Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2295
Jakieś pare lat temu był na mirko wpis z pytaniem mniej więcej takim wydźwięku (nie pamiętam dokładnie):

Czy zgodziłbyś się aby Polska została przyłączona w całości do Niemiec w zamian za podniesienie standardu życia i gospodarki do takiego poziomu jaki jest w Niemczech.

Udzieliłem się wtedy jako obrońca narodu Polskiego, że przecież historia, tradycja itp.
Chciałbym z tego miejsca przeprosić moich rozmówców i przyznać im rację. Nie wiem czy to zobaczą i będą pamiętać ale dziś sam bym się pod tym podpisał.

Obrzydza mnie, że przyszło mi #!$%@?ć w tym kraju bez perspektyw. Z każdym kolejnym dniem mój zenadometr #!$%@? poza skale słysząc i widząc co się tu oddupca. W dodatku jestem chyba najbardziej #!$%@? pokoleniem (28l + kredyt na 30lat). ()

#oswiadczenie #polska #niemcy
  • 107
@daamianno: xD

Czy zgodziłbyś się aby Polska została przyłączona w całości do Niemiec w zamian za podniesienie standardu życia i gospodarki do takiego poziomu jaki jest w Niemczech.

Tak tak, już to widzę jak Niemcy śpieszą się przenosić swój przemysł na wschodnie zadupie i godzą się na kilka pokoleń obniżać swój standard życia. Niemcy do dziś nie mogą ogarnąć byłego NRD, pompują z podatków miliardy i niewiele to zmienia.
@daamianno: polska husaria, polska walcząca, sebki, karyny, Janusze, Grażyny. Stare dziady.

Oni są patriotami.

Każdy normalny pozostały, zgodził by się od ręki, że y wyobraźnią zadziałała, niech perspektywa ~1400€ jako minimalna zadziała na wyobraźnię.

Nie mówiąc o tym, że pensje "specjalistów" można by tylko walutę zamienić z PLN na €
@daamianno: jeski chcesz by coś się zmieniło w Polsce na lepsze to trzeba zaczac od siebie niestety. Nie ma co liczyć na Niemca który przyjedzie na białym koniu i nas uratuje bo to się nie wydarzy. Biedni Polacy robiący w niemieckich montowniach za pół darmo i kupujący stare niemieckie samochody to dla naszych zachodnich sąsiadów sytuacja optymalną więc nie licz że beda chcieli coś tu zmienic.
@daamianno: Typowe #!$%@?. W Afryce powiedzą, że mają kraj bez perspektyw, na Ukrainie to samo, w Polsce to samo, w Europie zachodniej chcieliby do Australii lub USA.
Owszem, można wyemigrować, ale trzeba znać język i jeszcze posiadać jakieś umiejętności, bo w tym drugim kraju też można sobie nie poradzić, też są bezdomni.
Przyznam też rację, że osoby od 26 r. ż. do 65 lat są najbardziej wykorzystywani przez system, mają tylko
@GrafikaUltraHaDe nie do końca masz rację.
Zgodzę się, że bardzo dobrze jest znać język i posiadać umiejętności, lecz w Niemczech akurat jest wystarczająco możliwości, żeby sobie poradzić bez tego.
Powiem po sobie - przyjechałem tu tylko z maturą i skończonym liceum, bez języka. Pół roku robiłem na produkcji, na bieżąco się ucząc w pracy i utrzymując się z minimalnej.
Jestem tu już 5 lat, dzięki maturze mogę zacząć się uczyć praktycznie każdego
@daamianno: lata temu lepiej bylo zyc w biedniejszym, ale niepodleglym kraju, poniewaz wtedy byl podzial na obywateli lepszych i gorszych i polacy zyliby w obcym panstwie jako obywatele drugiej kategorii. Nikt nie spodziewal sie zmian spolecznych jakie nastapily, teraz w krajach 1 swiata kazdy jest sobie rowny, kiedy w 2 swiecie rzad ma swoich obywateli za gowno; gdyby nasi pradziadkowie i prababcie wiedzieli jak sytuacja sie potoczy, to pewnie sami oddaliby
@daamianno: Polska to piękny kraj - super plaże, Tatry, Mazury, ludzie też wspaniali gościnni, fajne tradycyje kultura, potrawy, kreatywni. W tym kraju brakuje kogoś kto by tym okrętem pokierował na dobre wody i tyle.

Jakie znaczenie ma kto będzie siedział na tronie Polski. Czy to będzie Piłsudzki, Husarz, Seba, Pedał z dildo w dupie czy murzyn albo reptilianin jak zamiast kraju będzie bagno ?