Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2295
Jakieś pare lat temu był na mirko wpis z pytaniem mniej więcej takim wydźwięku (nie pamiętam dokładnie):

Czy zgodziłbyś się aby Polska została przyłączona w całości do Niemiec w zamian za podniesienie standardu życia i gospodarki do takiego poziomu jaki jest w Niemczech.

Udzieliłem się wtedy jako obrońca narodu Polskiego, że przecież historia, tradycja itp.
Chciałbym z tego miejsca przeprosić moich rozmówców i przyznać im rację. Nie wiem czy to zobaczą i będą pamiętać ale dziś sam bym się pod tym podpisał.

Obrzydza mnie, że przyszło mi #!$%@?ć w tym kraju bez perspektyw. Z każdym kolejnym dniem mój zenadometr #!$%@? poza skale słysząc i widząc co się tu oddupca. W dodatku jestem chyba najbardziej #!$%@? pokoleniem (28l + kredyt na 30lat). ()

#oswiadczenie #polska #niemcy
  • 107
@daamianno: a nie lepiej mieć więcej krajów zamiast tworzyć jedno supermocarstwo? Ma się wtedy wybór. Nie podoba się w jednym kraju, ma się szansę przenieść do kolejnego. I nikt nie powiedział że Niemcy sobie nie wyhodują wkrótce takiego drugiego PiS. Już mieli w historii takie jedno NSDAP co prawie #!$%@?ło pół świata xD
@norbert108: Te debilne niemcy tez wprowadzily taki automat na plastikowe czy szklane butelki jak i puszki co bys sobie fajnie kaucje odebrał, dzieki czemu nie walaja sie smieci tak bardzo tylko sa zbierane przez polskich bezdomnych i oddawane do tychze automatow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To taki maly przyklad.
Jakieś pare lat temu

jestem chyba najbardziej #!$%@? pokoleniem (28l + kredyt na 30lat)


@daamianno: z tego się wyrasta jak z Korwinizmu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Człowiek mądrzeje z czasem, dobrze że potrafisz się do tego przyznać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daamianno:

Czy zgodziłbyś się aby Polska została

przyłączona w całości do Niemiec w zamian

za podniesienie standardu życia i gospodarki

do takiego poziomu jaki jest w Niemczech.


No pewnie! #!$%@? w ten kraj
@daamianno Widocznie jesteś głąbem bez wykształcenia i żadnych przydatnych umiejętności skoro nie widzisz żadnych perspektyw.
Wykopki mają to do siebie, że potrafią się tylko użalać nad sobą jak to jest im źle w życiu, a po prawdzie każdy normalny człowiek, który coś w życiu osiągnął i nie był patusem ma fajne życie w Polsce i nie biadoli dzień w dzień jak to jest mu ciężko.
@daamianno: No dobrze, ale tak szczerze i bez oburzania się - robisz coś, żeby było lepiej?

Chodzi mi o to, że wielu z nas narzeka, że jest źle. Ale jak dopytasz o konkrety to się okazuje, że WSZYSTKO jest nie tak, jedynie JA jestem w porządku. Głupi politycy, głupi urzędnicy, głupi wyborcy, głupi przedsiębiorcy. Jedynie "ja" jestem mądry.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwiatekelo: i czym ta Ukraina różni się od polski xd chyba tylko tym że ma krótsza granice z Federacja Rosyjska i brak roszczeń terytorialnych z ich strony.
@daamianno: w zasadzie jakby każda rodzina przeniosła się do starego Niemca,żeby go podcirac, karmić,naprawiać dach i zabawiać a potem by umarł to zpolonizowalibysmy Niemcy
@daamianno: Takiego dramatu, jaki teraz się rozgrywa w Polsce (a będzie coraz gorzej), to nasi rodzice nie pamiętają. Już prędzej babcia (która zmarła kilka lat temu) rocznik 23, która przeżyła i pracę u Niemców, i najazd Rosjan. Całą wojnę zapier*dalała dla jednych, i drugich, bez rodziców, bez rodzeństwa, bez młodości
Obrzydza mnie, że przyszło mi #!$%@?ć w tym kraju bez perspektyw.


@daamianno: To nie #!$%@?, tylko pracuj. I nie cięzko, a mądrze.

Z każdym kolejnym dniem mój zenadometr #!$%@? poza skale słysząc i widząc co się tu oddupca.


@daamianno: No co? Słucham? Obajtek? xD Urodziłeś sie wczoraj?

W dodatku jestem chyba najbardziej #!$%@? pokoleniem (28l + kredyt na 30lat). ()


@daamianno: Kredyt kazali brać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiccoloGrande: absolutnie się nie oburzam. Krytyke przyjmuję i odpowiadam.

Bardzo chętnie bym "coś" zrobił. Do polityki się niestety z charakteru nie nadaję. Jestem mało medialny i z twarzą radiową.

Wyrażam swoje zdanie głośno - takie moje prawo. Niektórzy mówią że typowy polaczek narzeka i #!$%@? i nic z tym nie robi. To odpowiedzie mi proszę co mogę zrobić? Konkretnie. Protestować na ulicy? Spiskować? Czy co? Przez wyrażenie swojej opinii już robię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pijekubusplay: widzę że tu doradca typu zmień pracę, weź kredyt( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedno o sobie mogę powiedzieć - staram się. Pracuje uczciwie i #!$%@? z tego mam.
Ja nie narzekam na to ze mam kredyt. Cieszę sie, że mam swoje miejsce i mam je z kim dzielić. A jeśli myślisz że kredyt przy 'zerowych' stopach jest tani to sprawdź dokładnie.
A i nie chodzi o Obajtka
@daamianno: Nie porównuj mnie z tym Komoruskim xDD
Zmiana myślenia i nastawienia też jest ważna ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale dobra, koniec tego doradztwa i taniego coachingowania.
Nikt nie powiedział że pracując uczciwie masz mieć coś a nie własnie #!$%@?. Chyba wiesz przez co kraj przeszedł w 39, odbudowa kraju, zero reparacji od Niemiec, zero planu Marshalla jak inne kraje europy a w zamian "współpraca" z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pijekubusplay: no i w sumie myślimy tak samo. Wszystko co napisałeś się zgadza. Nie jest lekko. Napisałeś że nikt nie obiecywał że za uczciwą pracę będę mieć coś. To smutne ale prawdziwe.
I właśnie takie wnioski są genezą głównego pytania.

Czystko teoretycznie. Jeśli za tę samą uczciwą pracę, jednak możesz mieć "coś" ale stajesz się Niemcem to się zgodzisz?
@daamianno: Niby tak, ale to tak nie działa. Nie wiem czy to kwestia mentalności czy propagandy ale większość Polaków nie ma zielonego pojęcia na temat tego co się dzieje w Niemczech. Ten kraj też ma masę problemów i nie wszyscy żyją tam na zajebiście wysokim poziomie xD Polacy myślą, że jak pojadą do Hansa #!$%@?ć za 1500 euro miesięcznie to będą żyli jak w raju, a tym czasem jest to to
To odpowiedzie mi proszę co mogę zrobić? Konkretnie. Protestować na ulicy? Spiskować? Czy co? Przez wyrażenie swojej opinii już robię wiecej niż Ci którzy zaciskają zęby i #!$%@? posłusznie nie mówiąc ani slowa.


@daamianno: Na początek określ konkretnie, co Cię denerwuje i spróbuj zadbać o to. Nie rzucaniem kamieniami i politykierstwem tylko działaniem. Jak mnie wkurzała ignorancja ekonomiczna to zapisalem się do think tanku edukacyjnego i wydałem parę materiałów, jak mnie
@daamianno: pochodzę z Dolnego Śląska i gdyby ten rejon był nadal niemiecki, to przynajmniej kamienice byłyby ładne i zadbane, i prywatne, a nie rozkradzione przez UG pod mieszkania komunalne, itd. Sama wolałabym mieszkać tutaj jako obywatel Niemiec.
@daamianno: ja już #!$%@?ę tą Polskę, #!$%@? jej w dupę po prostu. To jak mi #!$%@? podatkami + skarbówka, która dała mi znać o błędach w PITcie tydzień przed przedawnieniem. #!$%@? od lat w drugim progu przez pół roku i jeszcze słyszę od tych zwierząt na zasiłku, że jestem #!$%@? bo oni nic nie robią a rząd ich utrzymuje i to za moje pieniądze.