Wpis z mikrobloga

KOMUNIKAT: Jest teraz najlepszy czasna wysiew papryczek chili, więc jeżeli ktoś chciałby w tym sezonie pobawić się w domową uprawę ostrych skurczybyków to powinien zacząć dosłownie teraz:D

Wyjątkowo proszę o wyplusowanie tego wpisu, żeby zwrócił uwagę jak największej liczby osób, bo praktycznie co roku w końcówce marca i w kwietniu jest płacz wielu osób, że przegapili czas na wysiew :)

U mnie część nasion #chilizgobim już się wykluła i wygląda to tak jak na zdjęciu. Prawdopodobnie jutro będę pikować pierwsze siewki do osobnych pojemników. Strasznie się w tym roku siewki powyciągały, bo cały poprzedni tydzień było mało słońca.

Jakby kogoś zainteresowała taka domowa uprawa, ale nie wie z czym to się je to zapraszam na mój tag #chilizgobim i kanał na yt: https://www.youtube.com/channel/UC9OjFapMXB_zSyCWFi2-84Q gdzie wrzucam aktualizacje swojej małej, domowej uprawy w postaci zdjęć oraz filmów.

#chilihead #chili #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #rosliny #domowauprawa #uprawa #uprawapapryczek #uprawiajzwykopem #domowyogrod #rolnictwo #hobby #zainteresowania #ostrezarcie #ostresosy #gotowanie #gotujzwykopem ostatnie dwa tagi ze względu na to, że z własnych papryczek można zrobić super sosy własnej roboty, które nie tylko mocno palą, ale także dobrze smakują :)
gobi12 - KOMUNIKAT: Jest teraz najlepszy czasna wysiew papryczek chili, więc jeżeli k...

źródło: comment_1612868026T66se9Bfq8KHp7qABFABYm.jpg

Pobierz
  • 101
@PiotrasPiotrula: Uogólniając i teoretyzując to rzeczywiście im ostrzejsza odmiana tym trudniejsza w uprawie, bo np. jest bardziej wrażliwa oraz ma dłuższy okres wegetacyjny. Ale ja wyznaję zasadę, że w pierwszym sezonie każdy powinien sobie dać radę z papryczkami o ostrości do poziomu Habanero czyli 300-350k SHU. Jednocześnie nie mówię, że z ostrzejszymi sobie nie da taka osoba rady, ale będzie to tak wyglądać, że zbiór będzie mniejszy.
@gobi12: a przenosisz potem uprawę do gruntu? Ja właśnie zastanawialam się nad wysiewem teraz ale zaczęłam coraz mocniej myśleć żeby zrobić to na początku marca, bo boje się, że będą ostre przymrozki w kwietniu i nie da rady ich wsadzić do gruntu tak wcześnie
@kluskizserem: Przenoszę :) Około 20 maja wsadzam do gruntu. Nie zastanawiaj się nad marcem tylko siej teraz :) Wysiane teraz będą w sam raz, żeby wsadzić je do gruntu koło 15 maja. No chyba, że to słodkie odmiany to wtedy możesz spokojnie do połowy marca nawet się z wysiewem wstrzymać :)
@speedrabbit: Nasiona możesz kupić np. na forum chilihead.pl od różnych polskich amatorów. Są też oczywiście na Allegro, ale musisz bardzo uważać, bo są tam zarówno sprzedawcy zaufani, jak i ludzie, którzy sprzedają zwykłą słodką paprykę jako różne ciekawe odmiany ostrej :( Ze sklepów zagranicznych to np. semillas.de i fataliseeds.net - te dwa centra mogę osobiście polecić aczkolwiek czeka się około 3 tygodnie na nasiona i są dużo droższe (ale dużo lepsze
@gobi12 Czy podczas samego wysiewania habanero trzeba o to specjalnie dbać? Ile ziaren sypać do jednej sadzonki? I czy roczne ziarna coś puszczą, czy muszą być jakieś świeże?