Wpis z mikrobloga

Jak w każdy czwartek #umniewbarze wjeżdżają hurtowe ilości wątróbki drobiowej, wiec ktoś musi pokroić cebule. To moje ulubione zajęcie, także ja się zazwyczaj tym zajmuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wideo nagrałem 2 albo 3 tygodnie temu, ale ilości cebuli zawsze są podobne - około 15-20 kg.

Do tego w garach:
100l - fasolowa z fasolki szparagowej
50l - gulaszowa
50l - pomidorowa
20l - sos podgrzybkowy do polędwiczek
3x30l - woda do gotowania klusek nadziewanych mięsem

Dzisiaj wyprodukujemy około 450-500 klusek nadziewanych mięsem lub pieczarka.
Przewidywana sprzedaż:
50-60 kg kapusty zasmażanej
20-25 kg buraczków zasmazanych

Dzisiaj pójdzie mniej ziemniaków (około 80 kg) i surówek bo w czwartki klienci są skoncentrowani głównie na kluskach i gulaszowej.

W komentarzu zdjęcie dzisiejszych hambogirów: sałata, mielony, sos bbq, pomidor, ogórek kiszony, czerwona cebulka, drugi kleks bbq i ser żółty.


#gotowanie #gotujzwykopem #cebula #sniadanie #gotowanietomojapasja
KubaJam - Jak w każdy czwartek #umniewbarze wjeżdżają hurtowe ilości wątróbki drobiow...
  • 89
  • Odpowiedz
  • 10
@zniszczarka: Różnie, niektóre rzeczy sprzedajemy następnego dnia, niektóre utylizujemy, niektóre zabieramy i niektóre trafiają do społecznych lodówek. Ale to są bardzo znikome ilości, staramy się gotować tak, żeby w ciągu dnia potrawa się po prostu skończyła.
  • Odpowiedz
  • 28
@KubaJam: nie lepiej przy takich ilościach mieć do tego jakąś krajalnicę?


@pan-bartolomeu-dias: Mamy jarzyniarkę to warzyw, ale do watrobki akurat nie możemy na maszynie kroić bo cebula ma wtedy gorzki posmak. Nie pytaj mnie dlaczego, to chyba jakaś fizyka kwantowa, ale tak jest. Musimy recznie.
  • Odpowiedz
  • 5
@TheBloody: jak masz ostry noz ktory tnie a nie miazdzy to cebula wcale nie jest taka straszna.


@Voyo: Tak, ostry nóż to podstawa. Przed krojeniem ostrze i w czasie krojenia zdarza się, ze muszę ostrze przeleć stalką.
  • Odpowiedz