Wpis z mikrobloga

#!$%@?, brak mi słów xD rząd #!$%@? każdą możliwą nić gospodarki i teraz dobrał się do odbierania możliwości decydowania o własnym ciele w postaci ustawy w dzienniku ustaw. Ja #!$%@?.exe. Nienawidze tego kraju, tego dojeżdżania wszystkiego i wszystkich, dobija mnie fanatyzm religijny, który przeradza się w chore decyzje i w kształtowanie światopoglądu tym, którzy chcą żyć po swojemu. Pluję na większość starych ludzi, którzy sprzedali się za kolejną emeryturę i mają w dupie to, jak będą żyć przyszłe pokolenia. Trochę kapnie też na tych młodych, którzy sprzedali się za 5 stówek.

No, także tego. #przemyslenia #pis #krajzdykty
  • 334
  • 85
@Ethellon

3. Dziecko ma już wykształcony mózg,


To może jeszcze doczytaj jaki jest poziom rozwoju tego mózgu (do poziomu jakich zwierząt jest porównywana aktywność takiego mózgu), bo z Twojej wypowiedzi wynika że wg Ciebie zalążek mózgu dwunastotygodniowego płodu = mózg 9 miesięcznego dziecka = mózg dorosłego człowieka, co jest kompletną bzdurą ¯_(ツ)_/¯

Istnieje wiele badań i opracowań medycznych które mówią o tym że płód PRAWDOPODOBNIE jest w stanie odczuwać ból dopiero w
Każdy ma swoje sumienie i ma prawo decydować, czy chce się pisać na tego typu traumę i stratę.


@drzewnyzwierz: no wlasnie, ma

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której kobiety mają termin na aborcję w tym tygodniu, a tu nagle beeeeng, nie możemy Pani pomóc. Jest to uwłaczające.


@drzewnyzwierz: tak, to jest klopotliwa i mega #!$%@? sytuacja. zgadzam sie z tym
@b7kj Z mojej odpowiedzi wynika, że według badań naukowych dziecko w 12 tygodniu ciąży ma wykształcony mózg. Twoje wnioski o mojej opinii na ten temat, to są już Twoje własne urojenia.
@drzewnyzwierz: Przykro mi mirabelko, aborcję na żądanie popiera 20% obywateli, trochę mniej chce całkowitego zakazu, a reszta chciałaby zakazu z wyjątkami
To przykre ale to pochodna chrzczenia dzieci, bo co ludzie powiedzą, klękania przed klerem, chodzenia do kościoła, przyjmowania księdza po kolędzie
Twoi rodzice i znajomi dokładają do tego rękę karmiąc tego raka żywiącego się naszymi pieniędzmi. Na wykopie dostaniesz dużo plusów, ale na innej stronie by cię zjedli, ja dzisiaj
@drzewnyzwierz: A dlaczego to Ty masz decydować o przyszłości tego dziecka? (raczej jej braku) To jest drugi człowiek i tez ma prawo do życia. Nikt nie zmusza nikogo do zajścia w ciąże. Współczesna medycyna pozwala na seks bez ryzyka zajścia w ciąże. Decydujesz o swojej przyszłości w momencie kiedy decydujesz się na seks. Tak wiem dla was płód to nie człowiek-zlepek komórek. Nie musisz odpisywać już pozdrawiam.
@jarzyn86: Co za brednie xD wiesz, że pomimo badań prenatalnych dalej istnieje ryzyko, że ten zlepek komórek się źle sklei? Czy to znaczy, że pomimo ryzyka wad genetycznych ludzie mają nie starać się o dziecko? W takim razie nie rodźmy dzieci, bo zawsze może wyjść coś nie tak. Apropos krzyku: dlaczego ja mam mieć prawo decydowania o życiu tego chorego dziecka - a chociażby dlatego, że nagle jak ono zacznie dorastać
@drzewnyzwierz:

Pierwsze USG, które wykryje większość wad jest do wykrycia w około 12 tyg ciąży.


Ale wiesz, że badania prenatalne też bardzo często są mylne? Znam kilkanaście przypadków tylko ze swojego środowiska gdzie wykrywało różne wady dziecka na początku, a dziecko rodziło się zdrowe. Najświeższy przykład - mój chrześniak miał się urodzić bez rączki, przez jakieś pierwsze 6 miesięcy. Później do samego końca byli pewni, że urodzi się bez jednej nerki.
@drzewnyzwierz: nie ma co się tak denerwować i przejmować, bo w tym kraju nawet jak będzie za jakiś czas trochę lepiej, to nadal będzie to poziom dna. Pozostaje tylko na spokojnie zaplanować wyjazd stąd i pojechać. Współczuję tylko ludziom, którzy chcą wyjechać, a z różnych względów nie mogą.
2. Serce dziecka zaczyna bić w 12 tygodniu ciąży,

@Ethellon: czyli dziecko musi byc najpierw w ciąży przez 12 tygodni by zaczęło mu bić serce? Ciężko jak w najlepszym wypadku może zajść w ciążę w 11 roku życia, jak pompuje krew przez 11 lat bez bijącego serca?

Do momentu narodzin jest to płód, nie dziecko. Wróć do szkoły zanim zaczniesz się wypowiadać w internecie.
@eloar: jak ci dziewczyna będzie zmuszona urodzić dziecko bez mózgu, to jej powiedz, że w sumie to nic się nie stało, niech się nie martwi, bo prawdziwym problemem to jest zwiększenie ZUSu, a nie jakieś tam bycie zmuszanym do rodzenia i wychowywania zdeformowanego potworka

bawią się wami jak marionetkami, pociągając za właściwy sznurek abyście tańczyli.


dobrze freethinkerze, że tobą się nie bawią, tyś taki mądry i przenikliwy, widzisz to czego inni
@bacaa90: jak moja żona zajdzie w ciążę, to będę składał reklamację do producenta antykoncepcji w pierwszej kolejności.

Nie daj się tak łatwo ponosić emocjom, bo dajesz sobą kierować
@drzewnyzwierz: A Ty co zrobiłeś/aś żeby nie rządził PIS?

Plujesz na wszystkich co coś dostali, ale na ludzi, którzy nic nie dostali (a głosowali na PIS) już nie plujesz?
Czemu nie plujesz na młodych, którzy mają ulgę do 26 roku życia?
@drzewnyzwierz: Twój post jest toxyczny.

Mógłbym się rozwodzić na twoimi słowami ale postaram się krótko. Jeśli ci się coś nie podoba to jest wiele organizacji w których możesz walczyć o swoje przekonania samo się nic nie zmieni. Co do starych ludzi to wielu z nich walczyło aby następnym pokoleniom żyło się lepiej a teraz nie mają siły i walkę oddają młodym.
Dzięki ich wcześniejszej walce możesz wyjechać żyć gdzie chcesz co
@Ethellon: Gdyby aborcja upośledzonych dzieci była lepiej zorganizowana, to by cię na Świecie nie było. Kiedyś władza się zmieni, a ci co tak bezmyślnie popierali pis zostaną rozliczeni.
2. Serce dziecka zaczyna bić w 12 tygodniu ciąży,

@Ethellon: wróćmy do tego zdania. Serce dziecka zaczyna bić w 12 tygodniu ciąży - czyjej ciąży? Nie może chodzić przecież o płód w środku, bo to płód nie dziecko. Zatem musimy mówić o dziecku które jest w ciąży. Zatem zdanie owo głosi że serce dziecka zaczyna bić dopiero jak jest ono w ciąży i to 12 tygodni. Ciekawe stwierdzenie, zgłoszę Cie do
@Ethellon

że według badań naukowych dziecko w 12 tygodniu ciąży ma wykształcony mózg.


Czyli do 12 tygodnia aborcja powinna być ogólnodostępna, bo układ nerwowy nie jest wykształcony. Taki płód nawet nie był kiedykolwiek świadomy swojego istnienia.
@Reiter: po prostu na nich nie glosowałam? A co miałabym robić w Twoim mniemaniu...
Zresztą, nie musisz sie ze mną zgadzać, w tym wywodzie akurat pluję na najbardziej irytujące mnie grupy ludzi. Mogłabym ją powiększyć, ale po co ^^
@bacaa90: tak, spadek dochodów w domu jest zdecydowanie większym problemem niż dziecko o które się nie staramy. wzrost cen w sklepach jest większym problemem. wzrost ceny coli zero, której żona pije masę jest większym problemem niż aborcja. w razie jakbyśmy musieli się z tym borykać, to po prostu pojedziemy na Słowację.

Co do ubezwłasnowolnienia, to nie widziałem abyś protestował tak co do domniemania ojcostwa, albo abyś walczył o aborcję prawną mężczyzn.
@markhausen

Co? Nie stać ich na taki heroizm? Nie mają czasu? Kariera nie pozwala?

No to może zrobimy tak, że wszystkie lewackie ustawy będą mieć zastosowanie do lewaków. Będziesz płacił więcej podatków, będzie cię obowiązywać ustawa izolacyjna, rodzice będą decydowali kiedy można cię zabić po urodzeniu, ojciec będzie miał prawo nie płacić alimentów (a ty z podatków) itd.

Co? Nie stać cię na heroizm?
to nie widziałem abyś protestował tak co do domniemania ojcostwa, albo abyś walczył o aborcję prawną mężczyzn


@eloar: to źle widziałeś, bo wielokrotnie pisałem o aborcji prawnej dla mężczyzn na wykopie jako tym, co powinno być sprzężone z aborcją dla kobiet. Btw. miliard dolarów też kiedyś widziałeś? Nie? To chyba znaczy, że nie istnieje?

spadek dochodów w domu jest zdecydowanie większym problemem niż dziecko o które się nie staramy


Tja? Spadek
@Reiter: od PIS? Chyba ode mnie i od Ciebie i od każdej osoby pracującej w tym chorym gnieździe. I o #!$%@? tu chodzi z tymi ludzmi ponizej 26 roku życia. Pracują? To dlaczego mam sie na nich złościć, że mają ulgi podatkowe xD nalezy sie. Po za tym fajna pomoc, skoro zaraz tych ludzi sięgnie widmo niskiej kwoty wolnej od podatku. Ale socjal dla niepracującej patologii czy też kupowanie głosów emerytów,
@bacaa90: w moim przypadku zmiany w ZUS to spadek dochodów o wielokrotnie więcej niż 100pln, ale co Ty tam wiesz. miliarda dolarów też nigdy nie widziałeś, to znaczy, że nie istnieje, no nie?