Wpis z mikrobloga

@Kempes: Na moje to wystarczy wpisać nazwę pliku w google, i w pierwszym wyniku mamy dokument, ale to jest uberinteligencja, na jaką nie stać dzisiejsze kadry nauczycielskie, a tym bardziej uczniów (chociaż tym drugim się nie dziwie, bo kto ma ich nauczyć?)
  • Odpowiedz
Jeszcze śmieszniejsze jak takich prostych rzeczy nie ogarniają wykładowcy uczący na wydziałach informatyczno/elektronicznych


@5261796d6f6e6420486f6c74: Kiedyś jak studiowałem prowadząca od postaw elektroniki (XD) wymieniając baterie w pilocie do rzutnika wsadziła je odwrotnie (XD) i była wielce zdziwiona czemu nie działa. Jakiś student zszedł z katedry, odwrócił baterie i odpalił jej ten rzutnik XD
  • Odpowiedz
To jest dramat jak nieintuicyjne są dzisiejsze rozwiązania. Nieobeznany używa tego tak jak to powinno działać, a inni przyzwyczajeni do tych patologii radochę mają.
  • Odpowiedz
@SweterWPaski: To do dziekana z nią, czasy gdy studentów można było gnoić jak się chciało, mijają bezpowrotnie

Hmm, to zależy. U mojej różowej na studiach rektor jest takim #!$%@?, że jedzie ostro z tymi parszywymi studentami, którzy mają jakieś roszczenia. Np. takie roszczenia że chcą mieć zajęcia, za które płacą ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Jeszcze śmieszniejsze jak takich prostych rzeczy nie ogarniają wykładowcy uczący na wydziałach informatyczno/elektronicznych


@5261796d6f6e6420486f6c74: No niestety to jest prawda.

Szkoła powinna być tym miejscem które pod względem postępu idzie przodem (o uczelniach technicznych już nie wspominając).

Podczas gdy szkoły i metodologia nauczania generalnie zatrzymały się gdzieś w XIX wieku
  • Odpowiedz
Podczas gdy szkoły i metodologia nauczania generalnie zatrzymały się gdzieś w XIX wieku


@hellfirehe: taka dygresja - z perspektywy czasu uwazam ze glownym zadaniem szkoly wcale nie jest przekaz wiedzy, ale cos innego:
1. wychowanie przyszlych idealnych roboli robiacych nadgodziny, poprzez trenowanie w poslusznym robieniu co nauczyciel lub nauczycielka karze, przyzwyczajonych do nadgodzin pracami domowymi
2. niech siedza w szkole i nad lekcjami jak najdluzej i nie zawracaja dupy rodzicom
  • Odpowiedz
@Kempes: że starsze pokolenia nie ogarniają, to jeszcze zrozumiem, ale że nikt w placówkach edukacyjnych nie pomyślał o kursach (obowiązkowych) dla kadry z zakresu obsługi komputera, urządzeń peryferyjnych oraz oprogramowania (funkcji) niezbędnych do świadczenia usługi (bo tym edukacja jest), to świadczy jedynie o ignorancji ww.
  • Odpowiedz
@fizzly: najbardziej żenujące jest to kiedy nauczyciel w czasie wizyty lekarskiej twierdzi, że szczepionki powodują autyzm, i nie będą się szczepić astra zenecą... miałem kilka takich sytuacji. Zawsze myślałem że nauczyciele to ludzie nauki i racjonalności, ale po takich akcjach straciłem szacunek do tej grupy, zachowują się często jakby reprezentowali umysłową biedę. Tak, wiem, wszędzie są wyjątki i każdego trzeba oceniać z osobna
  • Odpowiedz