Wpis z mikrobloga

Najcięższe w piciu 4 piw codziennie (od około 8 lat)jest uświadomienie sobie, że to szkodzi. Bo niby rodzinka śpi, nie ma burdy, rano czlowiek wstaje trzeźwy i jest gitara.

Natomiast nagle pogarsza się jakość snu, sylwetka, samopoczucie i co najgorsze głód- takiego zimnego piwka w godzinach wieczornych. Od sylwka (włącznie) wypilem z 2 piwa i jak alkus 10 razy sprawdzalem czy butelka jest pusta, oszczedzalem kazdy łyk.
Teraz na mega #!$%@? i checi wypicia widze, ze to jest problem. Niby nic, piwo nie alkohol, ludzie ładują 10 razy więcej, czemu mam sobie odmawiać przyjemności.
Dramat...

#alkoholizm
  • 98
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Larsberg: nie żebym pochwalał zamianę jednego na drugie, ale nie można wrzucać wszystkich narkotyków do jednego worka.


To oczywiste że jedne będą bardziej szkodliwe od drugich i tak się akurat składa że marihuana jest mniej groźna od alkoholu pod każdym względem.


Ma mniejszą szkodliwość dla użytkownika, mniejsza szkodliwość społeczną i niższy potencjał uzależniający.


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Drug_harmfulness

@tylkostrimi: chciałbym dodać, że nie postuluję zamiany. Każdy zna tą, dość zresztą naciąganą hipotezę, tzw. gateway
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkostrimi: @Larsberg: wcisnęło mi się nim skończyłem pisać poprzedni komentarz.

Czym ryzykujemy?
Że do ostatniego kroku nie dotrzemy i pozostanie z nami ten mniej szkodliwy nałóg. Wciąż to jednak poprawa sytuacji.

Że w ogóle nic do nie pomoże. Wtedy jesteśmy w punkcie wyjścia więc i tak nie jest gorzej niż było i trzeba próbować inaczej.

Że przypał z policją z powodu nielegalności o ile poszliśmy drogą pozyskania na nielegalu. I
szpongiel - @tylkostrimi: @Larsberg: wcisnęło mi się nim skończyłem pisać poprzedni k...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkostrimi Tak to czemu nie można jej normalnie kupić w sklepie?

@Larsberg: można ale (jeszcze) nie w Polsce ¯\_(ツ)_/¯

Historia delegalizacji jest srogo #!$%@?. W skrócie przyszło to z USA, gdzie stało się tak za sprawą lobby przemysłu alkoholowego, tytoniowego i tekstylnego (włókno z konopi to tańsza alternatywa dla bawełny), którzy chcieli się pozbyć konkurencji.
Poza tym była to używka głównie czarnych i Latynosów, więc że względów politycznych upieczono dwie pieczenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szpongiel każda używka jest szkodliwa -, czy to karanie czy alkohol one tak samo szkodzą

@Slimshader: potocznie można powtarzać takie kolokwializmy. Statystyka ani fakty tego jednak nie potwierdzają.

Czy zażywający zioło mają #!$%@? nerki, serce i wątrobę w stosunkowo krótkim czasie, tak że w dość młodym wieku idą wahać kwiatki od dołu?

Czy nawet ciążcy jaracze mają delirium po nagłym odstawieniu?

Czy osoba mocno nawet zjarana nie potrafi chodzić, żyga pod
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel Gość pije 4 piwa dziennie od 8 lat więc nie ma nad sobą żadnej kontroli. Ty mylisz że taki ktoś gdy pozna smak nowego narkotyku będzie sobie palił okazjonalnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przechodzenie z jednego bagna w drugie.

@Larsberg: możesz mieć rację ale skoro teraz jest w bagnie, które go pośle szybciej do piachu to nawet taka zmiana może być na plus. Zielsko mu nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@szpongiel: zielsko palone codziennie niszczy banie i robi z człowieka warzywo
Widziałem przemianę kumpli Jaraczy z ogarniętych 16-18 latków w 20 latków którzy gubili wątek. No ale przecież ziółko to samo zdrowie.
Koniec tematu. Leczenie raka cholerą mija się z celem.

@Artevalde: a Ty już swoje w życiu wypiłeś.
I tego się trzymaj póki jeszcze masz dla kogo trzeźwieć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gruby_Wujo: to jest akurat powszechnie wiadomo, że nieletni nie powinni ani pić ani jarać gdyż powoduje to problemy rozwojowe w młodym wieku, które trudno później naprawić.
Czy OP jest niepełnoletni czy o czym my tu mówimy?

Poza tym nie substancje ale ilość ma większe znaczenie. Jak ktoś jara dzień w dzień dużo i cały dzień to chyba nie zaskakuje, że przestaje kontaktować. Tylko jaki to ma związek z tematem?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szpongiel: widzę, że zielsko nieźle Ci spralo mózg skoro ciągle bronisz tego syfu
A co do związku z tematem - nie leczy się raka cholerą.
Z jednego nałogu op wejdzie w drugi.

I później będzie #!$%@? głupoty ze zielsko takie dobre i super ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gruby_Wujo: wskaż gdzie napisałem choć raz, że zielsko jest super. Czy w ogóle przeczytałeś (ze zrozumieniem) moje tu komentarze?
Nawet jak OP zastąpi jeden nałóg drugim, na co według zalinkowanych danych jest dwukrotnie mniejsza szansa, niż że całkiem się pozbędzie nałogu, to lepiej żeby zdechł na marskość wątroby czy o co chodzi?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gruby_Wujo: jeśli zarażenie cholerą dawałoby 66% szans na wyleczenie raka, a potem można by już bez problemu wyleczyć cholerę, to myślisz że by się w ciężkich przypadkach raka tego nie robiło?
@szpongiel: O Panie - żadnego zioła, mieszkam obok kofika w NL - po trzech miesiącach jarałem zamiast fajek jointy zaczynając od jednego a za dwa tyg same piątki leciały - różnica taka że nie masz kaca ale stajesz się przygłupem, nie jarać - jaranie się skończy chlaniem momentalnie bo zioło szybko przestaje klepać a chce się więcej.

Nic co robi sieczke we łbie, sama substancja jest najmniej ważna, chodzi o to