Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że @wojtas_mks to jeden z moich ulubionych kuców. Mało który z nich potrafi robić takie fikołki i salta jak przywołany przeze mnie wojtas.

Na przykład 2 dni temu przekonywał mnie, że aborcja jest totalnym zaprzeczeniem wolności. Link
Pamiętajcie dzieciaczki, wolność kobiety do decydowania o własnym ciele to zamordyzm. Przynajmniej według wojtasa.

A dzisiaj napisał kolejnego chochoła. Najpierw, że każdy musi przyznać że konfa to merytoryczna opozycja i na wszystko ma uzasadnienia.
To zadałem mu proste pytanie: skoro na wszystko mają uzasadnienia, to gdzie jest ich plan na zbilansowanie budżetu po proponowanych przez nich zmianach podatkowych (usunięcie PIT czy dobrowolny ZUS).
I teraz uwaga, bo wojtas przechodzi w tryb akrobaty. Najpierw:

Przegadali na ten temat tysiące godzin

To poprosiłem o JEDNO źródło. Skoro jest tego tysiące, to nie będzie miał problemu coś podać. Uzasadnienie w stylu: likwidacja PIT zmniejszy wplywy budżetowe o XXX mld, ale za to oszczędzimy na rzeczy "Y" YXY mld, a na rzeczy "Z" QQQ mld.
Wiecie, takie zgrubne założenia. Bo skoro postulują takie rzeczy, to mają na to badania, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I mamy kolejne podwójne salto:

Wszystko jest tak łatwo dostępne w sieci (m.in. w ich kanałach w social media), że nie będę wyręczał cię ze znalezienia tego


Czyli:

wiem, ale nie powiem i nie pokaże bo mi sie nie chce

Skąd coś takiego znamy? No stąd, że mówi tak każdy, kto wie że kłamie i nie ma dowodów na swoje słowa.
To jak połowa konserw na filmy koroluka "mógłbym to zaorać w 5 minut, ale mi się nie chce".

I tutaj kieruje pytanie do reszty konfiarzy: dajcie jedno konkretne źródło, które pokaże jak będzie wyglądał budżet po proponowanych przez waszą partię zmianach podatkowych. JEDNO. Z liczbami, wyliczeniami i analizami.

#neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazprawakow
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zendemion: Dokładnie tak byczq +1, zwolni się urzędników, obniży i polikwiduje podatki i wzrost gospodarczy 4000% spowoduje ze dziura budżetowa nawet nie zdąży powstać.

Jedno tylko mnie zastanawia... skoro to takie proste... TO CZEMU K---A NIKT NA ŚWIECIE NA TO NIE WPADŁ I TEGO NIE ZREALIZOWAŁ XDDDD
  • Odpowiedz
@Zendemion:

przytoczyłem te liczby, dopóki nie wiedziałeś skąd są to wymijająco kręciłeś nosem, nie kompromituj się bardziej


Jakie kręciłem nosem? Pytałem cię, co to jest, bo pokazałeś 5% tabelki. Dopiero przed chwilą
  • Odpowiedz
@Kozajsza: bo wszystkie rządy napieprzają deficyt i ani myślą ciąć wydatki tylko wydają więcej i więcej. Przecież zadłużenie państwa jest trzymane w ryzach na podstawie wzrostu gospodarczego, jak wchodzi recesja to nagle ugabuga nie da się utrzymać konstytucyjnego progu zadłużenia.
  • Odpowiedz
@Tomus88: jesteś chyba pierwszą osobą w tym wpisie, która faktycznie napisała coś konkretnego. Dzięki.
Ale pozwól że się do tego odniosę:

Likwidujemy większość wydatków centralnych, szkolnictwo, cały socjal, emerytury, służbę zdrowia, TV publiczna.


@Tomus88: ale Korwin przecież też mówi, że umów trzeba dotrzymywać. Więc emerytury odpadłyby za 70 lat, jak wszyscy którzy w tym systemie pracować zaczęli, by zwyczajnie poumierali. Prywatna służba zdrowia - amerykanie lubią to, jeżdżenia Uberem do szpitala, bo
  • Odpowiedz
@Zendemion: Dokładnie, wszystkie rządy świata to bezmózgie lewaki, nigdzie nie ma takiego drugiego jak cyborg Korwin, który by wygrał wybory i zrealizował genialny i prosty plan rozwoju kraju.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: nie, demokracja promuje takie zachowanie. Jak zaczniesz oszczędzać to znaczy że chwilowo jest trochę biedniej, a jak do władzy dojdzie oponent polityczny to ma rezerwy do rozpieprzenia i nagle jest wspaniale. Ustrój jako taki promuje krótkowzroczność i wybicie się ponad to jest niezwykle trudne, dlatego wiążę z konfederatami duże nadzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kozajsza: zbijesz to jakoś czy zadowolisz się sarkastycznym ogólnikiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@CytrynowySorbet: tu mnie masz, ale próba badawcza zmalała nagle wielokrotnie. Poza tym argument że skoro nikt tego nie zrobił to się nie da jest strasznie słaby, we wszystkim ktoś był pierwszy.
  • Odpowiedz
@Zendemion:

ch...we liczby to równie dobrze jak brak liczb


Nie tylko o liczby chodzi. Program Lewicy zawiera konkretne pozycje: rezygnacja z konkretnych samolotów, rezygnacja z rozbudowy konkretnej elektrowni, rezygnacja z budowy CPK. Dzięki temu możemy skonfrontować te liczby z
  • Odpowiedz
@koroluk: nie da się co roku rezygnować z już rozpoczętych inwestycji a rezerwa celowa to nie worek bez dna. Te liczby to równoważnik takiego budżetu domowego:
-5000 złotych spłata kredytu
+2000 złotych sprzedam telewizor
+1000 złotych wezmę z oszczędności
+2000 złotych zrezygnuję z kursu na prawko

W następnym miesiącu raty kredytu zostaną, reszty nie powtórzysz i pozbawiłeś się cennej umiejętności. Nie ma to absolutnie żadnej wartości, a domykanie budżetu przez
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Więc od wszystkich wymagasz książki, pracy naukowej i analiz od conajmniej dwóch różnych banków czy think-tanków w każdej kwestii związanej ze zmianami w podatkach i wydatkach publicznych, stąd też najbardziej razi Cię perspektywa redukcji podatku dochodowego od osób fizycznych docelowo do zera? Ty się nie zasłaniaj byciem oskarżanym o lewicowość. Jeśli masz aż takie krytyczne podejście do zmiany podatków/wydatków to nawet zakładam że przez myśl nie przyszłoby Ci zagłosować
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Bo korwinizmy to totalne pier*olenie. Nawet jakby się to jakoś spinało, to dziwi mnie że są ludzie, którzy wierzą w zaoranie systemu podatkowego i innych pierdół. Takimi rzeczami nikt się zajmować nie będzie bo i po co ? Polityk ma na siebie zarobić a nie zrobić dobrze obywatelom. Te "zmiany" to zwykły bait jak 500+, tyle że target inny.
  • Odpowiedz
Poza tym argument że skoro nikt tego nie zrobił to się nie da jest strasznie słaby, we wszystkim ktoś był pierwszy.


@Zendemion: ja nie napisałem że się nie da. Ja tylko napisałem, że podobno to super system, ale dziwnym trafem nikt go nie stosuje.

Więc od wszystkich wymagasz książki, pracy naukowej i analiz od conajmniej dwóch różnych banków czy think-tanków w każdej kwestii związanej ze zmianami w podatkach i wydatkach publicznych, stąd też najbardziej razi Cię perspektywa redukcji podatku dochodowego od osób fizycznych docelowo do
  • Odpowiedz