Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lukaszzz:
Sytuacji takich jak powyżej, większość ludzi w tym kraju ma w dupie to jakie są przepisy. Rowerzyści na zdjęciu OP, ludzie korzystający z telefonów za kierownicą, wyprzedzający bez zachowania należytego odstępu i ostrożności.
Poza tym

nie jest to w gestii kierującego wyprzedzającym autem ocena stanu pobocza. Ani tym bardziej w gestii anonimowego internauty na portalu ze sfrustrowanymi ludźmi i śmiesznymi obrazkami

Ten wpis jest niemerytoryczny. Kolego jesteś kierowcą, na podstawie
Ten wpis jest niemerytoryczny. Kolego jesteś kierowcą, na podstawie tego co widzisz musisz oceniać sytuację na drodze i się do niej dostosowywać. Na zdjęciu masz szerokie pobocze, w zasadzie tak szerokie że możnaby minąć tych wszystkich rowerzystów bez problemu.


@dis_gon_b_guud: na zdjęciu widzę szerokie pobocze i rowerzystów, którzy z niego nie korzystają. Nie mogę ocenić, czy rowerzysta w tym przypadku musi poruszać się po poboczu i nie mam takiego zamiaru -
jak jade rowerem po takiej drodze i jest takie pobocze to jade nim, aby ulatwic zycie kierowcom...
Ludzie wiecej empatii. Takie najezdzanie, nawet nie winne podkreca spirale ktora od czasu do czasu konczy sie tragicznie. Ktos sie naczyta, nastawi negatywnie do "drugiej" strony i o tragedie na trudno. Zyj i dac zyc innym. Wiecej rozwagi w slowach
#!$%@?ąc od zaistniałej sytuacji, kiedyś bardzo popularne były pobocza z pasem przerywanym, wtedy jeździły nim rowery czy skutery.
Dawno już takiego nie widziałem, zazwyczaj jak na zdjęciu OPa, linia ciągła - jaki tego powód?
Dawno już takiego nie widziałem, zazwyczaj jak na zdjęciu OPa, linia ciągła - jaki tego powód?


@George_Liquor: P-7b Linia krawędziowa ciągła
Taką linię stosuje się przede wszystkim do:

(...)
na odcinkach drogi, na których ze względu na obowiązujące przepisy lub bezpieczeństwo zatrzymanie się na jezdni i na poboczu jest zabronione.
W szczególności takie ciągłe linie krawędziowe należy stosować na:

odcinkach drogi na których na poboczu występuje ruch pieszych lub rowerzystów;
odcinkach
@George_Liquor: A nawet więcej mają taki obowiązek, o ile stan nawierzchni jest ok.

Natomiast zawsze się pojawia ten argument. A może pobocze było brudne, zapiaszczone etc. Jak dobrze by nie wyglądała na zdjęciu zawsze się pojawi ten argument. Wniosek? Nie budujmy w ogóle poboczy, bo nikt z nich nie skorzysta.
Natomiast zawsze się pojawia ten argument. A może pobocze było brudne, zapiaszczone etc. Jak dobrze by nie wyglądała na zdjęciu zawsze się pojawi ten argument. Wniosek? Nie budujmy w ogóle poboczy, bo nikt z nich nie skorzysta.


@szynall: piesi korzystają, podobnie jak osoby, dla których stan pobocza nie jest problemem...
@krokz: No a gdzie w przepisach jest napisane, że rower nie może jechać poboczem jeżeli oddzielone jest ono od jezdni linią ciągłą? No nie ma takiego zapisu. Prędzej dostaniesz mandat za blokowanie pasa ruchu i brak jazdy poboczem (który jest wymagany bo tak stanowią przepisy) niż... za jazdę poboczem, którym masz jechac xdd
@lukaszzz: Drogowi bandyci to ci ktorzy narażają siebie i innych nie stosując się do przepisów i jadą ulicą zamiast bezpiecznie poboczem. A ja jeżdzę praktycznie tylko rowerem. Dlatego widzę jeszcze bardziej jaka patologia jest wśród rowerzystów. Od biedy akceptuje jazdę chodnikiem bo pusty chodnik jest dla rowerzysty bezpieczniejszy niz ruchliwa ulica ale uprzykrzanie innym życia nie ma mojej akceptacji. Swoją drogą nigdy nie dostałem mandatu za jazde chodnikiem.
@Simfecstio: Nie może przekraczać lini ciągłej, to już jest napisane, rower powinien zjechać dopiero w miejscu do tego możliwym, czyli przy skrzyżowaniu lub gdy ciągła zmieni się w przerywną. Do znaków poziomych musi się dostosowywać każdy uczestnik ruchu. Te wszystkie brednie powyżej pewnie pisza osoby bez prawka, jeśli się zgadzają z tymi bredniami.
Od biedy akceptuje jazdę chodnikiem bo pusty chodnik jest dla rowerzysty bezpieczniejszy niz ruchliwa ulica


@Simfecstio: czyli tutaj już rower nie stanowi probelmu, mimo iż może przyczynić się do poważnego wypadku z udziałem pieszych? A co więcej, jazda po chodniku jest wiekszosci przypadków ZABRONIONA? Wyobrażasz sobie chłopa 90 kg wagi, jadącego 35 km/h chodnikiem?

ale uprzykrzanie innym życia nie ma mojej akceptacji


@Simfecstio: kto komu uprzykrza życie? Myślisz, że ustawki
@Banicjusz: u mnie ta droga jest pod górkę delikatnie, więc jadą ile mogą czyli 20-30 km/h, no i jest linia ciągła. Także ten... nie zapominajmy, że obok jest asfaltowa nowa ścieżka rowerowa wydzielona z pasa ruchu aut - więc jest dokładnie tak samo wygodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Drogowi bandyci to ci ktorzy narażają siebie i innych nie stosując się do przepisów i jadą ulicą zamiast bezpiecznie poboczem.


@Simfecstio: naprawdę drogwym bandytą jest rowerzysta, bo nie korzysta z pobocza? Odpuszczam te dyskusje, robi się po prostu absurdalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krokz: Samochód nie może. Rower może i powinien. Tak jest zapisane w przepisach przecież.
"Auto nie może poruszać się po poboczu, ale w razie potrzeby może się na nim zatrzymać, jeżeli jest ono oddzielone od jezdni linią przerywaną. Ciągła linia krawędziowa oznacza zaś, że pojazd samochodowy w ogóle nie może jej przekroczyć."

"Pobocze - część drogi przeznaczona jest do ruchu pieszych lub niektórych pojazdów oraz do postoju pojazdów, jazdy wierzchem lub
@lukaszzz: ale to wy lamiecie prawo a nie ja xd jeszcze staracie sie usprawiedliwiac. Jesteście wrzodem na dupie. Najlepiej jak sobie robicie ustawki w górach, zajmujecie cały pas w 10 osób i przez 15 km was się nie da wyprzedzić bo kręta droga. A kto ma być bandyta? Kierowca samochodu ktory nie moze wyprzedzić pedalarza bo nie chce mu sie jezdzic poboczem? Ma dwie opcje, albo jechac 20 km/h albo ominac
@Simfecstio: No tak, nie ma znaczenia jaką linią jest oddzielone, ale rower jak reszta uczestników drogi, nie może przekraczać lini ciągłej, znak poziomy, tak samo jest z DDR, rower jadąc jezdnią, a jeśli obok jest ddr, ma on obowiązek jechać ścieżką, ale ma prawo jechać jezdnią jeśli nie był umożliwiony wjazd na ścieżkę biegnącą wzdłuż jezdni. Stawiam 100zl ze nie masz prawka i nie rozumiesz zasad panujących na drodze.
@lukaszzz: Mniejszym od rowerzystów którzy umyślnie blokują przejazd innym pojazdom. Na drodze rower jest gościem. Nie dla rowerów buduje się ulice. A wiesz co jest najlepsze? Ze ja nie mam auta xdddd 6 razy w tygodniu do roboty jezdze rowerem. Podczas wyjazdów (przejechałem prawie całą polske rowerem, dookoła) wiele razy była ulica gdzie nie było pobocza i mijali mnie na centymetry. #!$%@? ale rozumiem, auta z naprzeciwka, tak by mnie nie
@szynall: Mam tego świadomość, ale powtarzam po raz któryś, do znaku poziomego jakim jest linia ciągła musi się stosować każdy, a rower ma OBOWIĄZEK zjechać na pobocze w najbliższym możliwym miejscu, czyli skrzyżowanie bądź linia przerywana
@Simfecstio: Jeśli by była możliwość zjechalbym. Kodeks jest precyzyjny i mówi jasno, niestosowanie się do znaków poziomych to ciagle niestosowanie się do znaków poziomych cokolwiek byście nie mówili, mam obowiązek zjechać dopiero gdy będzie taka możliwość
@krokz: P-7b) "linia krawędziowa ciągła" - wyznacza krawędź jezdni, oznacza również zakaz wjazdu na pobocze kierującemu pojazdem samochodowym.
P-2) "linia pojedyncza ciągła" - oddziela pasy ruchu o tym samym kierunku, jednocześnie zakazuje przejeżdżania przez linię lub najeżdżania na nią.
No i widzisz, nie musisz dziękować. Przepisy mówią jasno jaką linie można przekraczać a jaką nie. ;)
@krokz: :)))))) Lubie jak mam rację. To nie możliwe, żeby przepisy były tak głupie, żeby nie dało się przekraczać linii przy krawędzi ulicy. No to wychodzi na to, że w każdym przypadku o ile pobocze na to pozwala rowerzysci muszą jezdzic poboczem. Super. Dziękuję.
@Simfecstio: Zatrzymanie na czerwonym to wyłącznie twoja dobra wola. Powtarzam to każdemu to wielkie oczy robią, ale ma to wyczulić, że nie można ufać każdemu kierowcy i trzeba spojrzeć przed wejściem na przejście dla pieszych nawet przy zielonym świetle.
@Simfecstio: W teorii tak, w praktyce wiadomo jak jest, sam jestem kolarzem i stosując się do przepisów widzę jednak jak jeżdżą inni, amatorzy, bo ktoś doświadczony nie odwalilby takich głupich rzeczy
@George_Liquor typowo pod imprezy targowe. Pewno ciągle wyłączone. A włączają jak coś się na targach dzieje. Może były problemy z przejechaniem. Jak są targi to tam jest masa ludzi. Pewno stali na ulicy i nie dało się przejechać.