Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że @wojtas_mks to jeden z moich ulubionych kuców. Mało który z nich potrafi robić takie fikołki i salta jak przywołany przeze mnie wojtas.

Na przykład 2 dni temu przekonywał mnie, że aborcja jest totalnym zaprzeczeniem wolności. Link
Pamiętajcie dzieciaczki, wolność kobiety do decydowania o własnym ciele to zamordyzm. Przynajmniej według wojtasa.

A dzisiaj napisał kolejnego chochoła. Najpierw, że każdy musi przyznać że konfa to merytoryczna opozycja i na wszystko ma uzasadnienia.
To zadałem mu proste pytanie: skoro na wszystko mają uzasadnienia, to gdzie jest ich plan na zbilansowanie budżetu po proponowanych przez nich zmianach podatkowych (usunięcie PIT czy dobrowolny ZUS).
I teraz uwaga, bo wojtas przechodzi w tryb akrobaty. Najpierw:

Przegadali na ten temat tysiące godzin

To poprosiłem o JEDNO źródło. Skoro jest tego tysiące, to nie będzie miał problemu coś podać. Uzasadnienie w stylu: likwidacja PIT zmniejszy wplywy budżetowe o XXX mld, ale za to oszczędzimy na rzeczy "Y" YXY mld, a na rzeczy "Z" QQQ mld.
Wiecie, takie zgrubne założenia. Bo skoro postulują takie rzeczy, to mają na to badania, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I mamy kolejne podwójne salto:

Wszystko jest tak łatwo dostępne w sieci (m.in. w ich kanałach w social media), że nie będę wyręczał cię ze znalezienia tego


Czyli:

wiem, ale nie powiem i nie pokaże bo mi sie nie chce

Skąd coś takiego znamy? No stąd, że mówi tak każdy, kto wie że kłamie i nie ma dowodów na swoje słowa.
To jak połowa konserw na filmy koroluka "mógłbym to zaorać w 5 minut, ale mi się nie chce".

I tutaj kieruje pytanie do reszty konfiarzy: dajcie jedno konkretne źródło, które pokaże jak będzie wyglądał budżet po proponowanych przez waszą partię zmianach podatkowych. JEDNO. Z liczbami, wyliczeniami i analizami.

#neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazprawakow
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Program Lewicy zawiera konkretne pozycje: rezygnacja z konkretnych samolotów, rezygnacja z rozbudowy konkretnej elektrowni, rezygnacja z budowy CPK


@koroluk: Czysty populizm.
Ruskie już nie będą musiały napadać czy nam tym grozić, tylko groźnie popatrzą i zostaniemy zmuszeni by się poddawać ich żądaniom. Zakładam że Unia czy NATO będą za nas skakać w ogień? Wtedy to nawet te samoloty o zawyżonej cenie mogą okazać się potrzebne.
Rezygnacja z elektrowni atomowej? Powodzenia
  • Odpowiedz
@koroluk: Konkrety takie że nie nie starczyło ich na obronność czy energię elektryczną na już zduszoną gospodarkę czy pojazdy elektryczne. A samo zwiększenie kwoty wolnej od podatku, już nawet nie całkowite, skokowe zniesienie PIT, w projekcie sejmowym spotkało się z dezaprobatą Lewicy. Mentalność typu "skończyła nam się wacha, sprzedajmy samochód, kupimy paliwo".
Nic dziwnego że ze wszystkich rzeczy redukcja PIT poprzez takie zwiększenie kwoty wolnej od podatku czy docelowe go
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: jeśli chodzi o emerytury to oczywiście płacimy ludziom, którym się należy, znosimy przymus płacenia składek i sukcesywnie obniżamy koszta na wypłaty emerytur. Zauważ że większość ludzi chciałaby zrezygnować, ale aktualnie nie może. Ogólnie plan był taki żeby emerytury były finansowane z prywatyzacji, ale teraz to już jest niemożliwe. Co do służby zdrowia to niestety myślę że pełna prywatyzacja aktualnie jest niemożliwa, koszta są za duże. Docelowo, gdyby wiekszość świata
  • Odpowiedz
Dlaczego za leczenie nowotworu psa płacisz tylko tysiące albo dziesiątki tysięcy, a za człowieka koszty idą w miliony?


@Tomus88:
Bo jak za psa wyjdzie więcej to idzie do uśpienia.
  • Odpowiedz
Zauważ że większość ludzi chciałaby zrezygnować, ale aktualnie nie może.

Potrzebne źródło

Dlaczego za leczenie nowotworu psa płacisz tylko tysiące albo dziesiątki tysięcy, a za człowieka koszty idą w miliony? Ponieważ firmy farmaceutyczne mają monopol i mogą dyktować warunki państwom, a powinny działać na wolnym rynku.


A to dla zwierząt inne firmy robią leki? Przecież to te same firmy i bardzo często te same leki się stosuje, tylko w innych dawkach.
  • Odpowiedz
Zauważyłem, że dużo lewaków tutaj kwestionuje założenia programy Konfederacji, bo jak to lewaki - nie potrafią liczyć. No więc służę pomocą i przedstawiam wyliczenia:

- obcięcie podatków -250mld zł
- usunięcie biurokracji +50mld zł
- wzmożona przedsiębiorczość: +200mld zł

no jak dla mnie wszystko się ładnie pokrywa
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Likwidacja 500+, likwidacja przywilejów emerytalnych, podwyższenie wieku emerytalnego do 70 lat, restrukturyzacja górnictwa (czyli zamknięcie kopalń), prywatyzacja części państwowych przedsiębiorstw, uproszczenie prawa, informatyzacja i likwidacja znacznej części etatów urzędników. Włączenie rolników do powszechnego systemu opodatkowania (jeśli brak PIT i ZUS to także brak preferencyjnych kredytów, brak skupów interwencyjnych, brak odszkodowań za grad z kasy podatnika itp.), płatne studia na kierunki niezamawiane, ograniczenie zasiłków dla osób niepracujących (MOPS, zasiłek dla
  • Odpowiedz
@terion: widzisz, ludzie nawet tego komfortu nie mają. Jak człowiek się nie klasyfikuje do leczenia to nawet nie może się poddać eutanazji, tylko musi się męczyć albo żebrać na magiczne leczenie w stanach.
  • Odpowiedz
Co do moich 23mld ze 100mld. Uprościłem, że to byłoby z VATu, bo tłumacząc wam coś inaczej to jak bić głową o ścianę.

Istnieją dodatkowe opłaty w produktach, które też trafiają do budżetu:

- akcyza,

- podatek cukrowy,

- podatek od gier

- wiele pomniejszych podatków.
  • Odpowiedz
@filip-zaluski: O panie, przeczytałem tę wyliczankę dość pobieżnie, ale widzę co najmniej 3 punkty, w których Konfederacja ma linię wręcz PRZECIWNĄ do tego, co napisałeś. Natomiast - przy tej wyliczance i przedstawieniu realnych liczb jakie może przynieść oczywiście, byłbym w stanie uwierzyć, że może to pokryć część strat budżetowych. Pewnie nie wszystkie, ale całkiem sporą część.
  • Odpowiedz