Wpis z mikrobloga

@Antyestabilishtamentarianin oczywiście że muszą jechać poboczem.

"Rowerzyści, podobnie jak kierowcy, muszą się stosować do ruchu prawostronnego, a to oznacza, że powinno się jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni lub ścieżki rowerowej. Blisko wcale nie oznacza "tuż przy samym krawężniku". ... Tak samo rowerzysta musi jechać poboczem, o ile to oczywiście nadaje się do jazdy"
@marasgruszka
@mmmmmmmmmmmmmm
@Antyestabilishtamentarianin
@marasgruszka
@mmmmmmmmmmmmmm
@konto_dla_trybu_nocnego
@sailor_73
Kodeks Drogowy dla rowerzystów, tekst jednolity, opublikowany w Dzienniku Ustaw z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późniejszymi zmianami
stan aktualny na: czerwiec 2012 r, Dział II, Rozdział 3, Oddział 1, Art. 16, par. 5
"Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, wózkiem rowerowym, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch
@Banicjusz: czasem takich ciężko wyprzedzić, bo jadą też obok siebie, albo środkiem pasa, także wiesz... Jak chcesz to zrobić bezpiecznie, to się nie da i musisz wtedy jechać na żyletki.
Ja u siebie mam taką drogę jak OP, tylko że na poboczu jest szeroka, asfaltowa, oznaczona droga rowerowa. I tak jadą środkiem mojego pasa i uwagi nie zwrócisz, bo łamią lusterka ( ͡° ͜ʖ ͡°)