Wpis z mikrobloga

Polscy kierowcy to rak straszny.

Wiem ze na pewnym odcinku drogi jesst fotoradar ktory lapie wszystkie pasy z osobna. chwile wczesniej jest ograniczenie do 50. i uwaga awantura jest o to ze napisalam "co zlego jest w jezdzie 45km/h na ograniczeniu 50km/h."

Dla p0lakow ponizszy znak oznacza "JEDZ MINIMUM 50 BO INACZEJ JESTES ZAWALIDROGA I SIEDZ W DOMU A NIE ZA KOLKIEM". To mnie naprawde rozbraja xD

Ha tfu.

#polscykierowcy #polskiedrogi #prawojazdy
dorotka-wu - Polscy kierowcy to rak straszny.

Wiem ze na pewnym odcinku drogi jess...

źródło: comment_1607065053ubPE98a3EbcRvkkiZq8HgO.jpg

Pobierz
  • 174
zwalniam do prędkości o 5-10 mniejszej niż to co jest na znaku i tak jadę przez te serie zakrętów i linii ciągłych, a polaczki się wkurzają i zazwyczaj nie wytrzymują wyprzedzając na środku zakrętu itp. Wspaniałe uczucie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@FoxX21: a pomyślałeś o konsekwencjach swoich czynów? Pół biedy jak się taki frustrat zabije, ale bardziej prawdopodobne, że wróci zdenerwowany do domu, zrobi awanturę i pobije
@dorotka-wu: Wszystko spoko, mozesz jechac 45, ale zdajesz sobie sprawe z tego, ze ty masz 45, a ten 4 czy 5 za toba ma 30? Nie ma opcji, zeby kazdy za toba jechal z taka sama predkoscia, bo raz, ze ma inaczej wyskalowany licznik, dwa, zeby utrzymac odstep musi zwolnic.

Bardzo dobrze mozna to zaobserwowac w Mikolowie, gdzie jak ruszam na swiatlach jako 5, to przed fotoradarem(ktory jest 300m za swiatlami)
@dorotka-wu: A ja mam w druga stronę. Niedaleko mnie jest miejsce, gdzie DK przelatuje przez wioskę, ale robi to tak, ze nie ma z tej okazji ani zabudowanego ani nawet ograniczenia do 70. No i w tej wsi stoi właśnie fotoradar, na odcinku gdzie jest ograniczenie 90km/h. Do szewskiej pasji mnie doprowadza jak ci idioci na widok fotoradaru gwałtownie wyhamowują z 90+ do 50-60, a robi tak praktycznie kazdy poza tymi,
@dorotka-wu: Przyjdzie taki czas w życiu, że przestaniesz się przejmować tym, co sądzą o Tobie inni kierowcy. Jedź tak, żeby dojechać. Czy to będzie 45 czy 50, czy 55, jak coś pójdzie nie tak to konsekwencje poniesiesz Ty.
@PiersiowkaPelnaZiol: ja tak miałem ostatnio, właśnie dojeżdżam do małego ronda i nikt nie jedzie dalej tylko przejeżdża i bez kierunkowskazu i założyłem, że gość też będzie zjeżdżał, więc wjechałem i #!$%@?, wymuszenie, bo ten akurat jechał na następny zjazd. Nosz kurr.. od tej pory #!$%@?, czekam, aż będę pewny.
@dorotka-wu: Jak nie będziesz jechała 50 to dostaniesz mandat bo wprowadzaja kary za wolną jazdę, mało tego już 10 lat temu na egzaminie egzaminator kazał mi jechać z maksymalną dozwolona prędkością i mało co mnie przez to nie uwalił
@dorotka-wu: ale pieprzenie. Zakręt sam w sobie nie jest jakiś wyjątkowy, przy normalnych warunkach pogodowych można było wjeżdżać w niego mając na liczniku 100 km/h. Cała ta droga jest przystosowana spokojnie do jazdy z prędkością do 70 km/h, nie licząc tego odcinka gdzie postawili fotoradar, ale nie zrobili tego ze względu, że przy 70 km/h wpadłabyś w poślizg i owinęłabyś się wokół słupa, tylko dlatego, że obok znajduje się zajezdnia autobusowa
rednio widzi mu się jazda 15 km przez jakieś zadupie za panią wykopką mistrzynią kierownicy, która jedzie 45 „bezpiecznie”, xd, generując trzy razy takie niebezpieczeństwo, niż gdyby jechała normalnie, bo do celu dotrze jutro.


@Warzywo: jakie niebezpieczenstwo generuje osoba jadaca 45 km/h w zabudowanym? Chyba tylko w Polsce innego kierowce triggeruje jazda zgodnie z przepisami. Jadac do tesciow jade s7 + dk. Krajowka jest waska i spory ruch ciezarowek wiec czesto
w Polskich warunkach jak na znaku jest ograniczenie do 50 to znaczy, że bez problemu można jechać 80. Mówię o normalnych warunkach pogodowych.


@pwone: Czesto ograniczenie do 70/50 nie wynika ze zlej naiwerzchni a raczej z obecnosci skrzyzowania za zakretem, czestych prac rolnych, wyjazdu z czesto uczeszczanego magazynu... wiec tak, przelecisz i 100km/h ale jak zdarzy sie niespodziewane to nie bedziesz mial czasu na reakcje
@lukaszzz: Sam sobie odpowiedziałeś – różnica prędkości.

Ja nie mówię, żeby po osiedlu jeździć 70, ale w takiej sytuacji, jaka jest na zdjęciu, to jeśli wszyscy jadą 60-70, to toczy się w miarę płynnie natomiast jak na obwodnicy wszyscy jadą 70 i nagle trafiasz na samochód, który jedzie 40, to zaczyna się hamowanie, korek, podjeżdżanie pod zderzak i w bonusie dzban, który będzie to wyprzedzał na piątego.

W każdym przypadku kierowca
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@terr0r_dr0ne: @dorotka-wu: problem nie jest w jeździe 45 przy fotoradarze (notabene większość ma tolerancję do licznikowego 70km/h na 50) tylko fakt że większość Polaków ciśnie cały czas znacznie ponad ograniczenie i stwarza zagrożenie ale przy fotoradarze zwalnia jak przygłup do 40-45. To jest mentalność niewolnika.

Chcesz być kozakiem to kozakuj. Ta sama mentalność co wazelina przy przełożonym a gdy go nie ma, obrabianie mu dupy. Fuj.