Wpis z mikrobloga

Prosze o wyjasnienie czemu powinienem przyjac szczepionke:
- 29 lat
- brak chorob
- brak chorych czlonkow rodziny
- covida juz z duza doza pewnosci przeszedlem w lutym br.
- waga w normie (186cm 89 kilo)

Z mojego punktu widzenia wstrzykiwanie sobie opracowanej na szybko substancji ktora ma mnie uchronic przed wirusem ze smiertelnoscia ogolna 0.3% (a w mojej grupie wiekowej 0.0x%) jest nawet nie tyle bez celu co po prostu igraniem ze zdrowiem.


#koronawirus #szczepienia #covid19
  • 162
@Wandsbeker: jeszcze raz - co mają do tego inne wirusy do porównania ryzyka związanego z powikłaniami po zarażeniu, a po przyjęciu szczepionki. Jakby na te inne wirusy była szczepionka to bym porównywał je ze szczepionką. Na grypę chciałem się zaszczepić ale mi się nie udało
@Wandsbeker: nieee po prostu tak tylko ci mówię że wszystko co dostaniesz to uproszczona papka dla ludzi którzy nie są w temacie, jeśli chcesz się zagłębić w temacie to idź na medycynę i wtedy będziesz miał jakotakie podstawy do dalszego dociekania
nie wiedziałem o tym. Możesz podać źródło?


@krzych_u: proszę bardzo, ale dalej sobie szukaj sam :-) https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201219688-Wedlug-WHO-zaszczepieni-na-Covid-19-powinni-dalej-nosic-maski.html

Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) osoby, które zostaną zaszczepione przeciw COVID-19, nadal powinny zasłaniać usta oraz nos w przestrzeni publicznej. Dlaczego?

- Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, szczepienia skutecznie chronią przed rozwojem choroby płuc COVID-19. Ale czy całkowicie zapobiegają infekcji - a tym samym możliwości rozprzestrzeniania koronawirusa przez zaszczepione osoby? To wciąż pozostaje niejasne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Wandsbeker: Uwielbiam, jak wykopki nigdy normalnego chłopa na oczy nie widziały. Sam kiedyś ważyłem 81kg przy 177cm wzrostu i co? I po prostu jak się ma mocne nogi, trochę szerszą klatę i trochę ćwiczy, to jest to całkowicie normalne. Ale wiadomo, trzeba wyglądać jak zupełny szczypior, bo inaczej jesteś gruby i już po tobie :D