Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że @wojtas_mks to jeden z moich ulubionych kuców. Mało który z nich potrafi robić takie fikołki i salta jak przywołany przeze mnie wojtas.

Na przykład 2 dni temu przekonywał mnie, że aborcja jest totalnym zaprzeczeniem wolności. Link
Pamiętajcie dzieciaczki, wolność kobiety do decydowania o własnym ciele to zamordyzm. Przynajmniej według wojtasa.

A dzisiaj napisał kolejnego chochoła. Najpierw, że każdy musi przyznać że konfa to merytoryczna opozycja i na wszystko ma uzasadnienia.
To zadałem mu proste pytanie: skoro na wszystko mają uzasadnienia, to gdzie jest ich plan na zbilansowanie budżetu po proponowanych przez nich zmianach podatkowych (usunięcie PIT czy dobrowolny ZUS).
I teraz uwaga, bo wojtas przechodzi w tryb akrobaty. Najpierw:

Przegadali na ten temat tysiące godzin

To poprosiłem o JEDNO źródło. Skoro jest tego tysiące, to nie będzie miał problemu coś podać. Uzasadnienie w stylu: likwidacja PIT zmniejszy wplywy budżetowe o XXX mld, ale za to oszczędzimy na rzeczy "Y" YXY mld, a na rzeczy "Z" QQQ mld.
Wiecie, takie zgrubne założenia. Bo skoro postulują takie rzeczy, to mają na to badania, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I mamy kolejne podwójne salto:

Wszystko jest tak łatwo dostępne w sieci (m.in. w ich kanałach w social media), że nie będę wyręczał cię ze znalezienia tego


Czyli:

wiem, ale nie powiem i nie pokaże bo mi sie nie chce

Skąd coś takiego znamy? No stąd, że mówi tak każdy, kto wie że kłamie i nie ma dowodów na swoje słowa.
To jak połowa konserw na filmy koroluka "mógłbym to zaorać w 5 minut, ale mi się nie chce".

I tutaj kieruje pytanie do reszty konfiarzy: dajcie jedno konkretne źródło, które pokaże jak będzie wyglądał budżet po proponowanych przez waszą partię zmianach podatkowych. JEDNO. Z liczbami, wyliczeniami i analizami.

#neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazprawakow
  • 102
  • Odpowiedz
Pamiętajcie dzieciaczki, wolność kobiety do decydowania o własnym ciele to zamordyzm.


@CytrynowySorbet: jak się przyjmuje takie fałszywe założenia ;), nie wiedziałem, że ludzkie ciała mają po dwa serca, dwie ręce i dwie nogi. Rozumiem, że uważasz ze jak są bliźnięta syjamskie to jedno moze #!$%@?ć drugie? xD Akurat w tej kwestii to potężne fikołki robią aborcjoniści.
  • Odpowiedz
To zadałem mu proste pytanie: skoro na wszystko mają uzasadnienia, to gdzie jest ich plan na zbilansowanie budżetu po proponowanych przez nich zmianach podatkowych (usunięcie PIT czy dobrowolny ZUS).


@CytrynowySorbet: Gdybyś mnie posłuchał i poświęcił choć 5 minut na zagłębienie się w temat zamiast pisania takich wysrywóww to byś zrozumiał na przykład, że Konfederacja postuluje stopniowe podnoszenie kwoty wolnej od podatku, a nie natychmiastową likwidację PIT. I nie będą szukać
  • Odpowiedz
wolność kobiety do decydowania o własnym ciele to zamordyzm


@CytrynowySorbet: no to jest fikoł do kwadratu. Wiesz dlaczego do kwadratu? Pierwszy fikoł, to, to że dziecko w łonie matki to ciało matki, a drugi fikoł to, pomysł, że na takiej podstawie, można skrobać się do woli korzystając z wolności do niszczenia własnego organizmu.
  • Odpowiedz
@januszerka: życie kończy się wtedy, kiedy ustake praca mózgu, nawet jeśli serce jeszcze chwile bije. Ale zaczyma się już odwrotnie, jak serce zaczyna bić, mimo że mózg i układ nerwowy nie działają?

@wojtas_mks: Które wydatki i konkretnie o ile? Proste pytanie, powinieneś potrafić łatwo na nie odpowiedzieć. Gdzie znajdą grubo ponad 100 mld? Jak wtedy samorządy mają spiąć budżet, do których trafia połowa wpływów PIT? Tylko już bez
  • Odpowiedz
No i w którym miejscu masz stopniowe podnoszenie tej kwoty? Bo ja tam widzę podwyższenie JEDNOKROTNE do 31200zł.


@prawa_reka_sorosa: Tak, to pierwszy krok. W kolejnych latach ma ona nadal rosnąć. Dopóki nie tylko Konfederacja o tym decyduje to chcą powiązania go z minimalną, bo tą i tak każdy rząd podwyższa (a co za tym idzie podwyższałby kwotę wolną).
  • Odpowiedz
To tak jakby stwierdzić że podwyżka podatku z 0% na 100%, to "stopniowe podnoszenie podatków".


@prawa_reka_sorosa: Czyli uważasz, że pomiędzy PIT 18/32, a PIT 0, nie ma nic? Podwyżki kwoty wolnej to dążenie do tego, aby systematycznie i stopniowo coraz mniej osób płaciło podatek PIT aż do jego pełnej likwidacji. No ale jak wymagać podstawowej znajomości ekonomii od neuropków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz