Wpis z mikrobloga

@TakiTaki: piszę też przez własne doświadczenie, znajomym zaczynają ginąć rowery, jednemu ogołocili piwnicę z jakiegoś starego telewizora. Może tego nie widzimy, ale najniższa warstwa wypierdzielona na pysk przez COVID szuka każdego sposobu na szybki zarobek.

@Iskaryota trzeba będzie niedługo w monitoring inwestować i gaz kupić bo ja serio zaczynam się obawiać o bezpieczeństwo jak coraz więcej zdesperowanych ludzi zacznie szabrować co popadnie. Sporo osób, żyje sobie w bańkach i nawet nie
@korpoRator I co?Kto jest bez środków bez życia?zdaje sobie sprawę z tego że wiele biznesów i firm upadło ale jeśli ktoś miał łeb do prowadzenia firmy w tym kraju to na pewno ma też wyzsze ambicje niż #!$%@? komuś roweru z piwnicy.

Drobne kradzieże zawsze się zdarzaly w Polsce ale wykopki już dorabiają ideologię że w Polsce robi się druga Brazylia i trzeba będzie z klamka latać.
@EarthRebel: > @korpoRator no nie ale #!$%@? nie przesadzaj że tacy ludzie będą Ci rowery kradli prędzej Ukraińcy.

Poza tym beka z typów #!$%@? tyle roboty na świecie a ktoś płacze że go #!$%@? z restauracji


@EarthRebel: myślę, że znajdą sie i rodacy. Trochę tej roboty mniej ostatnimi czasy niż np w takim 2019. Nie każdy potrafi się przebranżowić. Nie zdziwi mnie jesli wśród miliona osób, które robotę straciły, znajdzie
@Kick_Ass: Cofamy się cywilizacyjnie o 20 lat. Ostatnio mi ktoś próbował katalizator wyciąć. Nie to, żeby ich nie kradli wcześniej, ale jak gadałem z mechanikiem, który mi naprawiał wydech, to ostatnio jest istna plaga, co chwile telefon, czy mają katalizatory na sprzedaż (nowe, nie kradzione).
@Iskaryota: mówisz tu raczej o zarobkowiczach typu zarobić a nie narobić się, albo zarobić sezonowo i później przechulać to fakt dla takich skończyła się praca. Kto zna wartość pracy i uczciwie do niej podchodził raczej nie ucieka się do kradzieży.
Teraz tylko czekać aż zacznie kasy brakować na socjal, dopiero się bedzie działo.
@Iskaryota: a tam, kradzieze z piwnic i hal to temat co roku na jesien i zime, bo wiadomo, ze rowery wtedy sie chowa i nie schodzi za często. paczkomaty to nie wiem, jedno zdjęcie wiosny nie czyni. Ale najniższa warstwa ma ciągle względnie dobrze i lepiej niż wcześniej. To ta średnia klasa niższa, co nie łapie się na żadne benefity i dofinansowania, bo jest za "bogata", a musi płacić kredyt za