Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nic mnie tak nie #!$%@? jak bananki które wszystko zawdzięczają tatusiowi ale i tak się chwalą jakby sami to wszystko osiągnęli. Samochód na 18stkę - bananek twierdzi że sam za niego zapłacił. Mieszkanko w wieku 25 lat - bananek twierdzi że sam na nie zapracował bo dobrze się uczył na gównostudiach i tatuś mu zrobił prezent.

Ja nic nie dostałem od swoich rodziców i pomimo tego że zarabiam 8k, skończyłem prestiżowy kierunek i ciężko pracuję jestem już na wejściu na gorszej pozycji niż taki osobnik który jest bezrobotny ale jakimś cudem żyje na lepszym poziomie niż ja.
Przez samo takie mieszkanie jest ode mnie 700k do przodu bo ja muszę uzbierać na wkład własny, wziąć kredyt i spłacić go wraz z odsetkami pracując do śmierci. A bananek dostał to za darmo.

[Dlatego uważam że powinno się zabronić kupowania nieruchomosci dla swoich dzieci i zlikwidować dziedziczenie. Jeśli umrzesz - nieruchomości przechodzą na własność skarbu państwa i są sprzedawane na specjalnej licytacji w której każdy może wziąć udział. Skarb państwa miałby z tego spory dochód dzięki czemu można by zlikwidować PIT oraz inne podatki, a każdy obywatel miałby równe szanse na mieszkanie niezależnie od tego w jakiej rodzinie się urodził. Obecny system powoduje że powstają kasty rentierów i powiększają się nierówności pomiędzy najbiedniejszymi a najbogatszymi. Możecie mnie wyzywać od komunistów ale taka jest prawda.

#gorzkiezale #zalesie #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #ekonomia #gospodarka #podatki #prawo #kupnomieszkania #zarobki #pracbaza ##!$%@? #przegryw #bekazpodludzi

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ff981f8fb0a63000afbd552
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
Pobierz
źródło: comment_1610195622QbmbxQGdpWeIkZV4J1mdHR.jpg
  • 87
Ja nic nie dostałem od swoich rodziców i pomimo tego że zarabiam 8k, skończyłem prestiżowy kierunek i ciężko pracuję jestem już na wejściu na gorszej pozycji niż taki osobnik który jest bezrobotny ale jakimś cudem żyje na lepszym poziomie niż ja.


@AnonimoweMirkoWyznania: No widzisz, a niektórzy nie mają zdolności intelektualnych/cech charakteru, które pozwalają zarabiać duże pieniądze i kończyć prestiżowe (xDD) kierunki studiów. Mamy ustawić pułap zarobków na poziomie 3-4k miesięcznie i
Trochę racji masz z punktu widzenia sprawiedliwości, ale życie nie jest sprawiedliwe i twoje poglądy nie mają racji bytu. Jak ktoś jest debilem i utracjuszem to zmarnują ten dobry start
@AnonimoweMirkoWyznania:

jeśli ktoś robi ze swoich dzieci bananów za UCZCIWIE zarobione pieniądze to nie mam z tym problemu.

Jeśli ktoś robi ze swoich dzieci bananów za pieniądze z przekrętów itd to... też z tym nie mam problemu, aczkolwiek jest to lekko denerwujące. Jednak te dzieci nie są winne temu, że się lepiej urodziły, ani temu, że rodzice doszli do majątku w nieuczciwy sposób.

Tak było, jest i będzie. Póki nie mamy
Patrz , możesz się zmotywować i zapewnić swoim dzieciom fajny start, ja się pogodziłem z kredytem , ciułam sobie i odkładam i odrzuciłem presję na bok.. żyję swoim życiem i tyle.
@AnonimoweMirkoWyznania: wykopki nie rozumieją że kapitalizm w obecnej formie tworzy problem gigantycznych nierówności społecznych, które mogą się tylko pogłębiać, mało tego, zawzięcie bronią tego systemu bo są karmieni nadzieją że mogą to wszystko osiągnąć. I tak oto żyjemy w systemie zniewolonym przez pieniądz (ale jak to? tak to, niewolnik 21 wieku to nie wychudzony ni**a z łańcuchami na polu bawełny)
@AnonimoweMirkoWyznania: brawo, właśnie odkryłeś, że życie nie jest sprawiedliwe. Zastanów się, czy te dobra materialne by Cię w ogóle uszczęśliwiły. Po co ci poklask obcych ludzi, którzy by ci zazdrościli? Można zarabiać 3 k na miesiąc, nie mieć mieszkania własnościowego i auta i być bardziej zadowolonym z życia niż Ty ze swoimi 8ki nieprzebranymi pokładami frustracji. Kwestia priorytetów.
Tego w nawiasie kwadratowym nawet nie chce mi się komentować. Przestań być zawistnym
Jojczysz jak jakis jebniety komunista. Zabierzcie im bo się dorobili, a ja mam mniej to dajcie mi XD życie nie jest sprawiedliwe, im szybciej to zrozumiesz to będzie się łatwiej żyło ;)
@Pawaello1: Jakie rozwiązanie proponujesz? Dlaczego to, że rodzice dali mi dobry start miałoby mi być odebrane? Ciężko pracowali dla przyszlosci mojej i swoich wnuków. Czy rozwiązaniem ma być sprowadzenie wszysykich do statusu biedaków, żeby było równo? Bo nie rozumiem jak dałoby się rozwiązać temat nierówności
@mroznykasztan: zgodnie z Twoją argumentacją w ogóle nie powinno być podatków od spadków oraz darowizn.

Państwo zapewnia ochronę prawną spadkobiercy poprzez działanie organów państwa. One kosztują wszystkich podatników.
Nie ma też żadnego powodu, aby premiować np. darowiznę. Z pkt widzenia gospodarki taka umowa nie wnosi żadnej wartości.
[Dlatego uważam że powinno się zabronić kupowania nieruchomosci dla swoich dzieci i zlikwidować dziedziczenie.


@AnonimoweMirkoWyznania: jakaś logika tu jest ale są miliony problemów które sprawiają że przepisy są niepraktyczne:

- co z dzieckiem które mieszka z rodzicem w chwili jego śmierci? Na bruk?
- co powstrzymuje rodzica przed sprzedaniem nieruchomości i zainwestowaniem w akcje lub cokolwiek co podlegałoby dziedziczeniu?
- co powstrzyma go przed podarowaniem pieniędzy dziecku przed śmiercią?
- zainwestowaniu