Wpis z mikrobloga

Sytuacja sprzed chwili. Stoję w kolejce w żabce, przede mną facet bierze fajki i piwerko, przed nim chłopiec około 7-letni kupuje sobie picie i gumy, a za mną około 6 innych ludzi.
Kasjerka kasuje chłopca. Za picie i gumy wyszło jakoś 4,30zl i się okazało, ze brakuje mu tych 30 groszy bo miał równe 4zl...
Poszedł odłożyć to picie na półkę, myślałam ze ktoś mu te 30 groszy dołoży, ale gdzie tam...
Ja nie mam gotówki wiec go zawołałam i powiedziałam ze mu kupie () No i kupiłam ()
Bardzo się cieszył i dwa razy dziękował.
#czujedobrzeczlowiek #takbylo #zabka
  • 131
@cytmirka: też mi się zdarzyło dzieciakom dorzucić do zakupów, ale nie myślałem zeby o tym pisać.

natomiast przypomniała mi się sytuacja w żabce jak babce brakowało 3zł bo miała za grube banknoty i kasjerka pyta czy ma drobne, a ta

"-nie, jak biegam to nie biorę drobnych..
-SŁUCHAM?
-Do biegania nie zabieram drobnych!"

ciekawe czy jest też weganką
@cytmirka: no i super zrobiłaś. W ogóle o czym my tu mówimy. Za moich czasów guma 10gr + oranżada Jaś 45gr. A dzieciak musiał ogarnąć sobie ponad 4zl żeby kupić to samo, tylko w innym opakowaniu. Ja wiem, że inna wartość pieniądza i w ogóle ale przykro trochę
@kuroszczur: Dokłądnie, tylko wolny rynek. Jak gość pod trzydziestkę chciał zjechać ze swoją dupą na moich sankach w 1996 to wziąłem go na stronę i powiedziałem mu- chłopie, albo trzy dychy albo nie poruchasz dzisiaj. Pieniądze zainwestowałem w wodę gazowaną którą sprzedawałem po 15:00, klasom które kończyły WF a sklepik był zamknięty.
@aruel89: Pewnie bym dorzuciła :) Sama kiedyś się przeliczylam z gotówka w portfelu i mi do zakupów brakło chyba z 2zl i przy kolejnej okazji „oddałam”. Zdarza się ze czasem zabraknie wiec nie widzę nic złego w tym żeby komuś dorzucić pare groszy w takiej nagłej sytuacji :D
@cytmirka: Skąd wiedziałaś, że facet stojący w kolejce przed Tobą chce kupić fajki jeżeli papierosy kupuje się przy kasie? Jeśli on był w kolejce za dzieciakiem to wnioskuje, że jeszcze o nie nie poprosił.