Wpis z mikrobloga

To już jest szczyt! Mój wujek pijany przewrócił się na schodach, złamał żebro i przebił sobie płuca. Zamiast zadzwonić na pogotowie to przez trzy kolejne dni dalej pił. Jak już trafił do szpitala to było za późno bo wdało się zakażenie i po 24 godzinach zmarł. I teraz najlepsze - na następny dzień telefon ze szpitala, że ciało nie zostanie oddane do pochówku tylko spalone bo zrobiono mu test i stwierdzono koronawirusa. Cała rodzina twierdzi, że był w 100% zdrowy i na pewno nie miał żadnego koronawirusa. I tak się kreuje statystyki. COVID to największy medyczny przekręt XXI wieku.
#koronawirus
  • 169
  • Odpowiedz
@Tetsuya: Najlepsze to jak złamał żebro które przebiło płuco i zamiast od razu dzwonić po karetkę to poszedł chlać wódę, mógł byś świeżo zakażony albo przechodzić bezobjawowo.
  • Odpowiedz
Daj sobie spokój, do części społeczeństwa nie dotrzesz z taką informacją to ludzie, którzy ulegli psychozie strachu, nie myślą, nie czytają, nie wyciągają wniosków. Można było się wkręcić w tę pandemiopsychozę w marcu 2020, ale teraz? :) To dla mnie niepojęte, ale jak widać można :)


@Niedozdarcia2: Szur szur! Laska piszę, że facet nie miał korony bo jej rodzina tak twierdzi, ma pewność Z OBSERWACJI xD już przemilczę fakt, że to
  • Odpowiedz
@mexxl: Źródło: Puls Medycyny

Nie można przeciwstawiać dwu różnych określeń - pochodzenia infekcji - "zakażenie wirusowe" i następstw klinicznych tego zakażenia - "sepsa". Stwierdzenie, że pacjent "nie zmarł na koronawirusa, tylko na sepsę" jest niezgodne z podstawowymi pojęciami medycyny zakażeń, których od lat uczymy studentów zawodów medycznych. Ważne jest zrozumienie, że sepsa nie jest chorobą, a zespołem objawów" - podkreśla prof. dr hab. n. med. Andrzej Kübler, prezes Stowarzyszenia na Rzecz
  • Odpowiedz
Nie wiem mniej na wieńce wydacie.


@PiersiowkaPelnaZiol: Akurat na wieńce to niekoniecznie. Ale np urna jest tansza od trumny i być może miejsca wystarczy żeby ją wcisnąć do grobu kogoś bliskiego z rodziny i windy też nie potrzeba i 4-6 chłopa do zaniesienia trumny nad grób.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Tetsuya: Cała rodziną wie? A skąd niby? Skąd pomysł, że doliczyli go do statystyk? Był chory, to doliczyli, ale skoro zmarł na sepsę, to na pewno nie wpisali mu covida jako przyczyny śmierci. Poza tym nie dostaje szpital już hajsu za to
  • Odpowiedz
@r333m4k444: Napewno to Kopernik nie żyje. Ojciec mojego kumpla z roboty umierał w samotności, miał udar.. Wykryli mu koronę i nikt nie mógł go odwiedzać z rodziny, a przyczynę zgonu nie podali udar tylko covid. Także zamknij mordę na przyszłość.
  • Odpowiedz
@Kajaczek: Oczywiście :) Zalecam ponowne przeczytanie mojego wpisu pod filmikiem, który ktoś wrzucił a ja go tylko skomentowałam. Mam wrażenie, że niektórzy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem :) Dopóki pielęgniarka nie pojawi się publicznie w mediach (ślad o niej zaginął), domysłom nie będzie końca, a chyba nie tak to powinno wyglądać :)

Co to reszty to raczej marna próba ośmieszenia mnie, bo nigdy nie pisałam o tym, że ziemia jest
  • Odpowiedz
@r333m4k444: No tak było, zanim dojechał kumpel na wieś do rodziny to już miał telefon od siostry, że go nie odwiedzi bo leży w izolatce i ma covid. Znam 3 takie przypadki, a nie wiem po co kolega 53 lata miałby mnie w #!$%@? robić, jak i drugi który się obsrsl wirusika 63 lata gość, który mi mówił o 2 takich przypadkach, gdzie nie była wpisywana bezpośrednia przyczyna tylko kowid. Po
  • Odpowiedz
@goodOldSaracen: Przecież to co Ty teraz napisałeś jest argumentem za tym że cały kowid celebryta jest przereklamowany i rozdmuchaly do granic możliwości, a wszystkie restrykcje są robione w innym celu niż nam mówią. Skoro gość "był zdrowy" ale po teście dopiero wyszło że "był chory" także jedno wielkie XD
  • Odpowiedz
Rodzina przez 3 dni nie zorientowała się, że wujek ma pęknięte żebro i przebite płuca, a miałaby zauważyć zakażenie koronawirusem?


@goodOldSaracen: Znam przypadek że u znajomego ktoś po #!$%@? wykitował. 3 dni leżał martwy w ich piwnicy. Nawet się zbytnio nie interesowali dlaczego kogos nie ma w domu.

@Niedozdarcia2: Myślę że paszporty zdrowia i placenie cipem to jeszcze nic. W chiny w grudniu moglo się coś wydarzyc calkowicie niezwiązanego z
  • Odpowiedz