Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że @wojtas_mks to jeden z moich ulubionych kuców. Mało który z nich potrafi robić takie fikołki i salta jak przywołany przeze mnie wojtas.

Na przykład 2 dni temu przekonywał mnie, że aborcja jest totalnym zaprzeczeniem wolności. Link
Pamiętajcie dzieciaczki, wolność kobiety do decydowania o własnym ciele to zamordyzm. Przynajmniej według wojtasa.

A dzisiaj napisał kolejnego chochoła. Najpierw, że każdy musi przyznać że konfa to merytoryczna opozycja i na wszystko ma uzasadnienia.
To zadałem mu proste pytanie: skoro na wszystko mają uzasadnienia, to gdzie jest ich plan na zbilansowanie budżetu po proponowanych przez nich zmianach podatkowych (usunięcie PIT czy dobrowolny ZUS).
I teraz uwaga, bo wojtas przechodzi w tryb akrobaty. Najpierw:

Przegadali na ten temat tysiące godzin

To poprosiłem o JEDNO źródło. Skoro jest tego tysiące, to nie będzie miał problemu coś podać. Uzasadnienie w stylu: likwidacja PIT zmniejszy wplywy budżetowe o XXX mld, ale za to oszczędzimy na rzeczy "Y" YXY mld, a na rzeczy "Z" QQQ mld.
Wiecie, takie zgrubne założenia. Bo skoro postulują takie rzeczy, to mają na to badania, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I mamy kolejne podwójne salto:

Wszystko jest tak łatwo dostępne w sieci (m.in. w ich kanałach w social media), że nie będę wyręczał cię ze znalezienia tego


Czyli:

wiem, ale nie powiem i nie pokaże bo mi sie nie chce

Skąd coś takiego znamy? No stąd, że mówi tak każdy, kto wie że kłamie i nie ma dowodów na swoje słowa.
To jak połowa konserw na filmy koroluka "mógłbym to zaorać w 5 minut, ale mi się nie chce".

I tutaj kieruje pytanie do reszty konfiarzy: dajcie jedno konkretne źródło, które pokaże jak będzie wyglądał budżet po proponowanych przez waszą partię zmianach podatkowych. JEDNO. Z liczbami, wyliczeniami i analizami.

#neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazprawakow
  • 102
  • Odpowiedz
Jasne, ale generalnie to jest możliwe. W programie nie musisz a nawet nie powinieneś ujawniać wszystkich pomysłów biorąc pod uwagę braki edukacyjne i krótkowzroczność naszego społeczeństwa jest to niewskazane.
  • Odpowiedz