Wpis z mikrobloga

  • 3131
Kłamałem
Przeklinałem
Nie słuchałem rodziców
Nie chodziłem co niedzielę do kościoła
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fan_comy: i pytanie

-kiedy byłeś ostatnio w kościele?
-w kwietniu

Ale nie dopytal którego roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jak się dowie że mieszkasz z narzeczoną to dostaniesz kazanie że cała wieś będzie się krzywo patrzeć bo klęczałes przed budą 30 minut.
  • Odpowiedz
@fan_comy: Śmieszne jak 30-40 letnie byki odklepują taką formułkę na spowiedzi. Podobno dużo ludzi tak robi.

Nie jestem wierzący, ale ciekaw jestem jak by ksiądz zareagował, gdyby ktoś podszedł do spowiedzi porządnie i zaczął wymieniać, np. palę w piecu i truję sąsiadów, obżeram się (a w konfesjonale dużo grubszy ksiądz), oceniam ludzi z góry, żywię nienawiść i nie szanuję ludzi którzy są inni ode mnie, jestem leniwy i osiadam na
  • Odpowiedz
@fan_comy: kiedys, jak jeszcze bylem naiwny powiedzialem, ze wspolzylem z kolezanka. K---s zaczal mnie wypytywac o szczegoly. To byl moj ostatni raz u spowiedzi. Do kosciola jeszcze czasami chodzilem, ale bardziej z rodzinnych wzgledow.
  • Odpowiedz
@KupaNaStole: bardzo wątpię, ze rodzice tych dzieci wpajali im "patrz to ewangelik, on jest gorszy". Dzieciaki same w sobie są takie, ze jesli jestes inny niz grupa i ktoś to zauważy i wytknie, to łatka sie przyklei. Bez różnicy czy to gruby, chudy, rudy czy ateista. Oczywiscie mozna powiedziec, ze dzieci skads to wynosza, ale wystarczy jeden "silny" w grupie, zeby reszta to przyjęła.
  • Odpowiedz
@fan_comy: najlepsza była spowiedź przed bierzmowaniem, gdzie każdy już miał na to wywalone i trollował księży jakimiś dziwacznymi grzechami np.:

Deptałem mamie grządki
kopnąłem kolege bo ten napluł mi do ptysia
podczas mszy świętej myślałem o schabowym
modliłem się do Jezusa o szybki sen, żeby móc wstać rano i grać w world
  • Odpowiedz
  • 0
Ja teraz robię bierzmowanie w wieku 28 lat i będę musiał że 3 razy iść do spowiedzi łącznie ze ślubem. Dajcie jakieś uniwersalne grzechy ale w miarę na poważnie żeby to jakoś przeżyć chociaż ten cringe i tak mnie przeraża.
  • Odpowiedz