Wpis z mikrobloga

mirki glownie z #it ale nie tylko czyli #programista15k #testowanieoprogramowania i inni duzo zarabiajacy w #biznes

lubie swoja prace, jestem w niej dobry, zarabiam duzo, ale po prostu juz mam dosc (takie #problemypierwszegoswiata)
jak sobie pomysle ze jeszcze 25 lat (#wykopplus40club) to mam jedno wielkie nie w glowie

juz raz kiedys rzucilem dobra prace w Polsce i wyprowadzilem sie zagranice i oplacilo sie

teraz kusi mnie by pieprznac tym wszystkim i isc bardziej w #bojowkapiekarska
pieke do lat, od roku mam klientow, od paru miesiecy mam maly warsztat
nie zarabiam na tym kokosow, powiedzmy zeszly tydzien to jakies 720 euro ze sprzedazy (minus koszt pradu i maki a maka jest nie az tak duzym kosztem - 90 kilo maki w tydzien, liczac 0.5 euro za make daje 45 euro), ale pieke tylko 3x w tyg
mysle ze jakbym zainwestowal w wiekszy lokal, kilka maszyn (juz kilka mam malych i piec) to pewno moglbym ladnych pare tysiecy w miesiac zarobic
ale to nadal bedzie pewno max 30-40%, no moze 50% tego co mam teraz

i jest ryzyko ze hobby ktore daje duzo frajdy jako glowna robota stanie sie po prostu zwykla praca

ktos rzucil dobrze latna robote by zajac sie tylko #hobby? dobrze na tym wyszliscie?
  • 26
@kubelek-classic szczerze to nie. Właśnie szukaliśmy 3 nowych osób by mi pomogly. Nie znaleźliśmy nikogo w Belgii. Młodzi uczą się innych narzędzi a my korzystamy z tego co możemy bo mamy mocno regulowane środowisko (farmaceutyka ma swoje przepisy)
Znaleźliśmy 3 osoby w Indiach;(
@wykopowy_brukselek: Jak ci robota nie odpowiada to zmieniaj, bo zdrowie psychiczne najwazniejsze. Sam zmienilem z tego wzgledu prace na znacznie gorzej platna, ale jako ze sie sprawdzilem, to rok po przebranzowieniu wrocilem do bardzo zblizonych zarobkow. Do tego jak ktos wyzej napisal: sama robote to tak naprawde moglbym wykonac w 2h albo i krocej, a potem czilera, wiec sie czlowiek w zaden sposob nie zajedzie.
+ doodam, ze pierwotna praca to