Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie śmieszą Ci patopedalarze, MAMY TAKIE SAME PRAWA JAK TY HURR DURR, ale jak coś sie stanie to już problem ubezpieczenie z takiego ściagnąć bo go #!$%@? nie ma.


@Krotniczka: bo maja takie same prawa, ale obowiązki już są inne.
to dowiedziałem się że mam za nimi jechać 30km/h bo jak za blisko wyprzedze jegomościa to się przestraszy/wywali/zesra/zniknie z powierzchni ziemii


@Slavian4k: masz w przepisach napisane o ile masz mijać.
masz też napisane że kolarze w takim miejscu muszą jechać poboczem, i co?


@Slavian4k: mogę prosić przepis? bo kojarzę trzymania się prawej strony jezdni, a nie o opuszczeniu jezdni i jazdy poboczem.
@Antyestabilishtamentarianin: W ogólności nie ma. Jedyne co mogło by ich uprawiedliwiać, to fakt, że fragment na którym pobocze ma sensowna szerokość jest asfaltowy i czysty jest krótki. Więc to może zależeć od miejsca i stanu utrzymania drogi.

Przepis nakłada obowiązek jazdy poboczem tylko wtedy gdy to jest bezpieczne i nie zagraża ruchu pieszych. Tego drugiego na zdjęciu nie widać. Więc jedyny powód to gdyby mogli uzasadnić, że jazda poboczem jest niebezpieczna.
@Anakee: Masz 2x wyżej, ale trzymaj

Art. 16 pkt. 5: "Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, wózkiem rowerowym, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych."

Nawet ostatnio instruktora pytałem o tą kwestię (po ostatnim wpisie nt. jazdy poboczem, a przekraczaniu linii). Dokładnie te same wnioski. Obowiązek jazdy poboczem, możliwość przekraczania
@Antyestabilishtamentarianin: jeśli jechali tak cały czas, to faktycznie, racja po Twojej stronie, powinni zjechać do prawej.

Jednak wolałbym najpierw zobaczyć ujęcie z chwili wcześniej i chwili później.

Nie żebym ich tłumaczył, ale z tego co widzę, to tam jest ostry zakręt, a każdy kto jeździ na dwóch kołach wie, że zakręty przechodzi się łukiem, a nie po torach przyklejonych do krawędzi drogi. Stąd zjazd bardziej do środka pasa

@lsrrdc: @
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jechali by poboczem to przecież każdy by uważał ze ma miejsce i #!$%@?ł obok nich po 120 w końcu któryś by się nie zmieścił i w nich #!$%@?
Jechali by poboczem to przecież każdy by uważał ze ma miejsce i #!$%@?ł obok nich po 120 w końcu któryś by się nie zmieścił i w nich #!$%@?


@SebQ: xD Czyli lepiej jakby jeszcze bardziej zawężali obszar jezdni a i tak ktoś mógłby #!$%@?ć i się nie zmieścić? xD
o takich jak Wy ostatnio pisali. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chłopaczki pomylili gta ze światem realnym i musieli dać upust


@Kolarzino: Chyba ci sie cos pomylilo. Zobacz do czego sie odnosze, skoro juz chcesz kogos prowonac z gta, to tego do kogo ja pisze.

Skoro nie rozumiesz tak prostej wypowiedzi to musisz byc pedalarzem.
Czy to jakiś przepis, że nie mogą jechac poboczem?


@Antyestabilishtamentarianin: mogą jechac poboczem i zazwyczaj jadą, tutaj i tak jest zakręt więc rowerzyści (jak każdy inny uczestnik ruchu) poruszają się torem, który pozwoli go pokonać bez niepotrzebnego hamowania

jest jeszcze jedno ale:

Jechali by poboczem to przecież każdy by uważał ze ma miejsce i #!$%@?ł obok nich po 120 w końcu któryś by się nie zmieścił i w nich #!$%@?


@
@Antyestabilishtamentarianin: w tym kraju nigdy nie będzie dobrze. Mniej teorii więcej uprzejmości. Dociśnij tego swoje trupa, wyprzedź z jak największym odstępem od chłopaków, uśmiechnij się do siebie w końcu mamy piękny, wolny dzień i żyj pozytywnie, #!$%@? dalej. Na drodze jest wiele sytuacji gdy ktoś nie ma lub ma rację. Każdy dojrzały użytkownik ma to w dupie i stara się jeździć tak aby pomóc sobie i innym.
@lukaszzz no ale jazda ulica jak jest pobocze to głupota. Proszenie się o guza. Narażanie się na pośmiewisko i ogromne niebezpieczeństwo. Wiele aut jak jest droga krajowa i duży ruch (a zazwyczaj na takich jest tak duże pobocze) nie są w stanie wyprzedzić zachowując bezpieczny odstęp i jadą na centymetry od rowerzystów. Jeżeli ktoś naraża swoje zdrowie z lenistwa jest idiota. A co do wysportowana kolaży ... Wysuszone patyki xd byle gruby
Mają obowiązek jechać poboczem więc reszta twojego komentarza to tylko twoja radosna twórczość.


@dis_gon_b_guud: nie radosna twórczość a spojrzenie znad kierownicy rowerowej - bez wylewania wiadra pomyj czy rzucania "balchomsrodami" "pedalarzami". Zabawne jest relatywizowanie każdego wykroczenia kierujących (telefon przy uchu? jazda lewym pasem? wypredzanie na trzeciego?) przy jednoczesnym odsądzaniu od wiary i czci rowerzystów, którzy jadą defensywnie i chcą dotrzeć cało do domu...
no ale jazda ulica jak jest pobocze to głupota. Proszenie się o guza. Narażanie się na pośmiewisko i ogromne niebezpieczeństwo. Wiele aut jak jest droga krajowa i duży ruch (a zazwyczaj na takich jest tak duże pobocze) nie są w stanie wyprzedzić zachowując bezpieczny odstęp i jadą na centymetry od rowerzystów


@Simfecstio: sam przyznajesz - kierujący wyprzedzi na centymetry, bez znaczenia czy jedziesz poboczem czy śladem prawego koła. Z tą różnicą
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lukaszzz: To że kierowcy samochodów w Polsce to idioci to fakt, sam się o tym przekonałem wiele razy, te trzy relatywizowane w Twojej ocenie przewinienia to według mnie powinno się karać batożeniem na rynku najbliższego miasta xd nie wiedziałem ilu kierowców używa telefonów do momentu w którym zacząłem na nich patrzeć znad kierownicy roweru. Nie zmienia to jednak faktu - rowerzyści na zdjęciu OP jadą źle, sam jeżdżę po krajowkach czasem
@Antyestabilishtamentarianin: w tym kraju nigdy nie będzie dobrze. Mniej teorii więcej uprzejmości. Dociśnij tego swoje trupa, wyprzedź z jak największym odstępem od chłopaków, uśmiechnij się do siebie w końcu mamy piękny, wolny dzień i żyj pozytywnie, #!$%@? dalej. Na drodze jest wiele sytuacji gdy ktoś nie ma lub ma rację. Każdy dojrzały użytkownik ma to w dupie i stara się jeździć tak aby pomóc sobie i innym.


@pozdroxxx666: od pewnego
@Antyestabilishtamentarianin: Jasna #!$%@?, jadą w kolumnie - źle. Jadą wężykiem - źle. W chipsach prawko znalazłes że się dowalasz do nich?
Nie wiesz że podczas jazdy nie wolno z telefonu korzystać?
Banda kurde idiotów na tych drogach, a potem problemy bo wypadki hurr durr wina pedalarzy, bo przecież ciężko trochę zwolnić i spojrzeć dalej niż na czubek nosa.