Wpis z mikrobloga

Sytuacja sprzed chwili. Stoję w kolejce w żabce, przede mną facet bierze fajki i piwerko, przed nim chłopiec około 7-letni kupuje sobie picie i gumy, a za mną około 6 innych ludzi.
Kasjerka kasuje chłopca. Za picie i gumy wyszło jakoś 4,30zl i się okazało, ze brakuje mu tych 30 groszy bo miał równe 4zl...
Poszedł odłożyć to picie na półkę, myślałam ze ktoś mu te 30 groszy dołoży, ale gdzie tam...
Ja nie mam gotówki wiec go zawołałam i powiedziałam ze mu kupie () No i kupiłam ()
Bardzo się cieszył i dwa razy dziękował.
#czujedobrzeczlowiek #takbylo #zabka
  • 131
@cytmirka: ja mam opór kasy (giełda+it) i 30 groszy to nawet się nie schylam, a przy kasie "metalu" nie biorę tylko papier jak karta nie płacę oczywiście , trzeba przyznać, że kasjerki uczciwe i czasami to mnie nawet gonią jak nie zauważą że macham na resztę i idę
@cytmirka: Są dwie strony medalu. Prowadzę sklep i zwykle daruje jak komuś te pare groszy brakuje, bez względu na to czy to dziecko, czy dorosły.
Ale dzieci to potrafią wykorzystywać. Miałam taka bandę właśnie około 8 letnich dzieciaków. Byli codziennie, czasami i dwa razy dziennie, po słodycze i picie. Te same dzieci zawsze. I zawsze im brakowało. Dzień w dzień brakuje im a tu 1 złoty, a tam 50 groszy. Wiec
@cytmirka: już uwierzę, że w czasach kiedy dzieci dostają od rządu 500+ zł i od rodziców drugie tyle kieszonkowego, jakiś dzieciak nie miał 30gr? No #!$%@? ja w latach 90 bym może nie miał bo nie dostawałem nic od rodziców a lody to sobie kupowałem jak oddałem makulaturę i butelki na skup. Dzisiaj 100zł to nic a co dopiero 30gr. Teraz dzieciaki kupują skórki we Fortnite za 200zł.
@cytmirka: miło z twojej strony, fajnie że pomogłaś młodemu. Ciekaw jestem tylko dlaczego myślałaś, że ktoś inny z kolejki mu dołoży? To nawet nie jest coś, co wypada zrobić, jak np. ustąpienie starszej osobie miejsca w autobusie ¯\_(ツ)_/¯
@Helle: Nie wiem, ktoś chce coś kupić, brakuje mu grosza, to czemu by nie dołożyć? To nie jest sytuacja zdarzająca się co chwile ze komuś brakuje kilku groszy na zakupy które chce kupić. Może ja mam tylko taki instynkt bo się wychowałam w mega biedzie i było dla mnie najgorszym wstydem iść do sklepu, chcieć coś kupić i ostatecznie odłożyć na polke bo brakuje mi złotówki
@cytmirka: nie mówię, że ktoś ma nie dokładać "bo nie". Raczej miałem na myśli, że dużo ludzi na zakupach płaci kartą, albo ma słuchawki i nawet nie zwraca uwagi że dwie osoby przed nim komuś brakuje kilku groszy itp. i dziwne byłoby oczekiwać od nich jakiejś reakcji. Prędzej od kasjerki, bo one są wiecznie winne grosika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do biedy to cię niestety rozumiem,