy czas 2h na sprzątanie i szykowanie kolejnego dnia. Miedzy 15, a 17 utargu bywało 50-200 złotych. Nieopłacalne bo klienci zamawiający smażenie tak po prawdzie to przeszkadzali w pracy. Wiem jak to brzmi, ale odrywać się od
@KubaJam jasne, wiadomo. No jak tak jest to wiadomo że lepiej się dostosować. Po prostu się zdziwiłem, bo byłem dostawcą w niemal takiej samej knajpie jeśli chodzi o jedzenie (tylko że o wiele mniejsza, średnio około 150 zestawów obiadowych dziennie i na to 2-3 osoby w kuchni) No i przynajmniej ja miałem największy gnój w godzinach "po 15".

Super :)