Wpis z mikrobloga

Prosze o wyjasnienie czemu powinienem przyjac szczepionke:
- 29 lat
- brak chorob
- brak chorych czlonkow rodziny
- covida juz z duza doza pewnosci przeszedlem w lutym br.
- waga w normie (186cm 89 kilo)

Z mojego punktu widzenia wstrzykiwanie sobie opracowanej na szybko substancji ktora ma mnie uchronic przed wirusem ze smiertelnoscia ogolna 0.3% (a w mojej grupie wiekowej 0.0x%) jest nawet nie tyle bez celu co po prostu igraniem ze zdrowiem.


#koronawirus #szczepienia #covid19
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wandsbeker: Kumpel miał podobną historię (swoją drogą, był przy tym w podobnych ciuchach, co twój awatar, bo rekonstrukcja historyczna), ale on się po prostu nie zaraził w ogóle na 100%, bo był na tyle "sprytny", że polazł robić test, ale faktem jest, że jeszcze wówczas ten jego kolega, który okazał się chory, nie miał objawów. A u ciebie - cholera wi
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: poczytaj jakie skutki uboczne ma koronawirus (o długofalowych jeszcze niewiele wiadomo) a jakie skutki uboczne ma szczepionka i pomyśl co jest bardziej ryzykowne
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: a słyszałeś o mgle mózgowej, zespole chronicznego zmęczenia, innych skutkach neurologicznych, albo o zapaleniach mięśnia sercowego u dzieci, które przeszły koronawirusa bezobjawowo?
Ja bym nie chciał ryzykować takich powikłań, które są potwierdzone, choć może statystycznie jeszcze nie zbadane.
  • Odpowiedz
Szczepisz się żeby nie tylko żeby nie zachorować, ale również po to, żeby nie zakażać


@krzych_u: poważnie? To dlaczego zaszczepieni mają dalej nosić maseczki? Według ostatnich informacji, zaszczepieni dalej mogą zakażać, tylko, ewentualnie, sami nie zachorują...
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: dla ciebie wystarczy wiedzieć że po to, żebys miał większą wolność niż ludzie bez szczepionek, w jakieś medyczne i statystyczne kwestie nie wchodź no bo wiadomo że nie jesteś w stanie sam tego racjonalnie ocenić
  • Odpowiedz
@2mack: maja to ze mamy pare innych, endemicznych koronawirusow, ktore odpowiadaja za 7-20% wszystkich zachorowan w sezonie grypowym i one tez moga powodowac powiklania.

Jezeli nie bales sie powiklan po NL63 to czemu boisz sie powiklan po SARS2?
  • Odpowiedz