Wpis z mikrobloga

Kraków zasponsorował uczennicom podpaski i tampony, w radzie gdyby miały problem z dostępem z różnych powodów.
Część polskich mężczyzn potężnie się zesrała.
Zatem ogłaszam najnowszy pomysł który wyrówna tę dyskryminację - darmowe pieluchy dla dorosłych i dojrzewających mężczyzn. Żeby się nie obsrać.
Nie ma za co ʕʔ
https://aszdziennik.pl/132611,krakow-zapewni-dziewczynkom-darmowe-podpaski-a-oto-7-meskich-reakcji?fbclid=IwAR0UNRvHzoe2n63egQ1oMRMgw_JoJ8Cox4FdRnGBl1DEma3PWztUyc5y0X0
#neuropa #dyskryminacjamezczyzn #feminizm #rozowepaski #krakow
  • 232
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Decentgirl

Też nie podpisuje się pod tym tak jak i nie podpisuje się po tym, żeby w innych kulturach kobietom usuwano łechtaczki, prasowano p----i

Nikt normalny się pod tym nie podpisuje. A zwolenników publicznego poniżania chłopców z powodu ich płci albo obrzezania niedługo po narodzinach wbrew ich woli już można znaleźć powszechnie
  • Odpowiedz
@dioxyna: tak samo jak agh sponsoruje kobietą dodatkowe szkolenia i kursy tylko dla kobiet. I marnuje pieniądze bo i tak wiekszość z tych kursantek podaje mi potem kawe jako sekretarka
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret Jest różnica między kupowałem jedzenie w szkole, a dofinansowaniem na posiłek. Środki higieniczne przeznaczone są dla tych 20% dziewczynek, które nie mogą chodzić do szkoły podczas menstruacji. Dofinansowanie na posiłek jest dla dzieci z rodzin uboższych. Ja osobiście kupowałam, nie miałam dofinansowania. Co więcej zawsze mówiłam, że poproszę trochę mniej, bo wszystkiego nie zjem, a mimo tego płaciłam tyle samo, więc są dwie strony medalu.
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret Uważam, że nikt nie powinien chodzić głodny. Posiłki z dofinansowania w szkołach powinny być wystarczająco duże, żeby zapewnić zapotrzebowanie każdego. Zauważ, że dziewczynki w wieku 7-10 lat mają większe zapotrzebowanie kaloryczne od chłopców, a później chłopcy, więc najlepiej żeby były wystarczające dla wszystkich, niż to rozdzielać ze względu na płeć. Inna kwestia jedzenia, które można kupić tutaj porcje są zależne od wymysłu prywatnej firmy, a Ty pisałeś, że je kupowałeś.
  • Odpowiedz
Gdy ktoś pisał, że wyciągnięto homoseksualistę z parady równości to mu nie odpisałem, że to cherrypicking bo wyciągnięto jednego z całego tłumu. Jak ja Ci pokazuję problem powodowany przez feministki które są takimi samymi dzbanami jak narodowcy to się zasłaniasz cherrypickingiem.


@CyfrowyD: To Ty wywlekasz pojedynczy incydent, a ja przytaczam coś, co jest stałym elementem Marszow Równości. Jak przychodzą tam za każdym razem kontrmanifestanci i potrzebna jest ochrona policji, to
  • Odpowiedz
**Bzdura, to kobiety częściej mają problemy psychiczne, związane jest to pośrednio też z huśtawką hormonalną, którą musimy przechodzić co miesiąc.


@Decentgirl: Według statystyk ilościowo wyniki są bardzo bliskie z niewielką przewagą kobiet, ale też kobiety częściej szukają pomocy. : https://www.statista.com/statistics/979865/prevalence-of-mental-health-disorders-globally-by-gender/
Mężczyźni częściej popadają w alkoholizm czy nadużywanie różnych substancji podczas gdy kobiety częściej mają depresję. Przy czym ja jestem uparty, że przyczyny samobójstw można leczyć a skoro tych jest więcej u mężczyzn to tu powinno być kierowane więcej zasobów.

a po drugie z obserwacji własnych. Nie znam kobiety, która nie byłaby molestowana. Fakt, niektóre przypadki są łagodne i nie mają dużego wpływu
  • Odpowiedz
@CyfrowyD

Mężczyźni częściej popadają w alkoholizm czy nadużywanie różnych substancji podczas gdy kobiety częściej mają depresję. Przy czym ja jestem uparty, że przyczyny samobójstw można leczyć a skoro tych jest więcej u mężczyzn to tu powinno być kierowane więcej zasobów.

Terapia uzależnień opłacana jest z środków państwowych, a korzysta z nich 80% mężczyzn i 20% kobiet, więc zasoby są kierowane głównie na mężczyzn. Jedyne co przychodzi mi do głowy to dodatkowa akcja promocyjna, która dotyczy obu płci. Zadałam wcześniej pytanie, co jeszcze moglibyśmy zrobić z tym, że jest większy współczynnik skuteczności samobójstw wśród mężczyzn skoro nie mamy wpływu na wiele rzeczy między innymi na empatie. Masz jakieś sensowne rozwiązanie?

Nie znam mężczyzny który nie był by dyskryminowany ze względu na swoją płeć lub nie był ofiarą przemocy ze strony
  • Odpowiedz
Walczcie o swoje prawa tam gdzie rzeczywiście jest problem


@Decentgirl: Nie wiem czy kobiety tego nie widzą, ale niektóre przywileje jak np. punkty na uczelniach działają w różne strony. Nie mam problemu żeby zauważyć, że są specjalistki w mojej dziedzinie lepsze ode mnie i są kobietami, bo dla mnie płeć w pracy nie ma żadnej różnicy. Niemniej te osoby zwykle zaczynały przede mną i przeszły podobną wyboistą drogę co ja. Z drugiej strony jeżeli do zespołu dodasz kobietę z łatką dodatkowych punktów to kto będzie chciał z nią współpracować lub brać do projektu w środowisku gdzie często jest wysokie współzawodnictwo? Skończą w jakiejś grupie stulejarzy cieszących się, że mają kobietę w zespole lub w firmie gdzie głównym wymaganiem jest posiadanie pulsu. Gdybym miał coś zmienić na uczelniach co pomaga głównie kobietom, ale innym osobom też to poszedłbym w jakieś treningi cywilizacji dla wykładowców (obu płci). Bo przypuszczam, że przez kadrę rezygnuje więcej dziewczyn niż nie dostało się ze względu na brak punktów.

Nawet nie wiem za co społeczeństwo mogłoby obwiniać
  • Odpowiedz
@CyfrowyD
Ogólnie zgadzam się, też absolutnie nie miałabym problemu, gdyby z podatków, które płace coś poszło tylko na mężczyzn np. na organizacje działające na rzecz mężczyzn w sądach rodzinnych czy właśnie rozwiązanie różnic wieku emerytalnego. W momencie, gdy je zrównamy przydałby się jakiś fundusz, z którego byłaby większa dopłata za opiekę nad chorym rodzicem czy dziećmi w wieku 1-4 lat. Ciężko jest zrobić coś z czego wszyscy będą zadowoleni.
A wiadomo,
  • Odpowiedz