Wpis z mikrobloga

Tak wygląda rozliczenie podatku PIT #programista15k który chce w tym kraju uczciwie płacić podatki na umowie o prace zamiast pracować na b2b i nie posiada nikogo do wspólnego rozliczenia. Przypominam że to tylko kwota corocznej dopłaty w nagrodę za wejście w 2. próg podatkowy, bo miesięcznie z 15k po odliczeniu podatku za prywaną opiekę zdrowotną czy multisporta i tak zostaje niewiele ponad 10k na rękę.

O jakichkolwiek ulgach na dzieci też zapomnijcie.


#pit #podatki
TatusMuminka - Tak wygląda rozliczenie podatku PIT #programista15k który chce w tym k...

źródło: comment_1613477861x2PIZ0skyYauFu2c9sZ4NB.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@TatusMuminka: dziwne, powinni na bieżąco wpłacać większe zaliczki i mniej na konto Ci wypłacać. Na jakim druku da się zadeklarować wspólne rozliczenie? A jak żona też w drugi próg wpada? W PIT-2 nie widziałem takie jopcji. No chyba że pracowałeś u 2 pracodawców to wtedy tak
  • Odpowiedz
jak na umowie o prace masz dopłate? To nie jest tak, że wszystko ci odciągają i nic nie musisz?

@PiersiowkaPelnaZiol: Jak nie powiesz pracodawcy by zwiększył zaliczkę na podatek bo jedziesz w drugi próg to nie. Odprowadza nadal jakby pracownik płacił 17%
  • Odpowiedz
Gwoli wyjaśnienia: to jest mój "czysty" pit, bez załączonych odliczeń i jest zawyżony ponieważ w pracy zadeklarowałem rozliczenie z żona, a oni defaultowo wpisali jej dochody jako 0, więc praktycznie do końca roku jechałem na 17%. To nie jest moje pierwsze rozliczenie i tyle nie zapłacę. Nie zmienia to faktu że gdyby żona również dobiła pensją do 2. progu to tyle bym musiał właśnie zwrócić i dość mocno obrazuje jak bardzo jesteśmy
  • Odpowiedz