Wpis z mikrobloga

Prosze o wyjasnienie czemu powinienem przyjac szczepionke:
- 29 lat
- brak chorob
- brak chorych czlonkow rodziny
- covida juz z duza doza pewnosci przeszedlem w lutym br.
- waga w normie (186cm 89 kilo)

Z mojego punktu widzenia wstrzykiwanie sobie opracowanej na szybko substancji ktora ma mnie uchronic przed wirusem ze smiertelnoscia ogolna 0.3% (a w mojej grupie wiekowej 0.0x%) jest nawet nie tyle bez celu co po prostu igraniem ze zdrowiem.


#koronawirus #szczepienia #covid19
  • 162
@Wandsbeker: @krzych_u: juz zdazylem napisac:

nie wiadomo czy tak bedzie, sam wynalazca z Biontech twierdzi, ze szczepionka chroni przed ciezkim przebiegem ale dalej mozna sie zainfekowac i zarazac.

Poza tym, zanim bede sie mogl zaszczepic to w teorii wszystkie osoby z tzw. grup ryzyka beda zaszczepione i chronione. Wiec po co mam sie szczepic?

Potrzebne źródło tych rewelacji
@Wandsbeker: zrób sobie test na przeciwciała- jest tani od 20 do 40 złotych.
Jeżeli przeszedłeś covida to bez sensu się szczepić.
Ogólnie ten wirus jest łagodny bo jakby policzyć tych, którzy nie wiedzieli że są chorzy to okazałoby się że 95% osób przechodzi go bezobjawowo, więc ze szczepieniami radzę poczekać jakieś 5 lat jak już szczepionki będą przebadane jak w przypadku grypy.
@Wandsbeker: Kilka powodów się znajdzie :) 1) Wspomniałeś o niskiej śmiertelności. Niestety bardzo częste w argumentacji przeciw szczepieniom jest traktowanie zakażeń 0/1 czyli zdrowy/umarł. Szczepienia ochronią cię przed powikłaniami, które pojawiają się po zachorowaniu, a które tak naprawdę dopiero zaczynamy opisywać. Nie tylko czytam o tym w pracach, ale również niestety osobiście znam przypadki - np. mój znajomy, który po przechorowaniu musi być przez co najmniej pół roku na lekach przez
@Wandsbeker: bo śmiertelność to nie wszystko. Moja koleżanka: 33 lata, wysportowana, aktywna, inteligentna, bezdzietna, ruda... tydzień zdychania w łóżku + kilka tygodni dochodzenia do siebie z powodu osłabienia i zadyszek.

Jakie jest ryzyko, że u ciebie covid będzie przebiegał podobnie? 10%, 20, 30?
mgle mózgowej, zespole chronicznego zmęczenia,


@2mack: xD typie. Widziałem badania ktore sie do tego odnosiły. Jakaś gówno ankieta 3tyg po chorobie. Ja istatnio mialem przeziebienie po ktorym przez kilka tyg miałem dokładnie takie objawy i zadyszke przy wchodzeniu po schodach. Według tej metodologii mowilibysmy o permanentnych skutkach przeziebienia. I co? A no to, że choroby tego typu mają długotrwałe skutki i jest to normalne, nikt o to nie daje #!$%@?, a
@fishery:

Szczepionki chronią nie tylko Ciebie, pozwalają też ograniczyć roznoszenie chorób.


Z tego co pamietam szczepionka Pfizer dziala bardziej na dolne drogi oddechowe ( lagodniejsza choroba), ale w gornych infekcja moze caly czas sie rozwijac => czyli pacjent moze dalej roznosic wirusy
@Wandsbeker: Wyżej już koledzy bardzo dobrze Ci to wyjaśnili. Dodam tylko, bo nie zauważyłem takiej wypowiedzi, że to nie jest "substancja na szybko" tylko coś tworzonego i badanego już przy Sars-Cov-1. Teraz mieliśmy naturalną kontynuacje, więc nikt nie zaczynał od zera i na szybko. Poza tym nie wiem po co te pytania, wszyscy się zaszczepią przymusowo, bo inaczej nie pójdą do pracy.