Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że @wojtas_mks to jeden z moich ulubionych kuców. Mało który z nich potrafi robić takie fikołki i salta jak przywołany przeze mnie wojtas.

Na przykład 2 dni temu przekonywał mnie, że aborcja jest totalnym zaprzeczeniem wolności. Link
Pamiętajcie dzieciaczki, wolność kobiety do decydowania o własnym ciele to zamordyzm. Przynajmniej według wojtasa.

A dzisiaj napisał kolejnego chochoła. Najpierw, że każdy musi przyznać że konfa to merytoryczna opozycja i na wszystko ma uzasadnienia.
To zadałem mu proste pytanie: skoro na wszystko mają uzasadnienia, to gdzie jest ich plan na zbilansowanie budżetu po proponowanych przez nich zmianach podatkowych (usunięcie PIT czy dobrowolny ZUS).
I teraz uwaga, bo wojtas przechodzi w tryb akrobaty. Najpierw:

Przegadali na ten temat tysiące godzin

To poprosiłem o JEDNO źródło. Skoro jest tego tysiące, to nie będzie miał problemu coś podać. Uzasadnienie w stylu: likwidacja PIT zmniejszy wplywy budżetowe o XXX mld, ale za to oszczędzimy na rzeczy "Y" YXY mld, a na rzeczy "Z" QQQ mld.
Wiecie, takie zgrubne założenia. Bo skoro postulują takie rzeczy, to mają na to badania, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I mamy kolejne podwójne salto:

Wszystko jest tak łatwo dostępne w sieci (m.in. w ich kanałach w social media), że nie będę wyręczał cię ze znalezienia tego


Czyli:

wiem, ale nie powiem i nie pokaże bo mi sie nie chce

Skąd coś takiego znamy? No stąd, że mówi tak każdy, kto wie że kłamie i nie ma dowodów na swoje słowa.
To jak połowa konserw na filmy koroluka "mógłbym to zaorać w 5 minut, ale mi się nie chce".

I tutaj kieruje pytanie do reszty konfiarzy: dajcie jedno konkretne źródło, które pokaże jak będzie wyglądał budżet po proponowanych przez waszą partię zmianach podatkowych. JEDNO. Z liczbami, wyliczeniami i analizami.

#neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazprawakow
  • 102
  • Odpowiedz
@Zoltafik: Z miejsca to ty sobie możesz bana wstawić, a nie zakładać że cała kwota zostanie skonsumowana. Po drugie to kolejnego bana możesz sobie wstawić za głupoty i brak wiedzy, średni vat wynosi około 16%, a nie 23%, myślę, że tego typu wtrącenia przeszłyby tylko w konfederacji, tam każdy poza głupotami i niewiedzą uwielbia jeszcze myślenie życzeniowe i zbieranie wisienek ;)
  • Odpowiedz
I proste pytanie - skoro taki system byłby taki cudowny, to oczywiście wymienisz mi kraje które coś takiego wprowadziły, prawda? Minimalne podatki, zero wtrącania się państwa w gospodarkę, bogate społeczeństwo. Wiesx co? Taki kraj NIE ISTNIEJE. Ciekawe czemu, prawda? Gdyby odjąć ostatni punkt, to pasuje tutaj jeden kraj, tylko słabo go stawiać za wzór - to pogrążona od wielu lat w wojnie domowej Somalia.


@CytrynowySorbet: I znowu nie rozumiesz koleszko. Napisałem Ci wyraźnie, że likwidacja podatku dochodowego zmienia kompletnie ustrój podatkowy danego kraju.

Oczywiście podatek dochodowy istnieje w wysoko rozwiniętych krajach. Dla przykładu dajmy Niemcy i UK. Ale rekompensowane jest to np. poprzez niższy podatek VAT. W UK, VAT na podstawowe potrzeby jest ZEROWY. Dodatkowo składki, które są płacone w wypłacie są niżesz, jak chociażby składka zdrowotna, u nas 9% w Niemczech
  • Odpowiedz
@Aggressor83: @koroluk: @CytrynowySorbet:

Wasza niewiedza jest niesamowita. Nie znacie podstaw, którymi rządzi się ekonomia. To bardzo skompilowana maszyna, której nikt do tej pory dobrze nie ogarnął.

Co do moich 23mld ze 100mld. Uprościłem, że to byłoby z VATu, bo tłumacząc wam coś inaczej to jak bić głową o ścianę.
Istnieją dodatkowe opłaty w
  • Odpowiedz
@Zoltafik: nie ogarniają przede wszystkim że pieniądz płynie i ten 1000 złotych którego nie oddasz w picie będzie zyskiem kolejnych osób w łańcuszku, opodatkowany każdorazowo czy to vatem czy citem
  • Odpowiedz
@koroluk: to z programu lewicy, jak można co roku rezygnować z samolotów i wydawać pieniądze z rezerwy na leki za 5 złotych i inne duperele to można na cięcie pitu. Wybieraj czy wyliczenia lewicy są z dupy czy tylko od konfy wymagasz wyliczeń - co byłoby całkiem hipokrytyczne.
  • Odpowiedz
Nie no, ci co obiecują budować tysiące darmowych mieszkań na pewno wiedzą z czego pokryją dodatkowy wydatek xd


@dziadyga1: argumentum ad lewicum

Pytanie nie było o Lewicę, a Konfederację i ich pomysły. Więc pisanie "a bo lewica gorsza", jest co najmniej
  • Odpowiedz
o, jest i mityczne skapywanie. To w USA społeczeństwo musi być bardzo bogate, pracując dla takiej ilości miliarderów. A nie, czekaj, ludzie żyją od pierwszego do pierwszego, a przepaść między najbogatszymi a średniakami ciągle rośnie.


@CytrynowySorbet: xD USA to przeregulowane piekło, płacą pit federalny i stanowy. Z czym do ludzi
  • Odpowiedz
@Zendemion:

to z programu lewicy, jak można co roku rezygnować z samolotów i wydawać pieniądze z rezerwy na leki za 5 złotych i inne duperele to można na cięcie pitu. Wybieraj czy wyliczenia lewicy są z dupy czy tylko od konfy wymagasz wyliczeń - co byłoby całkiem hipokrytyczne.


Co mają wyliczenia Lewicy do wyliczenia Konfederacji? Te partie mają zupełnie inny
  • Odpowiedz
40 mld zł


@koroluk: w jednorazowych cięciach na coroczne programy. Żadna partia nie ma sensownych wyliczeń. Każda trochę populizuje. Mnie przekonali że się zepnie a twoje zdanie nie jest dla konfederacji ważne. Dla mnie budżet lewicy to odpowiednik biznesplanu pisany przez gimnazjalistę.
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: to może ja spróbuję Ci odpowiedzieć. Korwin akurat ma podejście takie, że podatki powinny być zbierane oddolnie, czyli na poziomie gminy/powiatu i sukcesywnie częściowo przekazywane wyżej na odpowiednie cele, np. dyplomacje, wojsko, prezydent, czy rząd. Państwo ma być małe, ale ruchliwe jak to mówi JKM. Likwidujemy większość wydatków centralnych, szkolnictwo, cały socjal, emerytury, służbę zdrowia, TV publiczna. Minimalizujemy wydatki, zostawiamy pieniądze ludziom i pozwalamy im decydować na co mają
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Raz Memcen to z grubsza liczył na fejsie i dalej mu się nie spinało o jakieś kilkadziesiąt miliardów xD

Swoją drogą jeśli dobrze kojarzę wojtas jest po 30 i dalej wierzy w takie bajki, to jest przypadek nieuleczalny (albo po prostu prywatne konto sosnierza czy innego brainleta, w sumie na jedno wychodzi) xD
  • Odpowiedz