Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że @wojtas_mks to jeden z moich ulubionych kuców. Mało który z nich potrafi robić takie fikołki i salta jak przywołany przeze mnie wojtas.

Na przykład 2 dni temu przekonywał mnie, że aborcja jest totalnym zaprzeczeniem wolności. Link
Pamiętajcie dzieciaczki, wolność kobiety do decydowania o własnym ciele to zamordyzm. Przynajmniej według wojtasa.

A dzisiaj napisał kolejnego chochoła. Najpierw, że każdy musi przyznać że konfa to merytoryczna opozycja i na wszystko ma uzasadnienia.
To zadałem mu proste pytanie: skoro na wszystko mają uzasadnienia, to gdzie jest ich plan na zbilansowanie budżetu po proponowanych przez nich zmianach podatkowych (usunięcie PIT czy dobrowolny ZUS).
I teraz uwaga, bo wojtas przechodzi w tryb akrobaty. Najpierw:

Przegadali na ten temat tysiące godzin

To poprosiłem o JEDNO źródło. Skoro jest tego tysiące, to nie będzie miał problemu coś podać. Uzasadnienie w stylu: likwidacja PIT zmniejszy wplywy budżetowe o XXX mld, ale za to oszczędzimy na rzeczy "Y" YXY mld, a na rzeczy "Z" QQQ mld.
Wiecie, takie zgrubne założenia. Bo skoro postulują takie rzeczy, to mają na to badania, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I mamy kolejne podwójne salto:

Wszystko jest tak łatwo dostępne w sieci (m.in. w ich kanałach w social media), że nie będę wyręczał cię ze znalezienia tego


Czyli:

wiem, ale nie powiem i nie pokaże bo mi sie nie chce

Skąd coś takiego znamy? No stąd, że mówi tak każdy, kto wie że kłamie i nie ma dowodów na swoje słowa.
To jak połowa konserw na filmy koroluka "mógłbym to zaorać w 5 minut, ale mi się nie chce".

I tutaj kieruje pytanie do reszty konfiarzy: dajcie jedno konkretne źródło, które pokaże jak będzie wyglądał budżet po proponowanych przez waszą partię zmianach podatkowych. JEDNO. Z liczbami, wyliczeniami i analizami.

#neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazprawakow
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wojtas_mks: Ponawiam pytanie, jak chcesz to zrekompensować samorządom? One mocno odczuły obniżenie PITu z 18 do 17%, a ty chcesz czegoś, co uderzy w nich kilka (jak nie kilkanaście) razy mocniej.
  • Odpowiedz
@Zoltafik: dzięki za link.
Jednakże komentarz usunąłem, przez ostatnie zdanie. Nie mogłeś się powstrzymać aby mnie obrazić, nie?

A teraz masz zadanie: w którym miejscu napisałem że popieram, albo nie popieram podatku dochodowego? Zapytałem wyłącznie, w jaki sposób po jego usunięciu bądź znacznym obniżeniu spiąć budżet, żeby budżet rok rocznie nie dobijał do 100 mld.
  • Odpowiedz
Nie, ale przynajmniej rozumiem na czym polega stopniowe zwiększanie czegoś.


@prawa_reka_sorosa: Na czym w takim razie polega wg Ciebie stopniowe zwiększanie kwoty wolnej od podatku?

Ponawiam pytanie, jak chcesz to zrekompensować samorządom? One mocno odczuły obniżenie PITu z 18 do 17%, a ty chcesz czegoś, co uderzy w nich kilka (jak nie kilkanaście) razy
  • Odpowiedz
@Zendemion:

po raz dwa tysiące sto trzydziesty siódmy - to nie ma i nigdy nie miało być wprowadzone z dnia na dzień.


Ulubione zaklęcie kuców, które ma w ich mniemaniu kończyć dyskusję i usuwać problem. No nie. Czy wprowadzicie całość swojego genialnego planu jutro, czy w 2030, finanse muszą się spinać. W roku 2030 to nie będzie łatwiejsze niż dzisiaj. W rzeczywistości z powodów demograficznych może być trudniejsze.

Albo wiecie,
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Ty tutaj nie rozumiesz kompletnie PODSTAWOWEJ kwestii, a czepiasz się każdego kto ma inne zdanie XD

Tak żeby pokazać Ci to na przykładzie.

Gmin w Polsce jest koło 2500. Zakładamy, że w każdej gminie są dwie księgowe odpowiedzialne za kadry (czasami jest ich wiele więcej). Po usunięciu podatku dochodowego czas księgowania jednej osoby skraca się niesamowicie:
- nie
  • Odpowiedz
@Zoltafik: O tak, sztandarowy argument "odchudzimy biurokracje" się w końcu pojawił xD

z podatku VAT mamy 23 mld więcej

Cooo xD i ty próbujesz kogoś uświadamiać tonrm eksperta pisząc takie coś? XD
Raz, że średnia stawka vat jest niższa niż 23%, a dwa, że to nie jest tak, że te pieniądze automatycznie zostaną wydane na konsumpcję. Więc typowe #shitwykopsays
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Nie no, ci co obiecują budować tysiące darmowych mieszkań na pewno wiedzą z czego pokryją dodatkowy wydatek xd
Ale z tą perspektywą wycięcia PITu, który odpowiada za 15% budżetu, nie licząc o wydatkach na jego obsługę to jak to tak? chooye prawaki przegły.
  • Odpowiedz
Albo wiecie, które wydatki trzeba ograniczyć, żeby umożliwić zakładane obniżki podatków - albo nie wiecie.


@koroluk: Wiemy, problem jest gdzie indziej. Nikt nie wie jakie wydatki będzie miało państwo w 2023 roku, bo co kilka miesięcy wpadają kolejne miliardy na kolejny socjal, emerytury, tarcze i tak dalej.

Nie no, ci co obiecują budować tysiące darmowych mieszkań na pewno wiedzą z czego pokryją dodatkowy wydatek xd


@dziadyga1: Nie szkaluj
  • Odpowiedz