Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że @wojtas_mks to jeden z moich ulubionych kuców. Mało który z nich potrafi robić takie fikołki i salta jak przywołany przeze mnie wojtas.

Na przykład 2 dni temu przekonywał mnie, że aborcja jest totalnym zaprzeczeniem wolności. Link
Pamiętajcie dzieciaczki, wolność kobiety do decydowania o własnym ciele to zamordyzm. Przynajmniej według wojtasa.

A dzisiaj napisał kolejnego chochoła. Najpierw, że każdy musi przyznać że konfa to merytoryczna opozycja i na wszystko ma uzasadnienia.
To zadałem mu proste pytanie: skoro na wszystko mają uzasadnienia, to gdzie jest ich plan na zbilansowanie budżetu po proponowanych przez nich zmianach podatkowych (usunięcie PIT czy dobrowolny ZUS).
I teraz uwaga, bo wojtas przechodzi w tryb akrobaty. Najpierw:

Przegadali na ten temat tysiące godzin

To poprosiłem o JEDNO źródło. Skoro jest tego tysiące, to nie będzie miał problemu coś podać. Uzasadnienie w stylu: likwidacja PIT zmniejszy wplywy budżetowe o XXX mld, ale za to oszczędzimy na rzeczy "Y" YXY mld, a na rzeczy "Z" QQQ mld.
Wiecie, takie zgrubne założenia. Bo skoro postulują takie rzeczy, to mają na to badania, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I mamy kolejne podwójne salto:

Wszystko jest tak łatwo dostępne w sieci (m.in. w ich kanałach w social media), że nie będę wyręczał cię ze znalezienia tego


Czyli:

wiem, ale nie powiem i nie pokaże bo mi sie nie chce

Skąd coś takiego znamy? No stąd, że mówi tak każdy, kto wie że kłamie i nie ma dowodów na swoje słowa.
To jak połowa konserw na filmy koroluka "mógłbym to zaorać w 5 minut, ale mi się nie chce".

I tutaj kieruje pytanie do reszty konfiarzy: dajcie jedno konkretne źródło, które pokaże jak będzie wyglądał budżet po proponowanych przez waszą partię zmianach podatkowych. JEDNO. Z liczbami, wyliczeniami i analizami.

#neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazprawakow
  • 102
To zadałem mu proste pytanie: skoro na wszystko mają uzasadnienia, to gdzie jest ich plan na zbilansowanie budżetu po proponowanych przez nich zmianach podatkowych (usunięcie PIT czy dobrowolny ZUS).


@CytrynowySorbet: Gdybyś mnie posłuchał i poświęcił choć 5 minut na zagłębienie się w temat zamiast pisania takich wysrywóww to byś zrozumiał na przykład, że Konfederacja postuluje stopniowe podnoszenie kwoty wolnej od podatku, a nie natychmiastową likwidację PIT. I nie będą szukać innych
wolność kobiety do decydowania o własnym ciele to zamordyzm


@CytrynowySorbet: no to jest fikoł do kwadratu. Wiesz dlaczego do kwadratu? Pierwszy fikoł, to, to że dziecko w łonie matki to ciało matki, a drugi fikoł to, pomysł, że na takiej podstawie, można skrobać się do woli korzystając z wolności do niszczenia własnego organizmu.
@januszerka: życie kończy się wtedy, kiedy ustake praca mózgu, nawet jeśli serce jeszcze chwile bije. Ale zaczyma się już odwrotnie, jak serce zaczyna bić, mimo że mózg i układ nerwowy nie działają?

@wojtas_mks: Które wydatki i konkretnie o ile? Proste pytanie, powinieneś potrafić łatwo na nie odpowiedzieć. Gdzie znajdą grubo ponad 100 mld? Jak wtedy samorządy mają spiąć budżet, do których trafia połowa wpływów PIT? Tylko już bez piruetów, ale
No i w którym miejscu masz stopniowe podnoszenie tej kwoty? Bo ja tam widzę podwyższenie JEDNOKROTNE do 31200zł.


@prawa_reka_sorosa: Tak, to pierwszy krok. W kolejnych latach ma ona nadal rosnąć. Dopóki nie tylko Konfederacja o tym decyduje to chcą powiązania go z minimalną, bo tą i tak każdy rząd podwyższa (a co za tym idzie podwyższałby kwotę wolną).
To tak jakby stwierdzić że podwyżka podatku z 0% na 100%, to "stopniowe podnoszenie podatków".


@prawa_reka_sorosa: Czyli uważasz, że pomiędzy PIT 18/32, a PIT 0, nie ma nic? Podwyżki kwoty wolnej to dążenie do tego, aby systematycznie i stopniowo coraz mniej osób płaciło podatek PIT aż do jego pełnej likwidacji. No ale jak wymagać podstawowej znajomości ekonomii od neuropków ( ͡° ͜ʖ ͡°)