Wpis z mikrobloga

KOMUNIKAT: Jest teraz najlepszy czasna wysiew papryczek chili, więc jeżeli ktoś chciałby w tym sezonie pobawić się w domową uprawę ostrych skurczybyków to powinien zacząć dosłownie teraz:D

Wyjątkowo proszę o wyplusowanie tego wpisu, żeby zwrócił uwagę jak największej liczby osób, bo praktycznie co roku w końcówce marca i w kwietniu jest płacz wielu osób, że przegapili czas na wysiew :)

U mnie część nasion #chilizgobim już się wykluła i wygląda to tak jak na zdjęciu. Prawdopodobnie jutro będę pikować pierwsze siewki do osobnych pojemników. Strasznie się w tym roku siewki powyciągały, bo cały poprzedni tydzień było mało słońca.

Jakby kogoś zainteresowała taka domowa uprawa, ale nie wie z czym to się je to zapraszam na mój tag #chilizgobim i kanał na yt: https://www.youtube.com/channel/UC9OjFapMXB_zSyCWFi2-84Q gdzie wrzucam aktualizacje swojej małej, domowej uprawy w postaci zdjęć oraz filmów.

#chilihead #chili #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #rosliny #domowauprawa #uprawa #uprawapapryczek #uprawiajzwykopem #domowyogrod #rolnictwo #hobby #zainteresowania #ostrezarcie #ostresosy #gotowanie #gotujzwykopem ostatnie dwa tagi ze względu na to, że z własnych papryczek można zrobić super sosy własnej roboty, które nie tylko mocno palą, ale także dobrze smakują :)
gobi12 - KOMUNIKAT: Jest teraz najlepszy czasna wysiew papryczek chili, więc jeżeli k...

źródło: comment_1612868026T66se9Bfq8KHp7qABFABYm.jpg

Pobierz
  • 101
@Mzil: Bardzo ładnie :) Ale więcej pryskaj wodą, bo chyba sucho :)

@Nosradamo: Znaczy kwiatowa ogólnie się raczej nie nadaje, bo może mieć nawozy, których nie stosuje się w uprawie warzyw. Ogrodnicza do warzyw - ważne, żeby miała pH od 6 do 6,5, bo to optimum dla papryk :) Ja stosuję "Kronen do wysiewu", bo na moje potrzeby ma dobry stosunek ceny do jakości.

@Treant: Praktycznie każdy sklep ogrodniczy.