Wpis z mikrobloga

Jak w każdy czwartek #umniewbarze wjeżdżają hurtowe ilości wątróbki drobiowej, wiec ktoś musi pokroić cebule. To moje ulubione zajęcie, także ja się zazwyczaj tym zajmuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wideo nagrałem 2 albo 3 tygodnie temu, ale ilości cebuli zawsze są podobne - około 15-20 kg.

Do tego w garach:
100l - fasolowa z fasolki szparagowej
50l - gulaszowa
50l - pomidorowa
20l - sos podgrzybkowy do polędwiczek
3x30l - woda do gotowania klusek nadziewanych mięsem

Dzisiaj wyprodukujemy około 450-500 klusek nadziewanych mięsem lub pieczarka.
Przewidywana sprzedaż:
50-60 kg kapusty zasmażanej
20-25 kg buraczków zasmazanych

Dzisiaj pójdzie mniej ziemniaków (około 80 kg) i surówek bo w czwartki klienci są skoncentrowani głównie na kluskach i gulaszowej.

W komentarzu zdjęcie dzisiejszych hambogirów: sałata, mielony, sos bbq, pomidor, ogórek kiszony, czerwona cebulka, drugi kleks bbq i ser żółty.


#gotowanie #gotujzwykopem #cebula #sniadanie #gotowanietomojapasja
  • 89
@KubaJam: Mam do Ciebie prośbę i szacunek, a może i ciekawy pomysł. Mógłbyś publikować w formie podpowiedzi co ugotować na obiad. Dużo ludzi nie ma pomysłu co ugotować i przez to ich dieta jest nudna. Jeśli tak, to mógłbyś to robić w formie nawet takiej: Mirki jak nie macie pomysłu to ja proponuje, zróbcie sobie na obiad na 1 Pomidorowa na 2 schabowy z frytkami. Czasami mógłbyś wrzucić dodatkowo jakiś przepis.
@KubaJam: kolego powiedz skąd masz noże. Ważne by miał rękojeść jak Fiskars i był ostry jak brzytwa masz jakieś info gdzie taki dorwać


@Pesa_elf: Rękojeść fiskars tzn. że ma być taka jakby gumowa? Moje ulubione to noże Kai. Kupowałem je w TK Max
@sypazrw: Gdy nie wda się ludzki błąd - niedopatrzenie - jasne, będzie czekać. Tzn, zamówisz na 15:00, a my o 14:45 zaczniemy to szykować, żeby było cieplutkie jak przyjdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pesa_elf: To jest mój ulubiony fiskars, ale do domu. W gastronomii średnio się sprawdza bo dosyć szybko traci ostrość. Ale powiem Ci, ze po porządnym ostrzeniu daje radę ze 2 tygodnie być ostry jak żyletka. Raz na dwa miesiące wszystkie moje noże w domu przelatuje kamieniami wodnymi od gradacji 400 do 8000, ale to przesada raczej jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1620931070BqDxdqZhTchkFjkWd5z3F5.jpg