Wpis z mikrobloga

mirki glownie z #it ale nie tylko czyli #programista15k #testowanieoprogramowania i inni duzo zarabiajacy w #biznes

lubie swoja prace, jestem w niej dobry, zarabiam duzo, ale po prostu juz mam dosc (takie #problemypierwszegoswiata)
jak sobie pomysle ze jeszcze 25 lat (#wykopplus40club) to mam jedno wielkie nie w glowie

juz raz kiedys rzucilem dobra prace w Polsce i wyprowadzilem sie zagranice i oplacilo sie

teraz kusi mnie by pieprznac tym wszystkim i isc bardziej w #bojowkapiekarska
pieke do lat, od roku mam klientow, od paru miesiecy mam maly warsztat
nie zarabiam na tym kokosow, powiedzmy zeszly tydzien to jakies 720 euro ze sprzedazy (minus koszt pradu i maki a maka jest nie az tak duzym kosztem - 90 kilo maki w tydzien, liczac 0.5 euro za make daje 45 euro), ale pieke tylko 3x w tyg
mysle ze jakbym zainwestowal w wiekszy lokal, kilka maszyn (juz kilka mam malych i piec) to pewno moglbym ladnych pare tysiecy w miesiac zarobic
ale to nadal bedzie pewno max 30-40%, no moze 50% tego co mam teraz

i jest ryzyko ze hobby ktore daje duzo frajdy jako glowna robota stanie sie po prostu zwykla praca

ktos rzucil dobrze latna robote by zajac sie tylko #hobby? dobrze na tym wyszliscie?
  • 26
@wykopowy_brukselek: zmniejsz obowiazki/stres/ilosc czasu w pracy albo zmien prace na mniej platna ale lzejsza w swoim zawodzie.

Tak zeby isc na 8h, zrobic swoje w 4, poogladac memy itp i wypoczety isc do domu spokojnie o 15. A potem zajmuj sie hobby, uprawianiem czegokolwiek co ci sprawia radosc itp.

Jak zmienisz hobby w prace to skonczy sie tak samo, a jak nie masz finansowo cisnienia to w IT spokojnie mozna znalezc
@wykopowy_brukselek: osobiście to bym próbował, przemyśl tylko jak miałoby wyglądać Twój ewentualny urlop. Sam doskonale cię tez rozumiem, tak wyglada złota klatka. Wszystko jest super ale jak pomyślisz, że każdego dnia robisz po 8 godzin to jest to przygnębiające. Powiedz w pracy że potrzebujesz odskoczni i dlatego chcesz odejść. Może kiedyś będziesz mógł wrócić w razie czego.
@wykopowy_brukselek: nie obrażając pracy piekarza, wydaje mi się to mniej kreatywną pracą niż tworzenie grafiki (odnośnie sytuacji siostry @pdpacek ), więc niesie trochę mniejsze ryzyko wypalenia się, i wydaje mi się, że poszczególne etapy pracy są dużo łatwiej delegowalne innym osobom w razie gdybyś nie mógł lub nie chciał czymś się zajmować - te rzemiosła istnieją setki albo i tysiące lat, więc różne choroby wieku dziecięcego związane z organizacją pracy jakie
@PaaD: problem z praca it jest za kazdym razem taki sam
zmieniam projekt, jest mega
ciekawy, ludzie ok, w ostatnim bylem wrecz zachwycony procesem i poziomem zaawansowania
po 3 latach stwierdam ze to byla wydmuszka, oszustwo i jest taki burdel ze masakra

a nie zgodze sie z brakiem kreatywnosci w piekarnictwie:) cuda mozna wyczyniac i za kazdym razem inne
do tego w warunkach nie profejsnolanych za kazdym razem wychodzi inaczej i
@wykopowy_brukselek: jestem chyba na tym samym etapie co Ty. Tylko ja zamiast otworzyć piekarnię to otworzyłem własnego SaaSa żeby moc kontrolować cały proces, poznawać nowych ludzi, rozmawiać z nimi i przy okazji programować. Moja wypłata póki co jest niższa niż na UoP ale nie chciał bym nigdy już wracać do pracy u kogos :) Jeśli jesteś freelancerem to co za różnica czy dzisiaj idziesz piec chleb czy pracować w IT? Jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykopowy_brukselek: słuchaj, może kontynuuj obecną pracę a po prostu kup sobie piekarnie&cukiernie w jakiejś sieci i sobie tam coś piecz, z tego wyjdzie jakiś przepis jak ludzie będą kupować to na bieżąco będą Ci to piekli kucharze i już. Wtedy powinieneś zachować to czego chcesz czyli ten fun factor.
@caribbean nie tak to nie da rady. Dwóch rzeczy ma pełen etat się nie pogodzi. Jak mówię teraz piekę 3x w tyg, i to już sporo czasu zajmuje i na pełen etat bym po prostu nie dał rady.
Jeszcze jest opcja żeby negocjować z szefem albo szukać pracy na 3 dni w tyg. To by było znosne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykopowy_brukselek: ale nie zrozumiałeś chyba. Kupujesz piekarnie z całym zespołem tak który na co dzień sobie tam piecze i sprzedaje, a Ty w ramach tego że masz ochotę dorabiasz jakieś swoje produkty do oferty piekarni na co masz ochotę. W ten sposób masz działający biznes (szczególnie tam u Ciebie), a do tego kupujesz sobie tą zachciankę co chcesz. Przyjemne z pożytecznym. Przecież nie miałem na myśli żebyś to Ty tam siedział
@wykopowy_brukselek: dziwne, u mnie w jak odchodziłem to prosili abym został chociaż na pół etatu. Nie było to korpo ani januszsoft, wybitny tez jakis nie jestem. Niestety ale wolałem zacząć zarabiać w euro ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciśnij gościa, że na razie tylko na pół roku, a nie na stałe.